Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Autovadītāju attieksme 12

Vēl salīdzinoši nesen ir iesācies jaunais mācību gads. Kādam tas nozīmē bezjēdzīgu sēdēšanu skolas solā, citam tā ir iespēja papildināt zināšanas. Vēl kādam varbūt tas neizsaka neko, taču man jauna mācība gada sākšanās ir likusi aizdomāties par autovadītājiem Gulbenē.

Tā kā esmu uzsākusi studijas Valmierā, tad jau pavisam mazā laika sprīdī man ir izdevis novērot to, ka šeit autovadītāju braukšanas paradumi ir citādāki nekā Gulbenē. Savā dzīvesvietā ir bijušas reizes, kad automašīna šķērso ielu pie sarkanās gaismas, arī tad, ja cilvēks atrodas uz gājēju pārejas. Man pašai gadījās piedzīvot situāciju, kurā biju jau pārgājusi gājēju pārejai līdz pusei pāri, bet tajā pašā mirklī kāds auto pabrauca man garām, ignorējot to, ka es atrados uz gājēju pārejas. Šādi gadījumi Gulbenē mani vairs pat nepārsteidz.

Taču Valmierā ir pavisam citādāk. Atdzīstu, ka šeit pavadītais laika posms ir salīdzinoši mazs, tāpēc varētu būt tā, ka nav vienkārši sanācis saskarties ar nepieklājīgiem braucējiem,  taču šķiet, ka šeit tādu nav, jo nepārspīlējot varu teikt, ka šeit mašīnas pirms gājēju pārejas apstājas jau labu gabalu iepriekš. Man pat divas reizes ir gadījies tā, ka esmu divu metru attālumā no pārejas, bet mašīna tik un tā  piebremzē, jo cilvēks saprot, ka es tūlīt šķērsošu ielu.

Tas, ko es šajos piemēros nesaprotu, – kāpēc ir tik liela atšķirība autovadītāju manierēs Gulbenē un Valmierā? Varbūt šeit cilvēki vienkārši ir pieklājīgāki? Varētu taču domāt, ka lielā pilsētā autovadītāji ir agresīvāki, jo visa dzīve rit ātrāk, bet izrādās, ka ir citādāk, vismaz salīdzinot Gulbeni un Valmieru, situācija ir tāda. Taču es nebūt neapvainoju visus Gulbenes braucējus, ne visi ir tādi, kā piemēri, kurus minēju.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Gājēja

Taisnība gan,pēc kāda nepatīkama gadījuma ielu cenšos šķērsot tur,kur nav ne gājēju pārejas,ne luksofora,paskatos uz abām pusēm,ja neviena nav,tad aiziet!

pirms 6 gadiem, 2013.09.12 12:11

autobraucēja

Valmierā vienkārši no laika gala ir bijuši bezkaunīgāki gājēji! jau pirms 15 gadiem, kad tur gadījās vest kādu vietējo iedzīvotāju, pirms brauciena tiku brīdināta, ka no gājējiem jāuzmanās, jo viņi mēdz šķērsot ielas kur vien pagadās un kā ienāk prātā... vietējie pie tā sen pieraduši, bet iebraucējam grūti, jo kuru katru mirkli tantiņa kas iet pa ietvi var izdomāt pāriet ielu pat tur kur gājēju pāreja nav ne tuvumā!

pirms 6 gadiem, 2013.09.12 13:41

Autobraucējs

Tas ka ir gājēju pāreja, nenozīme, ka var to šķērsot pie luksafora aizliedzošā signāla. Diemžēl tas Gulbenē notiek regulāri.

pirms 6 gadiem, 2013.09.12 14:05

Ance

Neesmu teikusi, ka tā varētu darīt. ;)

pirms 6 gadiem, 2013.09.13 08:45

autobuss

Varbūt,Ance, uzraksti kā Tava māte brauc ar savu FORDU kur acis rāda un kā novieto stāvēšanai kur tik ienāk prātā !!!

pirms 6 gadiem, 2013.09.21 10:18

Re:

BMW markas automašīna ar Valsts reģistrācijas numurzīmes pirmajiem burtiem "ZU" mīl šķērsot krustojumu pie sarkanās gaismas.

pirms 6 gadiem, 2013.09.12 17:44

...

Reizēm šķiet,ka citur zāle zaļāka un labāk ir tur,kur mūsu nav.
Ir arī pie mums pieklājīgi autovadītāji un ir arī bezkaunīgi gājēji,kas tiešām iedomājas,ka tikai viņiem pieder ceļš. Sevišķi kaitinoši tas ir ziemā,agri no rītiem,kad mašīnu grūti sabremzēt,jo ielas vēl nav kaisītas,bet viņš kā auns spersies pāri neregulējamai gājēju pārejai,turklāt pa priekšu stums bērnu ratiņus. Nu,apdomājiet paši mazliet situāciju!
Par BMW markas auto,diemžēl,nākas piekrist (ne visi),bet ir arvien vairāk indivīdu,kas brauc,kur acis rāda un kā gribas. (Konkrēti kāds BMW markas džips!)
Aicinājums-katrs pats būsim uzmanīgs,pieklājīgs un rēķināsimies ar citiem. :)

pirms 6 gadiem, 2013.09.13 09:13

www.SimGold.com

Nevēlies sev krutāku mobilā telefona numuru, pameklē http://www.SimGold.com
Iespējama piegāde pa pastu visā Latvijā.

pirms 6 gadiem, 2013.09.15 15:00

rūķis-stūķis

Valmierā arī gājējus par iešanu pie sarkanās gaismas ātri vien izčikā. Un pietam regulāri. Gulbenē ir indivīdi, kas iet kā lopiņi - kur acis rāda.
Atsaldēti braucēji gan gadās gan te, gan tur. Tikai Gulbenē vadītāji mēdz uzvesties super nepieklājīgi.

pirms 6 gadiem, 2013.09.16 10:36

Tātad.

RE:
Nu ja mēs esam tik godīgi visi, tad atzīstamies.Aptuveni 8 cilvēki no 10 savā vadītāja stāža laikā ir šķērsojuši krustojumu pie oranžās vai sarkanās gaismas. beidziet te gudri d*, svētuļi atradušies. Ja sāksim visiem bakstīt, tad paši beigās būsim mazi un melni. Galu galā priekš tam ir cienījamā policija. (!!!) Ja tādas nav, tad tas jau ir cits stāsts.

pirms 6 gadiem, 2013.09.18 09:55

a

tie divi kas vel nav parkapuši, tiesibas sanema, šodien no rita.

pirms 6 gadiem, 2013.09.18 10:51

Lietotāju raksti