Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Baisā realitāte uz ceļa: ar koka tapām aizdarināta bāka, ielūzusi balstiekārta un pilnībā nodilušas riepas 6

  1. Pēc Eiropas Komisijas aplēsēm, apmēram 10% avāriju cēlonis ir transportlīdzekļu sliktais tehniskais stāvoklis.

  2. Gandrīz puse autovadītāju sava spēkrata remontu veic pirms došanās uz tehnisko apskati vai tikai pēc tās, liecina Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) veiktā aptauja*.

  3. Saskaņā ar CSDD datiem ar pirmo reizi tehnisko apskati iziet 55% automobiļu. Tas liek secināt, ka lielai daļai automobiļu, kas ikdienā piedalās ceļu satiksmē, ir būtiski vai bīstami bojājumi.

Lai mudinātu autovadītājus ikdienā rūpēties par sava spēkrata tehnisko stāvokli un atgādinātu, ka katrs šoferis ir atbildīgs par sava auto drošību ceļu satiksmē, CSDD uzsāk kampaņu “Mēs par drošu auto!”.

“Viens no drošas satiksmes garantiem ir drošs auto. Diemžēl ir autovadītāji, kuri vai nu neapzinās situācijas nopietnību, esot ceļu satiksmē, vai vienkārši ir pavirši gan pret sava spēkrata tehnisko stāvokli, gan pret savu un citu satiksmes dalībnieku dzīvībām,” uzsver CSDD Transportlīdzekļu kontroles un sertifikācijas inspekcijas priekšnieks Jānis Liepiņš.

“Saplēstas riepas un pilnībā nodiluši protektori, izrūsējuši caurumi auto virsbūvē un detaļās, ielauztas balstiekārtas – no tehniskajās apskatēs un kontrolēs uz ceļiem redzētā kļūst baisi, iedomājoties, ka šādas automašīnas brauc mums pretim. Vēl biedējošāki ir transportlīdzekļu vadītāji, kuri pašrocīgi veic dažādus “radošus uzlabojumus”, cenšoties novērst radušās problēmas. Piemēram, ar koka tapām aizdarina pilošo benzīna bāku vai ar savilcējiem piestiprina izrūsējušo un nost krītošo izpūtēju,” pārbaudēs pieredzēto komentē J. Liepiņš.

Eksperts norāda, ka šādu transportlīdzekļu dalība satiksmē ir bumba ar laika degli. Nelaime var notikt brīdī, kad nāksies strauji reaģēt negaidītā situācijā, kas galarezultātā var novest pie traģiskām sekām, iesaistot arī citus satiksmes dalībniekus.

CSDD veiktajās pārbaudēs uz ceļiem vidēji katram desmitajam automobilim tiek atklāti lielāki vai mazāki bojājumi, kas galvenokārt saistīti ar bremžu sistēmas un balstiekārtas darbību, kā arī neatbilstošām gaismām. Savukārt pēc CSDD tehniskās apskates datiem, dienā vidēji 13 automobiļiem tiek aizliegta turpmāka dalība ceļu satiksmē, no kuriem lielākajai daļai (62%) ir problēmas ar bremžu sistēmu.

CSDD aicina būt atbildīgam un gudram autovadītājam – uzturi savu auto kārtībā arī ikdienā, ne tikai pirms tehniskās apskates! Pat elementāru drošības pasākumu neievērošana var novest pie traģiskām sekām. Par vienkāršām drošības pārbaudēm var parūpēties ikviens pats:

  • pārliecinies, ka auto lukturi ir noregulēti un tie nežilbina pretimbraucējus,

  • rūpējies, lai automašīnas lukturi ir notīrīti un darbotos,

  • pirms došanās ceļā palūkojies, vai zem Tava auto nav eļļas, degvielas vai cita šķidruma pleķis,

  • rūpīgi apskati riepas, vai tās ir atbilstošas braukšanai – nav saplaisājušas, deformētas vai nodilušas,

  • negaidot nokrišņus, pārbaudi, vai vējstikla slotiņas nodrošina redzamību,

  • pārbaudi spiedienu riepās, ievērojot norādes uz auto uzlīmes vai automašīnas lietotāja rokasgrāmatā,

  • atceries – ja kaut kas grab vai klab, dodies pie sava meistara!

Ceļu satiksmes drošības kampaņu “Mēs par drošu auto!” organizē CSDD, to atbalsta apdrošināšanas sabiedrība ERGO.

*CSDD aptauja, kas veikta sadarbībā ar tirgus un sociālo pētījumu aģentūru “Latvijas fakti”, norisinājās no šī gada 11. līdz 21. maijam. Kopumā tajā piedalījās 1017 autovadītāji no visas Latvijas vecumā no 18 līdz 74 gadiem.


CSDD Sabiedrisko attiecību daļa

Pievieno komentāru

Komentāri 6

!!!

Uzskrūvējuši "ceļu nodokli" debesīs un tik taisa vienu reklāmas akciju pēc otras! Visi piesauktie fakti ir tīrais farss. Ja ir noteikts cik % skatē pirmajā reizē jāizbrāķē tad tā arī notiek, un ar satiksmes drošību nav ne mazākā sakara.

pirms 10 mēnešiem, 2018.07.18 15:09

autoserviss

!!! priduroks, nāc pastrādā autoservisā, tad Tev visādi nodokļi pakaļā nelīdīs un varēsi dzīvot vienā mierā. Murgs, kas ar auto notiek. Uz servi brauc, kad ir lielas problēmas, vai rats krīt nost. Veiksmi visiem !!! atbalstītājiem, čalis laikam ir mazs pumpains BMV vai AUDI mīlis (vecāku nopirkts) un nav redzējis, ar ko saskaras a/m apkopju veicēji. Lai veicas.

pirms 10 mēnešiem, 2018.07.18 15:40

!!!

Baigais servisa vecis! Kur Gulbenē vispār ir kāds serviss?

pirms 10 mēnešiem, 2018.07.18 16:18

janka

Pēc teksta jau var saprast, ka autoserviss ir pumpains tīnis, kurš trīs dienas nostrādājis kaktu garažiņā pie tēvoča Vasjas.

pirms 10 mēnešiem, 2018.07.18 17:31

naudas kāstuve

Un kad csdd veiks tehnisko apskati ceļiem,pa kādiem ar šiem auto ir ikdienā jābrauc?

pirms 10 mēnešiem, 2018.07.18 16:59

bieži lietota

Koka tapiņa kulturāli piesieta ar aukliņu,lai ērtāk noliet degvielu.

pirms 10 mēnešiem, 2018.07.18 18:21

Lietotāju raksti