Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Biedrība "Latvijas ceļu būvētājs" cer, ka ministrijas spēj atbildēt uz iedzīvotāju jautājumu: "Kur paliek mūsu maksātais nodoklis??????"

Biedrība "Latvijas ceļu būvētājs" (LCB) regulāri saņem vēstules no iedzīvotājiem, kurās viņi bieži aicina salabot konkrētus ceļus vai to posmus, kas nepieciešamos remontus nav redzējuši arī desmitiem gadu. Piemēram, biedrība ir saņēmusi 24 cilvēku parakstītu lūgumu beidzot salabot ceļu Meirāni – Degumnieki – Aiviekstes slūžas Madonas novada Ošupes pagastā.

Vēstulē iedzīvotāji apraksta bēdīgo ceļa stāvokli un norāda, ka tas ir kļuvis bīstams un izraisījis vairākas avārijas. Iedzīvotāji arī norāda, ka "tas ir ceļš, ko izmanto zemnieki, piena savācēji, lopu uzpircēji, preču pārvadātāji, tūristi, mežapstrādes uzņēmēji, maršruta autobusi, skolēnu autobuss, mednieku kolektīvi, zvejnieki, vietējie iedzīvotāji u.c.", uzskaitot visas juridiskās personas, kas izmanto ceļu.


Cilvēki pamatoti secina, ka ceļa katastrofālā stāvokļa dēļ cieš ekonomika, un uzdod jautājumu ar sešām jautājuma zīmēm: "Kur paliek mūsu maksātais nodoklis?" Iedzīvotāji ierosina pārstāt no viņiem iekasēt ceļu nodokli, lai par šo naudu ceļu varētu labot paši.


LCB nav institūcija, kas izlemj, kurus ceļus remontēt. Taču kā sabiedriska organizācija tā zina, ka finansējums nozarei ir nepietiekams un neļauj apturēt autoceļu sabrukumu, kā arī pasūtītāji apstiprina projektus, kur nav paredzēts veikt visu nepieciešamo darbu apjomu. Mēs regulāri vēršam atbildīgo institūciju uzmanību uz nepareizo praksi ceļu lietotāju nodokļus izlietot neatšifrētiem mērķiem, nevis ieguldīt ceļu remontos, Diemžēl vienmēr saņemam atbildi - naudas nav un nebūs. Netiek skaidrots, kā ar nepietiekamu finansējumu var reāli apturēt ceļu sabrukumu.


Tāpēc šo vēstuli esam nosūtījuši arī Finanšu un Satiksmes ministrijām, lūdzot tām sniegt Ošupes pagasta iedzīvotājiem atbildi pēc būtības, kā arī paskaidrot, kur tad paliek viņu samaksātie nodokļi. Ceram, ka šoreiz ministrijas neatrakstīsies ar vispārīgām un "valstiskām" frāzēm, bet konkrēti izskaidros, kur paliek cilvēku samaksātā nauda un kad konkrēti tā nonāks līdz ceļam Meirāni – Degumnieki – Aiviekstes slūžas.


LCB plāno informēt atbildīgās institūcijas arī par citām iedzīvotāju sūdzībām, ieskaitot ļoti daudzās sūdzības par bedrēm uz gadiem neremontētiem ceļiem, kā arī sekos tam, kādas atbildes tiks sniegtas.


Pievieno komentāru

Lietotāju raksti