Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bitenieki visā Latvijā aicina apmeklēt savas dravas

Latvijas Biškopības biedrība (LBB) aizsāk jaunu tradīciju, katru gadu septembra otrā sestdiena turpmāk būs Medus diena dravā. Šogad tas ir 15. septembris, kad bitenieki no dažādiem Latvijas novadiem vērs savas dravas ikvienam apmeklētājam. Dravā būs iespējams iegūt zināšanas par bitēm, biškopja profesijas noslēpumiem, dažādām medus šķirnēm, uzzināt kā rodas medus, degustēt un iegādāties to.

Medus iegūšana nav iespējama bez bišu un biškopja kopīga darba. Bites nes nektāru no ziediem un šūnās to pārvērš par medu, savukārt biškopis rūpējas par bitēm, to veselību, veicina saimju attīstību un sagatavo medu tādā gala produktā, lai tas būtu ērti lietojams ikvienam medus ēdājam. „ Medus dienas dravā mērķis ir popularizēt biškopības nozari, biškopja amatu un, protams, arī bišu produktus. Dravas apmeklējums sniegs ikvienam zināšanas par medus sastāvu, tā labajām īpašībām un atšķirīgajām medus šķirnēm. Biškopji sniegs atbildes uz jautājumiem - kā rodas medus, kur un kā iegādāties kvalitatīvu medu. Biškopja arods ir viens no senākajiem Latvijā un par to mēs varam pārliecināties arī Latvju dainās. Tāpēc medus viennozīmīgi ir ne tikai dabīgs un veselīgs, bet arī ļoti latvisks produkts," par Medus dienu dravā stāsta LBB valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.

Šogad savas dravas vērs biškopji no dažādiem Latvijas novadiem.

Ikviens interesents var apmeklēt dravu bez maksas. Biškopji gaidīs gan individuālus apmeklētājus, gan grupas: ģimenes, darba kolektīvus, skolēnus, draugu kompānijas.

Līdz 15. septembrim apmeklējamo dravu skaits tiks papildināts, biškopju kontakti atrodami LBB interneta mājas lapā www.strops.lv

 

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti