Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Brīdina par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem uz grants autoceļiem

Dodoties Ziemassvētkus svinēt ārpus pilsētas, VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) aicina autovadītājus izvēlēties laika un ceļa apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu un ņemt vērā, ka mainīgu laika apstākļu ietekmē, kad ir regulāri nokrišņi lietus un slapja sniega veidā, uz grants autoceļiem daudzviet ir iestājies šķīdonis un tiek ieviesti autotransporta masas ierobežojumi. Kurzemes pusē grants ceļi ir pārmitrināti, savukārt Vidzemē un Latgalē uz tiem veidojas apledojums.

 

Šobrīd, kad gaisa temperatūras maiņu rezultātā pārmitrinātie grants autoceļa segumi vairākkārtīgi sasalst un atkūst, satiksmes intensitātes rezultātā pastiprināti veidojas bedres, iesēdumi un ceļu stāvoklis pasliktinās. Lai ceļa seguma stāvokli nepasliktinātu, ir ieviesti pagaidu kravas autotransporta masas ierobežojumi – vietām uz grants ceļiem tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām. Situāciju kontrolē VAS “Latvijas Valsts ceļi” nodaļu darbinieki sadarbībā ar Valsts policiju.

 

Šķīdoņa dēļ pagaidu masas ierobežojumi ir ieviesti kopumā uz vairāk nekā 40 autoceļiem, tajā skaitā uz vietējiem ceļiem Pierīgā, kā arī visā Latvijas teritorijā. Temperatūrai paaugstinoties, šķīdonis var sākties arī uz grants autoceļiem, kas patlaban  ir apledojuši un slideni. Informācija par masas ierobežojumiem uz valsts autoceļiem regulāri tiek atjaunota VAS “Latvijas Valsts ceļi” mājas lapā adresē http://lvceli.lv/wp-content/uploads/2016/02/Majas_lapai_201622.pdf 

 

Šādos laika apstākļos grants autoceļiem nav iespējams veikt kvalitatīvu greiderēšanu un nodrošināt līdzenu ceļa brauktuvi. Greiderējot ceļus, kas nav nožuvuši, ar smago tehniku tos var vēl vairāk sabojāt, jo pašreizējā stāvoklī grats ceļi ir zaudējuši savu nestspēju. Greiderēšana, iesēdumu, bedru vai citu defektu novēršana ir iespējama pie optimāla mitruma grants seguma – tas nevar būt pārmitrināts, sasalis vai klāts ar ledus kārtu.   

 

LAU darbinieki regulāri apseko valsts autoceļus un, tiklīdz konstatēs, ka ceļa segums atbilst greiderēšanas darbu veikšanai, tie tiks uzsākti nekavējoties, lai uzlabotu braukšanas apstākļus. Slidenie ceļu posmi tiek kaisīti ar pretslīdes materiāliem, pie atbilstoša piebraukta sniega segas biezuma tiek veikti arī bīstamo ceļu posmu rievošanas darbi uz C uzturēšanas klases grants autoceļiem reģionos.

 

Atgādinām, ka aicinām ceļu lietotājus informēt par neatbilstošu ceļu stāvokli, zvanot uz Satiksmes informācijas centra diennakts bezmaksas tālruni 8000 5555. Ziņojums uz infotālruni ir operatīvākais veids, kā nodot ceļu uzturētājiem nepieciešamo informāciju.

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti