Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Cilvēkiem ar redzes traucējumiem nodrošinās suņus - pavadoņus

Lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu ikdienu, tuvāko gadu laikā ar Eiropas fondu atbalstu plānots viņiem nodrošināt suņus - pavadoņus un piedāvāt dažādus sociālās rehabilitācijas pakalpojumus.

Labklājības ministrija sadarbībā ar Latvijas Neredzīgo biedrību sākusi īstenot projektu, lai sniegtu un pilnveidotu sociālās rehabilitācijas iespējas cilvēkiem ar redzes traucējumiem visā Latvijā.  

Vienlaikus ar jau iepriekš piedāvātiem rehabilitācijas pakalpojumiem, cilvēkiem ar redzes traucējumiem tiks sniegts jauns pakalpojums, proti, iespēja iegādāties suņus - pavadoņus. Tāpat šie cilvēki varēs saņemt tehniskos palīglīdzekļus, piedalīties dažādās motivācijas un sociālās rehabilitācijas programmās, apgūt jaunas prasmes un iemaņas, kas nepieciešamas darba tirgū un citur.

 

Cilvēki ar redzes traucējumiem varēs arī piedalīties psiholoģiskās adaptācijas treniņos, apgūt orientēšanās un pārvietošanās iemaņas, mācīties Braila rakstu, tiflotehnikas un specializēto datortehniku lietošanu, kā arī apgūt saskarsmes un radošās pašizpausmes iemaņas. Nozīmīga būs arī sniegtā iespēja apgūt pašaprūpes iemaņas, proti, pagatavot ēdienu, lietot sadzīves tehniku, rūpēties par augiem un dzīvniekiem, uzkopt, rūpēties par veselību un citu. Pasākumos varēs iesaistīties cilvēki ar redzes traucējumiem, pilnīgi neredzīgi, vājredzīgi un cilvēki, kuriem redzes traucējumi ir viena no vairākām nopietnām veselības problēmām. Pakalpojumus nodrošinās pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai.

Eiropas Sociālā fonda atbalstītā projekta mērķis ir mazināt sociālo atstumtību un veicināt cilvēku ar redzes traucējumiem iekļaušanos darba tirgū. Projekta īstenošanai ar fonda atbalstu kopumā tiks ieguldīti gandrīz divi miljoni latu un to īstenos līdz 2013.gada 31.decembrim.

 

Vairāk informācijas par projektu un sociālās rehabilitācijas iespējām var saņemt Latvijas Neredzīgo biedrībā.

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti