Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

CSDD atklāti uzspļauj likumam un turpina reketēt autoīpašniekus

CSDD tiesiskais nihilisms un rekets pret autoīpašniekiem turpinās: CSDD vismaz 4 mēnešus pieprasa veikt faktiski nevajadzīgas papildus reģistrācijas darbības par to nelikumīgi iekasējot naudu, 8. decembrī rītā pārliecinājās portāla Numur1.lv veidotāji, sazvanot CSDD informācijas daļu un Rīgas nodaļas reģistrācijas daļas maiņas vecāko, lai noskaidrotu kādā veidā iespējama numura zīmju savstarpēja maiņa starp dažādiem īpašniekiem piederošiem transportļīdzekļiem.

Lai gan Ministru kabineta noteikumi Nr. 446, kas nosaka transportlīdzekļu reģistrācijas kārtību (arī reģistrācijas numura zīmju aprites kārtību), zaudējuši spēku jau 2009. gada 31. jūlijā, bet jauni MK noteikumi nav izdoti, CSDD bez tiesiska seguma turpina pieprasīt veikt papildus reģistrācijas darbības tiem autoīpašniekiem, kas labticīgi vēlās samainīt numurzīmes.

 

Spēku zaudējušie MK noteikumi paredzēja, ka numura zīmes drīkst mainīt tikai starp vienam īpašniekam piederošiem spēkratiem, tāpēc, lai samainītu numura zīmes starp divu dažādu autoīpašnieku transportļīdzekļiem, bija jāveic viena lieka darbība - transportlīdzekļa īpašnieka maiņa.

 

Taču neraugoties uz to, ka attiecīgā kārtība juridiski nav spēkā jau 4 mēnešus, CSDD atklāti turpina reketēt autoīpašniekus un uzspiež savu pašpasludināto kārtību, kā rezultātā CSDD nelikumīgi iekasē vismaz Ls 14 par katru šādu papildus reģistrācijas darbību.

 

Par to, ka CSDD piekopj šādu prettiesisku reģistrācijas kārtību, portālam Numur1.lv pastāstīja kāds autoīpašnieks, kurš portālā noskatījis numura zīmi, novembra vidū devās uz CSDD, lai veiktu nepieciešamo auto numurzīmju pārreģistrāciju starp divām dažādām personām piederošiem spēkratiem.

 

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, transportlīdzekļu reģistrācijas kārtību var noteikt tikai Ministru kabinets nevis CSDD, savukārt labā juridiskajā praksē ir pieņemts neattiecināt tādu tiesisko normu, ja normatīvo aktu regulējums kļuvis personai labvēlīgāks.

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti