Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Deputāts var atteikties no atalgojuma

Vai bezdarbnieks var būt deputāts?

Ja likums atļauj, var!
Aloizs Prieseslaipa, SIA "Gulbenes autobuss" direktors  

Ja cilvēks atsakās no samaksas par deputāta darbu, viņš var veikt šos pienākumus, arī būdams bezdarbnieka statusā un saņemdams attiecīgu pabalstu no valsts. Ja likums atļauj, var! Kāpēc ne? Arī pensionārs var atteikties no deputāta algas un saņemt pilnu pensiju. Cilvēks pats izvēlas sev labāko variantu. Pildot deputāta pienākumus un atsakoties no samaksas, cilvēkam vienalga ir vajadzīgi ienākumi. Varbūt viņam daudz pelna sieva. Varbūt pieder kādi īpašumi.

 

Sapratīs vairākuma izjūtas
Dita Grigore, Gulbenes 2.vidusskolas skolotāja

 

Ir divējādas domas šajā jautājumā. Tā liekas, ka deputātam bezdarbniekam ir daudz brīva laika. Viņš ļoti sirsnīgi var veikt deputāta darbu, pašaizliedzīgi kalpojot sabiedrībai. Tāds cilvēks sapratīs sabiedrības vairākuma izjūtas, jo nolaižas tik zemu, ka redz, kādas ir problēmas ļaudīm ar izglītību vai bez tās, zaudējot darbu. Morālā noskaņojuma ziņā šādam deputātam dzīve ir saspringta. Viņam droši vien nav tik daudz laika domāt par sabiedrisko darbu, jo jāmeklē risinājumu savai dzīvei.

 

Ja nevar darbu atrast

Dzintars Galejs, seniors, zemnieks, "Pilsoniskās savienības" biedru grupas līdzdibinātājs Gulbenē

 

Jautājums pirmajā brīdī rada apjukumu, liekas - tas nav savienojams. Kā var būt deputāts un bezdarbnieks? Vienīgi, ja pilnībā atsakās no samaksas par darbu pašvaldībā. Tad cilvēks strādā valsts labā. Vienīgi tad, ja viņš nevar darbu atrast. Tad domāju, ka varētu arī bezdarbnieks būt deputāts. Ja likums pieļauj tādu iespēju, tad var. Saprotams, ka arī bezdarbnieki ir līdztiesīgi mūsu sabiedrības locekļi. Arī viņi var būt deputāti.

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti