Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Diskusija par daudzfunkcionālā atpūtas kompleksa izveidi: iedzīvotāju un redakcijas viedokļi 31

Raivis Kundrāts: Nenāks uz Gulbeni dzīvot tikai rotaļlaukuma dēļ


(Publicējam viedokļus no 26.un 30. oktobra "Dzirksteles", kuru savā rakstā piesauc novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs kā tendenciozus, kas palielina plaisu starp iedzīvotājiem un pašvaldību - red.)

Prezentāciju noklausījāmies un paskatījāmies arī uz ilustratīvajām bildēm, kas no interneta paņemtas, bet, protams, visas ieceres var apdomāt. Ja nevar paši izdomāt, tad var aizbraukt uz Igauniju vai tepat uz Rīgu un idejas smelties par šāda atpūtas kompleksa būvniecību. Kā jau to minēja domes vadītājs Normunds Audzišs un vēl citi domes darbinieki, kas bērnus katru nedēļu ved uz līdzīgiem centriem Rīgā un citur. Taču gribētu pievērst uzmanību dažām lietām.

Informācijas pirms tam par šādu vērienīga objekta būvniecību nebija, tikai balsojums domes sēdē. Pirms tam tomēr vajadzēja apspriest, nevis nostādīt fakta priekšā. Iedzīvotājus uzklausīja gan, bet,  lai gan domes pārstāvji saka, ka nekas nav akmenī kalts, tomēr radās iespaids, ka viss jau izlemts un notiks. Nākamais jautājums – cik lietderīgi finansējums tiks izmantots? Daudz izteicām dažādas idejas, bet atkal radās iespaids, ka kādam ir pasolīts krējuma pods, ka domes pārstāvji pilnīgi nedzird, ko runā iedzīvotāji, viss atduras kā pret sienu. Viņi tikai maļ savu, cik labs būs šis komplekss. It kā kaut ko uzklausa, bet atkal tieši tas pats scenārijs. Mēs noklausījāmies, cik dažiem domniekiem ir ideālas oratora spējas, bet tā ir arī demagoģija. Ja Gulbenē izdomā šādu projektu, tad atkal sāk ne no tās puses. Vai ir izrēķināts, ko tāds projekts dod Gulbenei? Nebrauks cilvēki no Alūksnes un Madonas, kā viņi iecerējuši. Nav vajadzības, jo Alūksnē viss ir sakārtots! Mums viss pamests pusratā, gulbīšu parkā ir iesākts, kaut kādas iekārtas uztaisītas, bērni pa dubļiem mīcās. Lieciet tās bērnu atrakcijas parkā visas!

Naivi domāt, ka ar rotaļlaukumu piesaistīs cilvēkus. Valmiera tikšanās reizē tika daudzreiz pieminēta. Jā, tur ir pieaudzis iedzīvotāju skaits, bet uz kā rēķina? No apkārtējiem pagastiem un pilsētām, jo tur ir gan darbs, gan atpūta. Bet vispirms jau darba vietas.
Absurdi - celsim kārtējo estrādi, kad mums kultūras centrs stāv tukšs! Ielikta nauda, bet nekas nenotiek. Jādomā no otras puses - ja neko kultūras cilvēki nemāk vai negrib organizēt, tad viņi ir jāmaina. Vasarā notika mednieku festivāls Lejasciemā, puse Gulbenes novada tur bija, visa estrāde - pārpildīta! Cik es runāju ar cilvēkiem, kas bija atbraukuši uz Lejasciemu, tad viņi bija gandarīti, ka viens normāls pasākums Gulbenes novadā šogad ir noticis. Mums nemāk uztaisīt normālus Gulbenes pilsētas svētkus, tad par kādām estrādēm runāt?

Kāda jēga uzbūvēt? Lai stāvētu tukšs?

Viennozīmīgi, ka vairumam iedzīvotāju ir cits redzējums nekā domes pārstāvjiem. Vispirms jāsakārto tas, kas mums jau ir. Labāk naudu ieguldīt esošo objektu sakārtošanā un pēc tam domāt, ko būvēt no jauna. Gribētos zināt, cik deputāti būtu gatavi parakstīties zem sava balsojuma, ja tas nesīs mīnusus, ka viņi par to atbild un tos mīnusus gatavi atmaksāt?

Gulbeniešiem raksturīgi - visi “cepas”, kad viss jau ir noticis. Varbūt pienācis laiks cilvēkiem iesaistīties. Ja dome vēl organizēs tikšanos, nevis tikai bīdīs savu projektu, tad ceru, ka uz nākamo atnāks vairāk iedzīvotāju un zāle būs tik pilna, ka vajadzēs jau kultūras nama zāli. Mūsu lielākās frakcijas ZZS deputāti, kas šobrīd ir pie varas, cik atceros, pirms vēlēšanām solīja biznesa attīstības centru, viņu programmā bija, ka veicinās biznesa attīstību, darba vietas. Tagad runā par rotaļlaukumu.

* * *

Aina I.: Balsoju par baseinu Gulbenē!

Es arī gribu izteikties par jauno atpūtas kompleksu, ko iecerējusi būvēt pašvaldība. Es arī būtu aizgājusi uz to tikšanos, bet nezināju.

Mani dusmas parāva. Kādus vajag vēl atpūtas kompleksus! Stadions ir, pie skolām laukumi ir, bērnudārzos ir, pie mājām arī ir. Labāk būtu uztaisījuši kārtīgu peldbaseinu. Tas vismaz noderēs – gan bērni aizies, gan vecāki. Uz Balvu baseinu tādu gabalu ved peldēt cilvēkus un tērē tik daudz naudas. Braucu bieži stadionam garām - tur neviens nesporto, neviena tur nav! Kam tad tur visu taisa? Bērni jau pa skolām izsportojušies. Tik tērē naudu!

Jau sen runā par peldbaseinu. Es tiešām gribu Gulbenē peldbaseinu un vēl daudzi grib! Nu kāpēc nevar būt tāds vienkāršs peldbaseins? Nu nevajag mums tik greznu kā Priekuļos vai Siguldā. Ģimenes ar bērniem aizies pirmās uz peldbaseinu. Es zinu, cik Siguldā daudz iet. Jāmāca bērni peldēt. Uz Balviem nokļūt nav tik vienkārši, vajag transportu. Un nevar visi seniori nemaz tikt, jo pietrūkst vietas.

Lai ģimenes ar bērniem nebrauktu projām no Gulbenes, darbs ir jādod, lai būtu vecākiem, kur strādāt. Darba vietas vajag! Ja būs darbs, būs te cilvēki, un iemācīsies arī bērni strādāt, nevis tikai “traļi-vaļi” un izpriecas. Kādas piknika vietas? Lai ņem riteņus un brauc uz mežu! Galda spēles visiem ir mājās un skolās arī spēlē.

* * *

Ginta Alberte: Informācijas nebija

Jaunā vērienīgā atpūtas laukuma iecere, ko plāno realizēt pašvaldība, ir sacēlusi vētru. It kā jau labi domāts. Redzams, ka šis deputātu sasaukums vēlas palikt vēsturē, kaut ko aiz sevis atstājot iedzīvotājiem, kas pats par sevi nav nekas slikts.

Negribu šoreiz runāt, cik lietderīgs vai nelietderīgs varētu būt šis atpūtas laukums, par to aicinām izteikties un diskutēt atklāti ikvienu iedzīvotāju. Man šoreiz šķiet svarīgi uzsvērt to, ka ideja atkal netika sabiedrībai prezentēta, pirms tā nonāca jau uz deputātu galda. Nekur nevienā domes kanālā, kur tiek apgaismots par dažādām aktivitātēm – ne drukātā versijā, ne elektroniskā, ne sociālajos tīklos - nevarēju atrast šīs idejas prezentāciju. Pirmā informācija, ko saņēmām publiski, bija domes tautsaimniecības komitejā. Bet balsojums domes sēdē jau pēc nedēļas.

Varbūt šī bija tā reize, kad bija svarīgi iepriekš uzzināt, ko par to domā lielākā daļa iedzīvotāju! Kāpēc informāciju ar  vienkāršu aptauju uz nelielas lapiņas nevarēja izplatīt katrā pastkastītē? Cik cilvēki iesaistītos, tas ir viņu ziņā, bet tad neviens nevarētu teikt, ka nebija informēts. Tagad - pilnīga patiesība – informācijas nebija, vairums par vērienīgo atpūtas laukuma ieceri uzzināja jau pēc deputātu balsojuma.  Vispār šķiet, ka atkal ir tā pati vecā mūžīgā problēma.

Pašvaldība no saviem augstumiem norāda, cik daudz dara iedzīvotāju labā, bet tie iedzīvotāji gan – nu nespēj viņus izprast un novērtēt, savukārt iedzīvotāji trin mēles par izšķērdīgo domi un pārmet tai, ka viņus neuzklausa. Vārdu sakot – dome domā, ka sliktie ir iedzīvotāji, iedzīvotāji - ka dome. Cik ilgi tas var turpināties un ar ko beigties? Visticamāk, ar kaut ko līdzīgu, kā beidzās Saeimas vēlēšanas.

Laikam jau pie varas esošās partijas novadā jau ar to rēķinās. Veselais saprāts gan saka, ka kādam taču būtu jāsper pirmais solis, un loģiski,  ka tieši dome piekāpjas saviem iedzīvotājiem, cenšas informēt par tik nozīmīgiem plāniem visdažādākajos veidos pēc iespējas ātrāk un uzklausa sabiedrības iebildumus, mēģinot panākt kaut kādu kompromisu.

× × ×

Pārsla Konrāde: Pieci jautājumi?

Gulbenes novada pašvaldība ievietojusi sociālajos tīklos aptauju, ko lūdz aizpildīt līdz 1.decembrim. Domāju, ka tā ir saistībā ar sapulci par atpūtas kompleksa nepieciešamību Gulbenē, tomēr, atverot aptauju, nekur neatradu tādu mērķi.

Aptaujā rakstīts, ka mērķis ir noskaidrot to, kas ikvienam iedzīvotājam ir svarīgs Gulbenes novadā. Aptaujā lūgts atzīmēt vienu galveno, ko vajadzētu attīstīt noteiktai prioritātei “Sabiedrība”, “Ekonomika un labklājība”, “Kultūrvide-dzīvesvide”. Un tikai pēdējā jautājumā, kur lūgts nosaukt trīs lietas/vietas, kā trūkst Gulbenes novadā, ir iespēja izteikt kādu savu domu. Manuprāt, diezgan neveiksmīga aptauja, jo šajā gadījumā būtu lietderīgāk uzklausīt iedzīvotāju priekšlikumus, nevis likt viņiem izvēlēties no dotajiem variantiem, kur ielikt vienu punktiņu.

Domāju, ka vajadzēja izveidot vienkāršu un saprotamu anketu ar konkrētiem piemēriem un iemest iedzīvotājiem pastkastītēs. Tikpat labi varētu lūgt, lai to izdara māju vecākie. Un pēc tam aizpildītās anketas varētu arī samest kastītē mājas vecākajam, kurš tad tās nodotu pašvaldībai. Tas tādā gadījumā, ja tiešām gribam dzirdēt iedzīvotāju domas. Citādi šāda aptauja mazliet atgādina aptauju ķeksīša pēc.

Sapulcē taču izskanēja, ka tiek gaidīti iedzīvotāju ierosinājumi, bet to zina tikai tie, kas bija sapulcē, un tie, kas lasa avīzi. Ja jau darām kaut ko, tad darām līdz galam, jo, kā kāds norādījis “Dzirksteles” portālā, “bija ieradušies 40 cilvēki, no kuriem puse - deputāti, domes darbinieki un citi tuvu silei stāvošie”. Diemžēl. Protams, paši jau vainīgi, ka neiet uz sapulci, bet arī uz vēlēšanām visi neiet...

Un vēl – sapulcē jau izskanēja, ka mums nav ezera un nebūs, bet - mums ir dīķi! Kādreiz esot peldējušies Emzes dīķī, noteikti to varētu darīt arī Dzirnavu dīķī, ja vien iztīrītu. Ja jau salīdzinām ar Rīgu, tad arī gulbīšu parkā bērniem varētu izveidot bradājamo baseinu, lai karstā laikā nebūtu jālien strūklakā. Arī āra baseins vasarā būtu ideāli, bet kaut neliels peldbaseins vispār būtu fantastika! Varbūt tomēr varētu salikt visus spēkus un galvas kopā un realizēt šo gulbeniešu sapni, jo baseins būtu pieejams jebkuros laikapstākļos un  jebkurā vecumā. Un ļoti gribētos, lai plānotāji padomātu arī par tiem cilvēkiem, kuri pārvietojas kājām, jo tie, kas brauc mašīnās, noteikti pikniku rīkot dosies uz kādu no novada ezeriem. Arī daudzi rīdzinieki pārvietojas ar sabiedrisko transportu un “Barona laukumiņu”, ko vairākas reizes sapulcē piesauca domes vadītājs, izmanto diezgan reti.

Pievieno komentāru

Komentāri 31

buratino

A varbūt tur apakšā ir viltīgs plāns kā padarīt iespējamo novadu reformu pēc iespējas komplicētāku, jo kurš gan gribēs apvienoties ar klaunu pilsētu, ar daudzmiljonu saistībām...

pirms gada, 2018.11.02 13:35

Pilsonis

Varat neuztraukties!!!! Gulbenei ir vienas no mazākajām miljonu saistībām...tā kā daudzi gribēs apvienoties

pirms gada, 2018.11.02 14:54

pilsonim

izrādās, esam ļoti bagāta pašvaldība, es to nezināju:)

pirms gada, 2018.11.02 15:37

malvīne

buratino! Tu pats lielākais klauns esi!

pirms gada, 2018.11.02 18:45

Arì

Sen15 gadus atpakaĺ solìja sakopt dzirnavu dīķi neilgi pirms 5 gadiem atkal nu kur paliek tie darbi un projekti kauns pilsĕtā upi aizaudzět kauns un vělreiz kauns

pirms gada, 2018.11.02 13:58

esmu patīkami pārsteigts

par tīri loģiskiem cilvēku viedokļiem , sevišķi pirmie divi viedokļi, faktiski pauda lietas būtību =Gulbenes dome eksistē citā paralēlā realitātē, tai ir savas sevišķas intereses, kurām ir mazs sakaras ar to realitāti, kas valda pilsētā un novadā kopumā

pirms gada, 2018.11.02 16:10

Pārdomas

Man ir klusas aizdomas, ka patiesais iemesls, kāpēc Kundrāta kungam šī ideja nepatīk, ir tas, ka viņa īpašums atrodas blakus iecerētajai būvniecības vietai....Vai objektīvi paužam viedokli vai arī tikai skaļi kliedzam?

pirms gada, 2018.11.02 18:40

ir aizdomas, ka tavas klusās aizdomas izvēršas par skaļu spiegšanu, tikai tāpēc, ka kāds uzdrošinās norādīt uz ieceres klajo absurdu un pilnīgu nevajadzību

pirms gada, 2018.11.02 18:46

bebrs

Nevarēs grilēt gału vairs tik brīvi...

pirms gada, 2018.11.02 19:25

aktieris

Kādam jau šai absurda teātrī jāpauž arī pretējais viedoklis:)

pirms gada, 2018.11.03 14:25

justas

Pietiek tām izklaidēm naudu tērēt,-gājēju un riteņbraucēju celiņu Gulbene-Stari vajag.

pirms gada, 2018.11.02 19:48

AnnA

Es par baseina restaurāciju Gulbenē! To izmantotu visu paaudžu gulbenieši, sākot no mazuļiem līdz pensionāriem. Gulbenieši jau vairākus gadus vēlas baseinu savā pilsētā.

pirms gada, 2018.11.02 20:31

?

AnnA pasaki cik tu esi ar mieru maksāt par baseina apmeklējumu ? Nedomā ka tas būs par velti.

pirms gada, 2018.11.02 20:40

Inga

Pilnīgi piekrītu baseinam. Un 4 līdz 5 EUR ir oormāla maksa par 1h

pirms gada, 2018.11.02 22:10

pi

Inga redzi ka stacijā prasa 7 tur kur nekā nav, bet tu gribi pa 5. Tā nekas nesanāks, lai baseinu uzturētu minimums kā Balvos varam apskatīties balvu budžetā cik tas maksā un padomāt varbūt ir kas labāks par tādu naudu. Nezinu kā tu Inga, bet es varu sagaidīt vasaru un izpeldēties tā lai pietiek visam gadam. Kaut kā arī pretīgi līst ūdenī kur jau pilns cita cilvēka ķermeņa atlieku, dabīgā ūdens tilpnē ir bioloģiskie procesi kas to pārstrādā.

pirms gada, 2018.11.02 23:23

Pffff

Nu tad ņem un restaurē savu baseinu. Ja būtu tik rentabls pasākums, tad tāds eksistētu vēljoprojām. Gribētu redzēt kurš pensionārs tur ietu? Max 10 un viss.

pirms gada, 2018.11.03 12:37

knupis

Jā,bet bērni brauc uz Balviem,kā arī daudz pieauguso.Seniori brauc uz Priekuļiem.Ja Balvi var uzturēt baseinu,kāpēc mēs nevaram.Es par baseinu!

pirms gada, 2018.11.03 16:09

par baseinu

Ja strādā filtri,tad ar ūdeni viss normāli.Rudens,ziema ,pavasaris-nepeldēsies upēs vai ezeros,vasarā tikai pāris mēnešus var peldēties,vai kā 2017 gada vasarā ne reizi,(lietaina-auksta).

pirms gada, 2018.11.03 18:14

haralds

Vajadzetu rikot aptauju.Lai novada iedzīvotāji lemj par baseinu, vai spēļu laukumu.

pirms gada, 2018.11.02 23:15

meme

Varbūt, tomēr vajadzētu padomāt, ka pat 21. gs līdz visiem pagastu centriem novadā nevar aizbraukt pa asfaltu?

pirms gada, 2018.11.03 13:49

meme

Varbūt tomēr visiem (arī vidusskolas) skolas bērniem nodrošināt brīvpusdienas?

pirms gada, 2018.11.03 13:51

Ješka

Raivis malacis,vismaz nebaidās domes klaunu baram pateikt taisnību acīs,jo šie jau dzīvo pilnīgi citā pasaulē.

pirms gada, 2018.11.03 14:27

Dagmāra

No kā tad jābaidās? Nav jau Staļina laiki! Kaut ko jau saka-par malaci nesauktu vis!

pirms gada, 2018.11.03 16:38

Bij. “Latvijas Fakti” intervētāja

Aptauja nav objektīva, ja tā nav veikta regulāri vienmērīgā pārklājumā visu sociālo slāņu visās vecuma grupās (parasti 18-74 g.v.). Tāpat KATRAM jautājumam respondentam izvēlei ir jāpiedāvā vairākas atbilžu versijas, no kurām respondents (aptaujātais) atbildei izvēlas no “jā / vairāk jā /nē / vairāk nē / nezinu (nav viedokļa)”. Vai Gulbenes novadā viedokļu izpētīšanai ir veiktas šādas profesionālas aptaujas?

pirms gada, 2018.11.03 18:12

Vilnis

Kafiju dzerot domē,tas nav jāzin. Galvenais,ka ka katru mēnesi,1000EUR iekrīt kontā.

pirms gada, 2018.11.03 18:37

Leitons

Turpiniet basot par ZZS un ceriet, ka kaut kas mainisies.

pirms gada, 2018.11.04 21:09

Rex

Daļa taisnība tur ir, bet neuzskatu, ka Raivis Kundrāts ir tas eksperts uz kura viedokli balstīties, bļaustīties jau māk, bet ar darbiem kā?!

pirms gada, 2018.11.05 09:40

Aija

Es varbūt esmu Dima,bet īsti nesaprotu, ko grib darīt. Jauniešiem ir savs centrs, pensionāri ir pat pārāk aktīvi. Vienīgi nevar saprast, kāpēc visas aktivitātes nezin visi pagastu pensionāri. Izlasi tikai avīze. Kur bijuši,ko darījuši,kur braukuši. Tas nav godīgi. Tur jau arī aktīvi dala amatus. Un beigās,cik tad strādājošajiem ir laiks un gribēšana kaut kur iet. Vienīgais pilsētā ar pasākumiem ir labāk. Tur vismaz ar kājām vari aiziet. Nu tās manas domas. Bet peldbaseinu gan vajag. Pa kādu naudu pensionārus ved tik tālu? Jā,par baseinu gan jādomā.

pirms gada, 2018.11.05 13:54

Lietotāju raksti