Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Diskusija par daudzfunkcionālo atpūtas kompleksu: domes priekšsēdētāja viedoklis (labots tikšanās datums pieaugušajiem) 82

Normunds Audzišs: aicinām līdzdarboties!

Atsaucoties uz 26. un 30.oktobra laikrakstā „Dzirkstele” publicētajiem viedokļiem par Gulbenes novada pašvaldības darbu, kas, mūsuprāt, ir negatīvi, tendenciozi un palielina plaisu starp iedzīvotājiem un pašvaldību, vēlamies paust savu viedokli.

Vēlamies uzsvērt, ka Gulbenes novads ir viens vesels kopums, ko veidojam katrs pats un visi kopā. Mēs esam viena komanda, nevis divas atsevišķas frontes. Lai to stiprinātu, ir jāveicina savstarpējās sarunas un kopīga līdzdarbošanās notiekošajos procesos.
17.oktobrī aicinājām ikvienu interesentu uz tikšanos par daudzfunkcionāla atpūtas kompleksa izveidi Gulbenē – par to, kādas iekārtas tajā vajadzētu uzstādīt, kādam tam būtu jāizskatās. Lai gan periodiski un dažādos formātos ir rīkotas tikšanās gan pilsētā, gan pagastos, tomēr tik liels skaits iedzīvotāju bija sapulcējies pirmo reizi. Sakām paldies katram, kurš ieradās!

Apgalvojums, ka lēmums pieņemts bez apspriedes ar sabiedrību, nebūs vietā, jo jautājums par brīvā laika pavadīšanas iespējām Gulbenē virmo gaisā jau vairākus gadus. Par to liecina iedzīvotāju aptaujas, biedrības „Sateka” organizēto apkaimju ideju darbnīcu un forumu rezultāti. Arī konkursa „Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” laikā aptaujās un konkursa vērtēšanas komisijas komentāros tika norādīts, ka šis virziens novadā ir jāattīsta. Uzklausot dažādus viedokļus un ieteikumus par beidzot kārtīga atpūtas objekta izveidi, kurā laiku varētu pavadīt dažādu vecumu iedzīvotāji, radās ideja par nevis vienkārša rotaļlaukuma, bet gan daudzfunkcionāla atpūtas kompleksa izveidi. Vairākkārt ir dzirdēts, ka Balvos ir baseins, Alūksnē ir Pilssala, Madonā ir kino, bet Gulbenē nekā tamlīdzīga nav. Secinājām, ka mums ir jārada konkurētspējīgs brīvā laika pavadīšanas piedāvājums visu paaudžu, sociālo grupu iedzīvotājiem un viesiem. Kāpēc tieši Nākotnes ielā? Jau 2008.gadā tika izstrādāts un apstiprināts detaļplānojums, paredzot atpūtas un izklaides vietu zaļajā zonā tuvu pilsētas centram. Kā viena no stratēģiskajām atpūtas kompleksa atrašanās vietām tika izvēlēta Nākotnes iela 8, pamatojoties uz pirmsskolas un vispārējās izglītības iestāžu,  daudzdzīvokļu māju kvartālu tiešo tuvumu un pieejamību, kā arī sakārtoto ceļu infrastruktūru.

Ņemot vērā sanāksmē izskanējušos ierosinājumus, tiks organizētas tikšanās atbilstoši mērķa grupām: pirmsskolas vecuma bērniem - 12.novembrī pulksten 17.30 pirmsskolas izglītības iestādē „Auseklītis”; skolas vecuma bērniem, jauniešiem – 13.novembrī pulksten 16.00 jauniešu centrā “Bāze”; pieaugušajiem un senioriem – 20.novembrī pulksten 17.30 Gulbenes kultūras centrā.

Ideju par baseinu pilsētā  varētu attīstīt nākotnē, bet, ņemot vērā reģionālo pārklājumu, tas šobrīd nebūs konkurētspējīgs piedāvājums, turklāt uzturēšanas izmaksas būtu lielākas nekā atpūtas kompleksam. Pakalpojums ir pieejams 36 kilometru attālumā. Ņemot vērā Igaunijas pieredzi, pašvaldība varētu izskatīt ideju par regulāra transporta nodrošināšanu uz peldbaseinu vai koncertzālēm ar iedzīvotāju līdzmaksājumu.

Sanāksme ļāva saprast, ka iedzīvotājiem ir nozīmīga arī parku attīstība Gulbenē, tāpēc decembra sākumā organizēsim tikšanos par šo tēmu. Vēlamies kliedēt bažas par to, ka visa uzmanība tiks veltīta atpūtas kompleksam, bet esošās vērtības tiks pamestas novārtā. Ieklausoties iedzīvotājos, darbs tiks veikts tā, lai būtu sasaiste starp atpūtas kompleksu un parkiem.

Kopumā darāmo darbu saraksts ir garš, bet ne nepaveicams. Lai visu paveiktu maksimāli labi, esam uzsākuši iedzīvotāju viedokļu izzināšanu, lūdzot aizpildīt anketu. Ņemot vērā iepriekšējo pieredzi par to, ka garas, laikietilpīgas un atvērtajiem jautājumiem piepildītas anketas tiek aizpildītas nelabprāt, tad periodiski izplatīsim īsas aptaujas, līdzīgas, kā šobrīd ar pieciem jautājumiem, kas būs pieejamas elektroniskajā vidē un nonāks arī katrā pastkastē, jo, kā zināms, tagad pašvaldības informatīvais izdevums „Gulbenes Novada Ziņas” nonāk katrā pastkastē – arī lauku teritorijā, kas ir ļoti būtiski, jo mums ir svarīgs visa novada iedzīvotāju viedoklis. Vēlamies aicināt iedzīvotājus paust savu viedokli, novērojumus, ierosinājumus un priekšlikumus ne tikai brīdī, kad tiek izplatīta anketa, bet arī jebkurā citā laikā, atnākot, piezvanot, atsūtot e-pastu vai rakstot sociālajos tīklos. Esam atvērti!

Turpmāk regulāri organizēsim tikšanās ar iedzīvotājiem, kas katru reizi būs veltītas kādai noteiktai tēmai, lai veicinātu iedzīvotāju līdzdalību un izpratni par pašvaldības darbu. Bieži vien tiešās saskarsmes trūkums kļūst par pamatu nepareiziem pieņēmumiem. Mēs vēlamies izskaust stereotipu, ka pašvaldība ir kaut kas pārāks attiecībā pret iedzīvotāju. Vēlamies mazināt negatīvismu, kas valda apkārt. Diemžēl sliktās ziņas joprojām ir pieprasītākas par pozitīvajām, taču Gulbenes novada sabiedrība ir nogurusi no negatīvās informācijas. To pierāda iedzīvotāju nevēlēšanās nonākt vietējā laikraksta slejās, jo baidās no anonīmo komentētāju pārmetumu un spriedumu biruma, kas lielākoties ir godu un cieņu aizskaroši.

Gulbenes novadā dzīvo krietni ļaudis. Cienīsim paši sevi un cits citu, tad arī citi cienīs mūs!

Pievieno komentāru

Komentāri 82

********

Baseiens, koncertzāle un kino funkcionē visu gadu un tos apmeklē visa vecuma cilvēki, bet cik mēnešus būs izmantojams āra atpūtas komplekss? Un cik un kāda vecuma iedzīcvotājo to izmantos? Jauniešu ar bērniem mūsu pilsētā nav nemz tik daudz, bet vecākajai paaudzei, kas pamatā dzīvo mūsu pilsētā, tas nez vai ir nepieciešams.

pirms gada, 2018.11.02 11:35

cerams

Cerams, ka apmeklēsiet šīs tikšanās un izteiksiet arī savu viedokli klātienē: pirmsskolas vecuma bērniem - 12.novembrī pulksten 17.30 pirmsskolas izglītības iestādē „Auseklītis”; skolas vecuma bērniem, jauniešiem – 13.novembrī pulksten 16.00 jauniešu centrā “Bāze”; pieaugušajiem un senioriem – 14.novembrī pulksten 17.30 Gulbenes kultūras centrā.

pirms gada, 2018.11.02 12:12

tam cerams

Vai tiešām nesaproti kā darbojas pasaule? Tās apspriešanas vajadzīgas lai legalizētu (varētu pateikt, ka bija publiskā apspriešana) jau aizkulisēs pieņemtus lēmumus. Atnāks daži ziņkārīgie un pamatīgs bariņs jau izlēmušo, lai pieklusinātu oponentus un neapmierinātos... un netiešā veidā pieminēs visu atlikušo mūžu, ka tu viņu gadsimta avantūrai esi bāzis sprunguļus spieķos:)

pirms gada, 2018.11.02 18:19

Rupucis

Vai 1500000 iztērētu eiriku piesaisti kaut vienu blakus rajona iedzīvotāju ?

pirms gada, 2018.11.02 21:45

eh

Kā lai jūtas sabiedrība, ja vietvara ar to komunicē caur viltu? Nepaprasot - kam tērēsim jūsu naudu? Apspriešanai tiek iedoti jau gatavi varianti konkrētam objektam. Nožēlojami:(

pirms gada, 2018.11.03 13:34

miljoni

https://www.dzirkstele.lv/vietejas-zinas/prezente-emzes-parka-rekonstrukcijas-projektu-113882
un kā tad ar šo projektu!?? Jau daudzi gadi pagājuši, jau aizmirsies?

pirms gada, 2018.11.02 12:20

Rūdis

Jāsauc BEZ TABU lai parāda pa visu Latviju, kas te notiek, nauda spiež kabatas. Ar prātiņu tā pašvaki,bet alkatība liela. Priekš kam darbavietas, labāk iesim izklaidēties, strādā jau tikai muļķi.

pirms gada, 2018.11.02 18:55

ce

Labāk lai nedara neko, jo vis kam pieliek roku dome ātri izjūk, piemēram vidus iela.

pirms gada, 2018.11.02 18:46

tam ce

Vispārināt nav smuki. Vidus ielu var norakstīt uz veco pilsētas domi, tāpat kā jau atkal remontējamo Brīvības ielu. Kāds vispār vairs atceras kāds tur vēl pirms padsmit gadiem tika ielikts piķis? Pie tam divas reizes. Blaumaņa un Kalpaka u.c. novada domes laikā ir sabūvētas godam.

pirms gada, 2018.11.03 10:26

?

Vai tad Brīvības ielai ir patsmit gadi pagājuši? Domāju, ka mazāk. Un Vidus ielu vispār Alba sačakarēja, izrakņāja un pameta.

pirms gada, 2018.11.03 11:40

alkatība

galvenais šajā projektā, tak nav rūpes par jaunajām ģimenēm, bet apgūt (citiem vārdiem palaist vējā) Gulbenes novada budžeta naudu vismaz 1 500 000 euro apmērā, summa var būt vēl lielāka , jo projekta celtniecības gaitā izmaksas vēl var pieaugt

pirms gada, 2018.11.02 16:02

....

Gulbenē ir problēma iedzīvotāju aizbraukšana, mazā dzimstība un normāli apmaksāts darbs. Ja ir lieka nauda vai tiešam tā ir jāiztērē muļķībām? Laikam jau mūsu domniekiem prātiņa pietiek tikai lai laukumus taisītu.

pirms gada, 2018.11.02 17:53

....

Bet ja pilsētā nav ko darīt,runājot par izklaides iespējām,lielas jēgas ar nav palikt,pēc manām domām,palielinot izklaides iespējas cilvēkiem būs interesanti,bet svarīgākais ir tas ka šajās iestādēs būs nepieciešami darbinieki.

pirms gada, 2018.11.02 21:59

pe

Bet ja nav ko pilsētā darīt aizej olas kasīt.

pirms gada, 2018.11.02 23:32

eh

Izskatās, ka lēmums par 1,5 mlj EUR notērēšanu jau ir pieņemts, tagad jāimitē sabiedrības līdzdalība, lai to varētu legalizēt:( Skumji, ka sabiedrībai nav īsi un konkrēti pavaicāts - vai tērēsim pamatīgu jūsu jau samaksāto un nākotnē iemaksāto nodokļu naudu "disnejlendas" būvēšanai?

pirms gada, 2018.11.02 18:13

0

Vai ir veikts aprēķins, pētījums cik tur būs apmeklētāju ja stadions ir tukšs ?

pirms gada, 2018.11.02 18:17

smieklīņš

Nesmīdini! Kāds tev aprēķins? Tas laukums nafig kādu no lēmējiem interesē. Dažiem vajag ar tā izbūvi saistīto infrastruktūru.

pirms gada, 2018.11.02 18:22

Plastmasas pudele

Vai nebūs par dārgu laukums alkāniem kur vakaros dzert 1,5 litrenes. vaig tik soliņus kur padzert un pagulēt, bet arī tikai siltās vasaras dienās.

pirms gada, 2018.11.02 19:13

?

Vai dome nevar sava mājaslapā izveidot vietu, kur cilvēki var balsot par dažādiem projektiem un izteikt savu viedokli.

pirms gada, 2018.11.02 19:43

kāposts

nedod dievs, kāds patieks taisnību.

pirms gada, 2018.11.03 01:22

ilb

Sen jau tāda vieta mājas lapā ir http://www.gulbene.lv/lv/jautajums-pasvaldibai

pirms gada, 2018.11.03 08:59

Ješka

ZB.Ej labāk audzē savus kāpostus,paliec normāls vecis,nepakļaujies Normim un Valčam.

pirms gada, 2018.11.02 20:30

na

Kāpostus lētāk iepirkt no Poļiem un pārlīmēt etiķetes, naudu vieglāk grābt domē.

pirms gada, 2018.11.02 20:44

skeptiski

vārdi vietā, jo citādi viss šo deputātu iecerētais pasākums reducējas uz pilnīgu postu pilsētā un novadā, kuru vienmēr saistīs kāposta vārdu

pirms gada, 2018.11.02 20:47

Ha ha

pareizi zagt budžeta naudu var arī būvējot baseinu

pirms gada, 2018.11.02 23:12

Ziņa

Plaisa starp iedzīvotājiem un domi ir lielās netaisnības dēļ,kāda naudiņa domniekiem birst kabatās un turpat domē strādā cilvēki, kuriem nemaksā pat minimālo. Kauna nav?

pirms gada, 2018.11.02 21:16

vārna

Domniekiem pilnīgi pietrūkst ekonomiskas un loģiskas domāšanas.Rodas iespaids,ka mūs vada nevis gudrs cilvēks,bet KĀPOSTGALVA.

pirms gada, 2018.11.02 21:23

Inga

Baseins Gulbenē tiešām būtu rentabls. Braucot uz. Balvu baseinu 60 procentu apmeklētāji ir no mūsu novada. Par veselību nekad nav domāt par vēlu. Panāciet pretī iedzīvotāju vēlmēm!

pirms gada, 2018.11.02 22:01

antons

Veselība hlorētā baseinā ? Vai baseins būs tikai izredzētajiem kas strādā dome ? Novēlu, lai tev hlors iejiet dziļi visās spraugās.

pirms gada, 2018.11.02 22:27

velns parāvis

Ej tak uz sporta centra baseinu.

pirms gada, 2018.11.02 23:39

Kārlis

Sporta centrā visus nelaiž un baseins tur mazs. Arī tas ūdens rada šaubas.

pirms gada, 2018.11.03 00:12

hmm

Nu kuram, tā mele niez.

pirms gada, 2018.11.03 00:56

!

Nost ar baseina ideju! Tur nebūs žēl tērēt miljonus? N-tos...! Pret,viennozīmīgi!

pirms gada, 2018.11.03 06:03

Jānis

Pilsētā un novadā ir nepieciešamas izklaides iespējas,kā piemēram,kino,boulings,klubs u.t.t,jo tas piesaistīs jauniešus no dažādām pilsētām,protams,arī Gulbenes jauniešus,kuri sniegs labumu novadam,jo ja te nebūs ko darīt jaunietis šeit uzturēties negribēs.Pluss visam tam,atverot šādas iestādes radīsies jaunas darba vietas.

pirms gada, 2018.11.02 22:08

Renārs

Darba vietas radīsies gan KNABĀ jo būs jāizmeklē kur tā nauda palikusi!

pirms gada, 2018.11.03 00:45

he

Izklaides industrija attīstās tikai tur, kur darbspējīgiem cilvēkiem ir ko tērēt - paliek brīvi līdzekļi pēc visu svarīgāko sadzīves tēriņu nomaksāšanas. Ja lielākā iedzīvotāju daļa dzīvo no pensijām un pabalstiem, tad kāda tev tur izklaide? Dažiem frīkiem, kas pa piektdienas vakariem atbrauc pie večiem? Pabaudiet lauku klusumu un mieru. Gribas plosīties- pucējiet vaļā pa pirtīm.

pirms gada, 2018.11.03 10:33

kaza

Kino jau bij tikai ne bij kas tur iet. Beidzat domnieki raksti suņu murgus, jums laikam grūti iztērēt to ko mēnesī saņemat ?

pirms gada, 2018.11.02 22:16

Pinčuks

Ja paliek pāri nauda piedāvāju variantu izmaksāt jaundzimušajiem Gulbenes rajonā 150 e menesī no 1500000 pietiks ilgam laikam. Tas tiešām veicinās dzimstību, un tevi Normi atcerētos uz nakošajām vēlēšanām.

pirms gada, 2018.11.03 01:51

Juris

Neviena pašvaldība neuzdrošinās tērēt tādu summu, bez publiskas apspriedes, tikai Gulbenē drīkst visu kas nav aizliegts. Iedzīvotāji ir personīgi atbildīgi, jo kādi iedzīvotāji tāds saimnieks- negribat neko mainīt, tad nečīkstat un ātri izmirstat, jo jūsu zeme vajadzīga kādam citam.

pirms gada, 2018.11.03 02:06

iedzīvotājs

Tas ir pozitīvi, ka grib veidot dialogu! Jo vairāk mēs komunicēsim, jo labāk visiem! Idejas un to realizācija ir kopīgs darbs,kur viens otrā ieklausās. Viedokļi un domas ,bez šaubām, var atšķirties, taču svarīgi ir atrast kopsaucēju. Ieguvēji būsim mēs visi- novada un pilsētas iedzīvotāji. Tā turpināt!

pirms gada, 2018.11.03 07:29

?

Kāda komunikācija? Prasa jau ko mēs gribam Kāpostlandē redzēt. Neprasa vai cilvēki ir par vai pret tāda objekta izveidi. Pa lielam viss jau ir izlemts!

pirms gada, 2018.11.03 11:50

Jurid

Vajag normali sakārtot pilsētā apgaismojumu tad dudzās vietās kā tundra.

pirms gada, 2018.11.03 07:50

haralds

Uzturēšanas izmaksas būtu lielākas nekā atpūtas kompleksam,nevarēs domē jaunas un jaunas vakances veidot.

pirms gada, 2018.11.03 07:53

Lietotāju raksti