Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Diskusija par daudzfunkcionālo atpūtas kompleksu: domes priekšsēdētāja viedoklis (labots tikšanās datums pieaugušajiem) 82

Normunds Audzišs: aicinām līdzdarboties!

Atsaucoties uz 26. un 30.oktobra laikrakstā „Dzirkstele” publicētajiem viedokļiem par Gulbenes novada pašvaldības darbu, kas, mūsuprāt, ir negatīvi, tendenciozi un palielina plaisu starp iedzīvotājiem un pašvaldību, vēlamies paust savu viedokli.

Vēlamies uzsvērt, ka Gulbenes novads ir viens vesels kopums, ko veidojam katrs pats un visi kopā. Mēs esam viena komanda, nevis divas atsevišķas frontes. Lai to stiprinātu, ir jāveicina savstarpējās sarunas un kopīga līdzdarbošanās notiekošajos procesos.
17.oktobrī aicinājām ikvienu interesentu uz tikšanos par daudzfunkcionāla atpūtas kompleksa izveidi Gulbenē – par to, kādas iekārtas tajā vajadzētu uzstādīt, kādam tam būtu jāizskatās. Lai gan periodiski un dažādos formātos ir rīkotas tikšanās gan pilsētā, gan pagastos, tomēr tik liels skaits iedzīvotāju bija sapulcējies pirmo reizi. Sakām paldies katram, kurš ieradās!

Apgalvojums, ka lēmums pieņemts bez apspriedes ar sabiedrību, nebūs vietā, jo jautājums par brīvā laika pavadīšanas iespējām Gulbenē virmo gaisā jau vairākus gadus. Par to liecina iedzīvotāju aptaujas, biedrības „Sateka” organizēto apkaimju ideju darbnīcu un forumu rezultāti. Arī konkursa „Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” laikā aptaujās un konkursa vērtēšanas komisijas komentāros tika norādīts, ka šis virziens novadā ir jāattīsta. Uzklausot dažādus viedokļus un ieteikumus par beidzot kārtīga atpūtas objekta izveidi, kurā laiku varētu pavadīt dažādu vecumu iedzīvotāji, radās ideja par nevis vienkārša rotaļlaukuma, bet gan daudzfunkcionāla atpūtas kompleksa izveidi. Vairākkārt ir dzirdēts, ka Balvos ir baseins, Alūksnē ir Pilssala, Madonā ir kino, bet Gulbenē nekā tamlīdzīga nav. Secinājām, ka mums ir jārada konkurētspējīgs brīvā laika pavadīšanas piedāvājums visu paaudžu, sociālo grupu iedzīvotājiem un viesiem. Kāpēc tieši Nākotnes ielā? Jau 2008.gadā tika izstrādāts un apstiprināts detaļplānojums, paredzot atpūtas un izklaides vietu zaļajā zonā tuvu pilsētas centram. Kā viena no stratēģiskajām atpūtas kompleksa atrašanās vietām tika izvēlēta Nākotnes iela 8, pamatojoties uz pirmsskolas un vispārējās izglītības iestāžu,  daudzdzīvokļu māju kvartālu tiešo tuvumu un pieejamību, kā arī sakārtoto ceļu infrastruktūru.

Ņemot vērā sanāksmē izskanējušos ierosinājumus, tiks organizētas tikšanās atbilstoši mērķa grupām: pirmsskolas vecuma bērniem - 12.novembrī pulksten 17.30 pirmsskolas izglītības iestādē „Auseklītis”; skolas vecuma bērniem, jauniešiem – 13.novembrī pulksten 16.00 jauniešu centrā “Bāze”; pieaugušajiem un senioriem – 20.novembrī pulksten 17.30 Gulbenes kultūras centrā.

Ideju par baseinu pilsētā  varētu attīstīt nākotnē, bet, ņemot vērā reģionālo pārklājumu, tas šobrīd nebūs konkurētspējīgs piedāvājums, turklāt uzturēšanas izmaksas būtu lielākas nekā atpūtas kompleksam. Pakalpojums ir pieejams 36 kilometru attālumā. Ņemot vērā Igaunijas pieredzi, pašvaldība varētu izskatīt ideju par regulāra transporta nodrošināšanu uz peldbaseinu vai koncertzālēm ar iedzīvotāju līdzmaksājumu.

Sanāksme ļāva saprast, ka iedzīvotājiem ir nozīmīga arī parku attīstība Gulbenē, tāpēc decembra sākumā organizēsim tikšanos par šo tēmu. Vēlamies kliedēt bažas par to, ka visa uzmanība tiks veltīta atpūtas kompleksam, bet esošās vērtības tiks pamestas novārtā. Ieklausoties iedzīvotājos, darbs tiks veikts tā, lai būtu sasaiste starp atpūtas kompleksu un parkiem.

Kopumā darāmo darbu saraksts ir garš, bet ne nepaveicams. Lai visu paveiktu maksimāli labi, esam uzsākuši iedzīvotāju viedokļu izzināšanu, lūdzot aizpildīt anketu. Ņemot vērā iepriekšējo pieredzi par to, ka garas, laikietilpīgas un atvērtajiem jautājumiem piepildītas anketas tiek aizpildītas nelabprāt, tad periodiski izplatīsim īsas aptaujas, līdzīgas, kā šobrīd ar pieciem jautājumiem, kas būs pieejamas elektroniskajā vidē un nonāks arī katrā pastkastē, jo, kā zināms, tagad pašvaldības informatīvais izdevums „Gulbenes Novada Ziņas” nonāk katrā pastkastē – arī lauku teritorijā, kas ir ļoti būtiski, jo mums ir svarīgs visa novada iedzīvotāju viedoklis. Vēlamies aicināt iedzīvotājus paust savu viedokli, novērojumus, ierosinājumus un priekšlikumus ne tikai brīdī, kad tiek izplatīta anketa, bet arī jebkurā citā laikā, atnākot, piezvanot, atsūtot e-pastu vai rakstot sociālajos tīklos. Esam atvērti!

Turpmāk regulāri organizēsim tikšanās ar iedzīvotājiem, kas katru reizi būs veltītas kādai noteiktai tēmai, lai veicinātu iedzīvotāju līdzdalību un izpratni par pašvaldības darbu. Bieži vien tiešās saskarsmes trūkums kļūst par pamatu nepareiziem pieņēmumiem. Mēs vēlamies izskaust stereotipu, ka pašvaldība ir kaut kas pārāks attiecībā pret iedzīvotāju. Vēlamies mazināt negatīvismu, kas valda apkārt. Diemžēl sliktās ziņas joprojām ir pieprasītākas par pozitīvajām, taču Gulbenes novada sabiedrība ir nogurusi no negatīvās informācijas. To pierāda iedzīvotāju nevēlēšanās nonākt vietējā laikraksta slejās, jo baidās no anonīmo komentētāju pārmetumu un spriedumu biruma, kas lielākoties ir godu un cieņu aizskaroši.

Gulbenes novadā dzīvo krietni ļaudis. Cienīsim paši sevi un cits citu, tad arī citi cienīs mūs!

Pievieno komentāru

Komentāri 82

Janis

Kad sakartos Gulbenē visus parkus mūzdienīgus???
Tik daudz iespeju bet esam kā bedrē nekā līdz galam sataisīts ne stadions nav bērniem strūklakas kur vasarā papluņčāties vienā vārdā nekā normāla.

pirms gada, 2018.11.03 07:59

Silva.

Kadi tie bruģi uz ietvēm sbrukuši iesēdušies apmales apdrupušas.

pirms gada, 2018.11.03 08:01

Larisa .c.

Kāpec vecgulbenes parkā arī neierīko strūklaku tik skaisti būtu kā arī skatutorni?

pirms gada, 2018.11.03 08:08

uf

Tas ir privātīpašums. Paši pārdevām.

pirms gada, 2018.11.04 15:46

parks

prasi īpasniekam - alūksnietim

pirms gada, 2018.11.13 13:33

fricis

Cik novadā un pilsētā iedzīvotāju!Tas arī izsaka visu!Ja kaut ko tādu būvē tad tam ir jābūt unikālam kur brauktu pat ārzemnieki,kaut kādas arī trakas ūdens atrakcijas utt.,jāpaskatās kā šodien iet kaut vai Viru Igaunijā ūdens atrakccijām?Ja būvē tad tā lai vismaz Baltijā mute paliek vaļā,tad būs pienesums ekonomikai un viet;ejiem kur atpūsties!Bet vai tas ir jābūvē pašvaldībai?Radīt idejas un atbalstīt tas gan!

pirms gada, 2018.11.03 09:41

esmu pret

nevajag tādu monstru šeit , pārāk maz cilvēku šeit ir palicis ,Gulbenei kā pilsētai arī ir slikta Karma, ja ko iesāk ,nekas neveicas.

pirms gada, 2018.11.03 09:51

nu nu

Pilsētiņai nav ne vainas. Būtu vasarā kur kājām gājiena attālumā nopeldēties, varētu teikt, ka ideāla vietiņa, ... ja ir darbs. Ar tā radīšanu tā pašvakāk. Tam vajag jaunus, uzņēmīgus, gudrus, neatlaidīgus, darbspējīgus cilvēkus kam investori ilgtermiņā uzticētu pamatīgus līdzekļus. Ar tādiem cilvēkiem mums tā ir, kā ir. Ārpasaule ātri izpērk:(

pirms gada, 2018.11.03 12:53

Andris

Vispirms dome pieņem lēmumu,ka vajag atpūtas kompleksu.Ieraksta avīzē.Pēc tam uz apspriešanu.Viss kājām gaisă...

pirms gada, 2018.11.03 13:41

he

Smieklīgākais, ka tāda lēmuma nemaz NAV. Visa šī zavaruha taisīta, lai cilvēkiem ar viltu sajauktu galvas. Lai neviens pēc tam, kad lēmums tiešām tiks pieņemts, pat neatcerētos, kā tad tur īsti bija. Metodika izskatās pēc vecās labās padomju sofistikas. Tāpēc pat var nojaust tās autorus:)

pirms gada, 2018.11.03 14:07

Es

Nu pasakiet.lūdzu.pašvaldības pārstāvji.ko jums vēl vajag? 53 komentāri pauž negatīvu attieksmi pret projektu.Jūs tas NEPĀRLIECINA? Ne visi vēlas iet uz atklātu dialogu.lai būtu Jums.ko aprunāt.

pirms gada, 2018.11.03 14:33

esam

Nemāki skaitīt!

pirms gada, 2018.11.03 16:35

Tu

Gulbenes pilsētā deklarēti 7500 cilvēki. Te vēl ļoooti tālu līdz pārliecinošam vairākumam.

pirms gada, 2018.11.03 16:41

Stāķiniece

Nē, cien. Audziša k-gs! Publikācijas nav tendenciozas. Plaisu starp domi un iedzīvotājiem radāt jūs paši, deputāti, pieņemdami mega plānus mūsu nevisai turīgajam novadam. Iedzīvotāji nav muļķi, saprot, ar kādu mērķi tiek pieteikti šie grandiozie projekti! Kā kas, tā naudu aizņemsies valsts kasē! Vai ir cerības, ka viss ies uz augšu un spēsim tos miljonus atmaksāt?
Bet paldies par Nākotnes ielas māju piebrauktuvju sakārtošanu!

pirms gada, 2018.11.03 15:27

Zintis

Ar šausmīgi nevietā novietotajiem gulošajiem policistiem? Atkal viena neizdarība no domes puses, kā lai iebrauc un izbrauc no stāvvietas? Tādu brīnumu nav nekur Latvijā! Atkal viens sačakarets darbs. Kādēļ pašvaldībā tā nemīl savus iedzīvotājus?

pirms gada, 2018.11.04 07:15

autoskola

Pamācies braukt, Zinti,tad varēsi gan iebraukt,gan izbraukt!

pirms gada, 2018.11.04 23:14

Stāķiniece

Daugavpilī iedzīvotāji protestē par augstajiem apkures tarifiem - 63 eiro par mw/h. Ko teikt mums, stāķiniešiem (mazam ciematiņam) par šādu pašu tarifu?!?! Kur vēl iepriekšējam domes vadītājam nebija neērti pateikt: ,,jums sen nav ,,pacelti'' tarifi!'', kurinot vismaz vienu sezonu ar pagasta iepriekš sagādāto malku!
Tā kā,dārgie deputāti, komunicējiet ar iedzīvotājiem, bet nedariet tā, ka suņi rej (cilvēkiem sāp), bet karavāna iet tālāk (dome sen nolēmusi, ka būs tā, bet ne savādāk)!

pirms gada, 2018.11.03 15:38

nepatika

Man patika raksta nobeigums, kur dziļā cieņā ... Kas tur ir domāts? Viens no manipulēšanas veidiem ir panākt, lai tas kas ir vajadzīgs kādam, tiek iestāstīts,it kā vajadzīgs visiem, ne pašam patiesajam labuma guvējam. Bieži tas nostrādā, it sevišķi liekulīgi izmantojot, ja šeit " dzīvo krietni ļaudis". Jo latvietis, kad viņam uzsit pa plecu, aiz laimes ir tik labvēlīgs, ka par velti... aplaimotājam atdarīt, šajā gadījumā, ceru, ka ne piekrišanu šai kāda bagātināšanai. Lai vai kā vajag referendumu, ne individuālas sarunas... atmosfērā!

pirms gada, 2018.11.03 20:40

Andis

27 gadus ir valdījuši mūsu domnieki un pie kā tas ir novedis ? Pilsētā palikuši 7500 iedzīvotāji, kuriem drēbes jāpērk humpalās. Nekas pilsētā neattīstās izņemot domē strādājošo algas. Gulbene ir atpalikusi no blakus rajoniem. Domniekiem vēl nav kauna pateikt, ka cilvēki nebrauks prom ja būs izklaides. Te ir nepieciešamas radikālas pārmaiņas savādāk pavisam drīz Gulbene būs ciemats nevis pilsēta.

pirms gada, 2018.11.03 21:59

bebens

Andi! Tu esi viens klasisks pretīgs demagogs. Ja bez savas dumās muldēšanas būtu palasījis statistiku, tad saprastu, ka Gulbenes novads attīstības indeksā ieliek gan Alūksnei, gan Madonai, Balviem un gandrīz visiem citiem kaimiņu novadiem. Ja interesē oficiāli dati, tad skaties šeit : http://www.vraa.gov.lv/uploads/documents/petnieciba/indekss/tai_regioni_2017.xls

pirms gada, 2018.11.04 11:26

joriks

Ja kas , tad miestoe uz austrumiem cilvēku palicis vēl mazāk. Pie mums nav ne sliktāk ne labāk salīdzinot ar citiem tādā pat attālumā no Rīgas un citām valsts nozīmes pilsētām (180km Rīga, 100km Valmiera, 100km Rēzekne)

pirms gada, 2018.11.04 11:57

bebens

Ak tad patiesība acīs kož:) Nav Gulbenes novadā tas velns tik melns, kā tev gribētos uzmālēt. Revolucionārs no tevis draņķīgs. Ne pārliecinošu argumentu, ne aizraujošu ideju. Plika emocionālā demagoģija, spekulēšana uz vēlmi pēc pēkšņas paradīzes. Pasaulē tā nekad nav noticis un nenotiks.

pirms gada, 2018.11.04 12:11

Krists

Mostieties un nemurgojiet! Alūksnē tikko tika izveidotas 54 darba vietas, firma no Valkas! Kur Gulbenē darba vietas? Kur piesaistītie uzņēmēji?

pirms gada, 2018.11.04 13:45

Jānis

Ja kaut kur ir sliktāk, kā mums,tad mums no tā ir labāk ?

pirms gada, 2018.11.04 14:19

bebens tam Krists

Pats beidz murgot no tukša gaisa un apskaties kāds ir Alūksnes ekonomiskās attīstības indekss. Būsi nepatīkami pārsteigts. Tāpēc jau viņi savai avīzei pat komentārus aizgrieza. Kā lētas meitas - spīdīgas un uzkrāsotas, bet mājās bardaks un iznīcība. Ja gribi kādu apbrīnot, tad tā ir Smiltene. Ekonomiskais brīnums tādā gabalā no Rīgas.

pirms gada, 2018.11.04 15:37

?

Cik var pasvaldiba lielities ar nezkadiem sasniegumiem.Lai aibrauktu stradat,man nav jadeklarejas ara.Ta,ka realos skaitlus jus nezinat.Paskataties labak uz pustuksajam ielam un pagastiem.Iestades viena pec otras likvidejas. Vieni mikro uznemumi veidojas vieta.

pirms gada, 2018.11.04 13:40

eh

Nolaizi pats sevi podā! Normāla pilsēta.

pirms gada, 2018.11.04 15:38

drausmas

Cik traki ir nolaista pilsēta ne kādas izauksmes cik ilgi var turpināties ??????

pirms gada, 2018.11.04 13:54

:)

Smags gadījums - cūkas jau tikai dubļus redz.

pirms gada, 2018.11.04 15:45

Jānis

Gulbenes apkārtne ir ļoti nesakopta kur kādi krūmi tur piemesti atkritumi. Cilvēki turpina braukt prom un jums domniekiem vēl kauna nav te kaut ko salīdzināt ?

pirms gada, 2018.11.04 14:16

Juris

Nu nemet tos atkritumus krūmos, Jāni! Nebūs tik nesakopts.

pirms gada, 2018.11.04 15:06

andris

gulbenē tikai štancē veco ļaužu mājas vaļā vairāk neko

pirms gada, 2018.11.04 15:36

eh

Dod Dievs tev aiziet no šīs pasaules savā mājā, savā gultā, bērnu un mazbērnu ielenkumā.

pirms gada, 2018.11.04 15:41

Oto

Ja domē ielaistu mērkaķus būtu lielāks ieguvums pilsētai, nekā no domniekiem. Varbūt mērkaķis spētu novērtēt sava darba rezultātus. Domnieki nesaprot, ka iedzīvotāju aizbraukšana ir tiešs viņu darba atspulgs.

pirms gada, 2018.11.04 20:34

Rūdis.

Vajadzētu pa priekšu sakārtot Skolas ielas kvartālu tā arī ir pašvaldības zeme..citādi cik atceros ..bedres .pavasarī salāpa un atkal bedres gads no gada..tā . Tur dzīvo ievērojams skaits nodokļu maksātāju. Jaunu objektu izvēlei vienam no kritērijiem jābūt būtu ..cik nodokļu maksātājiem uzlabojas dzīves apstākļi.

pirms gada, 2018.11.04 22:30

Lietotāju raksti