Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dzejas dienas pasākums Jaungulbenes arodvidusskolā

Jau kopš 1965.(Raiņa 100gadu jubileja) Latvijā katru gadu notiek kāds emocionāli saviļņojošs pasākums - Dzejas dienas. Arī Jaungulbenes arodvidusskolā šo pasākumu atzīmē katru gadu. Šogad oktobrī skolā tika rīkota Dzejas dienas pēcpusdiena par godu dzejniekam Klāvam Elsbergam, kuram šogad apritēja 50 gadi. Šo Dzejas pēcpusdienu organizēja T2 grupa ar audzinātāju. Pasākums bija gan izglītojošs, gan arī interaktīvs, jo bija arī neliels konkurss ar 5 uzdevumiem.

Kopumā piedalījās 6 komandas (E2,T1,T3,A1,A2,A3) katrā - pa 5 skolēniem. Pasākuma ieskaņā skolēniem bija uzmanīgi jāskatās un jāklausās prezentācija par dzejnieku K.Elsbergu, pēc tam bija jāpilda tests par šo prezentāciju.

 

Tā kā daudzi mūziķi ir izmantojuši savām dziesmām K.Elsberga vārdus, tad nākamajā uzdevumā skolēniem bija jānoklausās divas dziesmas („Asaru krelles", „Eksotiskā sala"), pēc tam bija jāieraksta iztrūkstošie vārdi dziesmu tekstos.

 

Nākamajā uzdevumā bija jāatpazīst latviešu dzejnieki. Aizraujošs un interesants skolēniem likās uzdevums „Dzejas darbnīca", jo bija iespēja pašiem kļūt par jaunajiem dzejniekiem dadaistu stilā- no avīžu un žurnālu izgrieztiem vārdiem un teikumiem bija jāsaliek savs dzejolis un pēc tam tas izteiksmīgi jānolasa .

 

Noslēguma uzdevumā „Dzejoļa interpretācija" komandām bija jāpierāda sava fantāzija, radošā izdoma. Katra komanda izvēlējās kādu K.Elsberga dzejoli un dažādi to interpretēja.

 

Komandu darbu vērtēja žūrija un kopvērtējumā 3.vietu ieguva A2 grupa, 2.vietu - T1 grupa un 1.vietu - T3 grupa (E.Paņina, K.Lieldiena, L.Graudiņa, A.Vītola, E.Tropa).

 

Lielākais ieguvums šajā pasākumā bija kopības sajūta, emocijas un garīgās vērtības, kas it īpaši ir nepieciešams šajā laikā. Lasīsim! Domāsim! Jutīsim!

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti