Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Eiropas putnu vērošanas dienu rezultāti

Pagājušajā nedēļas nogalē teju 20 000 cilvēku 30 dažādās Eiropas un Centrālāzijas valstīs piedalījās Eiropas Putnu vērošanas dienās, vērojot putnu rudens migrāciju. Latvijā Eiropas putnu vērošanas dienu EuroBirdwatch '13 ietvaros norisinājās kopumā 22 ar SIA “CEMEX” atbalstu īstenoti putnu vērošanas pasākumi, ko organizēja Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) un Dabas aizsardzības pārvalde. Tajos piedalījās vairāk kā 500 putnu draugu, kuri ziņoja par 58 364 novērotiem putniem no 152 sugām.

Visbagātīgāk  šogad novērotas baltpieres un sējas zosis (14 974), žubītes (5204) un mājas strazdi (4792). Visbiežāk ziņojumi saņemti par pelēko vārnu, meža pīli un mājas strazdu. Savdabīgi šķiet, ka lielie baltie gārņi ir novēroti lielākā skaitā nekā lielie ķīri un jūras kraukļi vairāk kā paugurknābja gulbji. Salīdzinoši nesenie Latvijas putnu faunas jaunpienācēji reģistrēti vairāk, nekā ierastāko putnu sugu pārstāvji.

Interesantākie novērojumi EuroBirdwatch '13 laikā ir ragaino dūkuru un dzeltensvītru ķauķīša novērojumi Papē un dīķa tilbītes novērojums Ainažos. Visai iespaidīgs ir jau pieminēto novēroto lielo balto gārņu kopskaits – 386, no tiem 133 reģistrēti Sātiņu zivju dīķos, 80 pie Lubāna un tikpat Irlavas zivju dīķos, kā arī mazākā skaitā visā valsts teritorijā.

Šogad Eiropā Putnu vērošanas dienās vairāk kā 900 rudens putnu migrācijas vērošanai veltītos pasākumos teju 20 000 vērotāju saskaitīja 2 394 855 putnus. Eiropā visbiežāk novērotās putnu sugas bija mājas strazds, laucis un žubīte. Eiropas Putnu vērošanas dienas organizēja starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība BirdLife International, ko Latvijā pārstāv LOB.

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti