Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Eiropas Savienībā atzīmē 112 dienu

Ik gadu, 11.februārī, visā Eiropas Savienībā atzīmē vienotā ārkārtas palīdzības izsaukumu numura 112 dienu. Šogad skolēniem būs iespējams apmeklēt Zvanu centrus visos reģionos. Te stāstīs par to, uz kādu numuru zvanīt, ja notikusi nelaime, kādu dienestu palīdzību iespējams saņemt, zvanot uz 112, un kādu informāciju nodot dispečeram.

Skolēni arī uzzinās, kā strādā dispečeres, kāda ir turpmākā rīcība pēc tam, kad ir saņemta informācija par iespējamo ugunsgrēku vai nelaimes gadījumu, kad nepieciešama operatīvo dienestu palīdzība.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, VUGD pateiksies tiem centrālajiem un reģionālajiem plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, kas gada laikā visaktīvāk ir izglītojuši sabiedrību par ugunsdrošību un popularizējuši 112 numuru, profesionāli un objektīvi atspoguļojuši ugunsdzēsēju glābēju darbu. Katrs reģions varēja izvēlēties vienu žurnālistu vai redakciju. Šogad ugunsdzēsēji glābēji vēlas apbalvot Ventspils laikraksta „Ventas Balss” žurnālisti Kristīni Klauzi, Cēsu laikraksta "Druva" žurnālistu Jāni Gabrānu, Latgales reģionālās televīzijas kolektīvu, Bauskas laikraksta „Bauskas Dzīve” žurnālistu Vilni Auzānu un  LTV ziņu raidījuma korespondenti Judīti Čunku.

Viņi saņems VUGD Goda rakstu un drošu dāvanu – ugunsdzēsības pārklājiņu un dūmu detektoru.

Pirms gada Eurobarometer pētījums liecināja, ka ārkārtas situācijā, kad nepieciešama ugunsdzēsēju glābēju, mediķu vai policijas palīdzība, 71% Latvijas iedzīvotāju zvanītu uz Eiropas vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112. Savukārt, 37% zvanītu uz citiem nacionālajiem glābšanas dienestu numuriem (piem., 113 vai 110), 14% - uz citiem numuriem, bet 5% nezina, kur zvanīt ārkārtas situācijā. Eiropā vidēji tikai 51% iedzīvotāju ārkārtas situācijā zvanītu uz 112. Kā situācija mainījusies, to varēs uzzināt jaunajā šā gada pētījumā, kas parasti tiek publicēts 11.februārī – 112 dienā.

Par nepieciešamību visā Eiropā ieviest vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru sāka spriest jau 20.gadsimta 80-tajos gados. Eiropas Kopienas padomes 1991.gada 29.jūlijā pieņemtais lēmums „Par Eiropas Vienotā ārkārtējo notikumu tālruņa numura „112” ieviešanu” Eiropas Savienības dalībvalstīm uzdeva nodrošināt šī numura darbību.

No 1997. gada novembra Latvijā visus operatīvos dienestus var izsaukt pa numuru 112. 2011.gada 1.februārī Latvijā tika pabeigta 112 zvanu centru restrukturizācija un šobrīd Latvijā darbojas pieci reģionālie zvanu centri. Latvijā 112 darbību nodrošina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti