Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Esmu pret jebkuru spēka pielietošanu 4

Kā jau katru gadu, tā arī šogad notiek šķēpu laušana starp cilvēku grupām, ko arī izmanto politiķi sava reitinga celšanai. Protams, ka nav noliedzams fakts - bez PSRS karaspēka nebūtu nekādu izredžu gūt uzvaru par hitlerisko Vāciju.

Paskatoties, apmeklējot, izlasot un padomājot, stāvot Brāļu kapos visās Latvijas pilsētās un mazpilsētās, tajā skaitā tā dēvētajā "Kurzemes katla" apkaimē. Simtiem un tūkstošiem guļ krievu tautības karavīru, arī citu bijušo PSRS republiku dēlu, tajā skaitā latviešu mirstīgās atliekas.

Ielūkojoties proporcijās - cik vienu, cik otru mūsu Latvijas zaldātu Staļina vai Hitlera pusē, nav svarīgi. Skaitlis niecīgs, jo mēs esam un paliekam maza valstiņa. Kāds bija ideoloģiskais Hitlera lozungs, kurš tika definēts arī skolu mācību grāmatās, no kurām mēs mācījāmies? Tas skanēja šādi - Vācija pāri visam visā pasaulē.

Lielo politiku izlēma un taisīja Staļins, Hitlers, Čerčils, Rūzvelts, kā arī citu valstu karavīri. Tāpat kā pašreiz to dara ASV, Krievija, Ķīna un citas mazāk vai vairāk ietekmīgas pasaules lielvalstis, tajā skaitā arī Eiropas Savienībai, kurai tomēr nav noteicošā politiskā vara šodienas pasaulē.

Tas, vai godināt tos dēlus un meitas, kuri krita karalaukā, koncetrācijas nometnēs nomocītos vienā otrā un pusē ir katra izvēle un sapratne. Politizēt jautājumu, vai prezidentam Valdim Zatleram braukt uz Maskavu un godināt kritušos 9.maijā, ir gaužām dīvaina lieta, tiek darīti centieni turēt cilvēkus zem zināmas spriedzes. Esmu pret jebkuru spēka eskalāciju jebkurā pasaules punktā. Tas nes iznīcību un sēj naidu, kuru pēc tam grūti nomierināt.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Ko čīkstat?

Somi tajā laikā parādīja, kas un kā bija jādara. Negribējām - paši vainīgi. Tagad mēs esam tur kur esam - Somija tur, kur Somija. Somijas prezidentu zem stobra uz tādām svinībām nedabūs. Kāpēc? Padomājiet, atcerieties, lasies, mācieties!

pirms 9 gadiem, 2010.05.09 18:45

Tā nu tas ir.

Kā nesen kādā šai tēmai veltītā raidījumā citēja kādu tā laika padomju pusē karojušu latviešu virsnieku:"Tajā karā visi latvieši karoja pret pareizo ienaidnieku, bet zem nepareizajiem karogiem".

pirms 9 gadiem, 2010.05.09 17:43

urbis

Nevajag jaukt desu ar striķi!!!Ir jānošķir uzvara pār nacismu un hitlerisko Vāciju no tā, kas notika pirms un pēc tam!!! Ar šo uzvaru, kas tiek skaļi atzīmēta, tiek aizmālētas acis, lai aizmirstu tos PSRS noziegumus, ko tā ir izdarījusi pret okupētajām teritorijām un valstīm, iznīcinot pat veselas tautas! Politizē šo jautājumu ne jau latvieši, igauņi, poļi, somi, rumāņi, ukraiņi, bet krievi paši ar savu lielīšanos un propagandu un nevēlēšanos atzīt, ka šis karš nesa postu uz ilgiem gadiem un ka pie tā ir vismaz puse vainas jāuzņemas arī Krievijai. Vācija ir nožēlojusi grēkus visas pasaules priekšā, viņi ar kaunu atcerās tos laikus viņu vēsturē, arī Krievijai tas ir ir vienreiz jāizdara, nevis iecirtīgi jāskandina, cik viņi ir balti un pūkaini.....

pirms 9 gadiem, 2010.05.09 14:41

Lietotāju raksti