Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gaidāmas izmaiņas noteikumos

Riteņbraucējiem plāno atļaut šķērsot ielu, nenokāpjot no velosipēda

Vajadzīgas vestes

Dailis Kadils, aktīvs riteņbraucējs

Riteņbraucējiem stingri jāievēro viss, kas rakstīts Satiksmes noteikumos. Par atstarojošiem elementiem, piemēram, vestēm, lukturiem un citiem, ir jādomā katram pašam. Būtu labi, ja velosipēdistam stingri būtu noteikts, ka divritenis jāaprīko ar lukturīti, bet braucējam mugurā jāvelk atstarojošā veste, īpaši, ja viņš atrodas uz brauktuves, kur ir liela transporta kustība. Mums Latvijā beidzot vajadzētu rīkoties tā, kā rīkojas skandināvi. Viņi ir iemācījušies sargāt paši sevi. Mēs turpretim gaidām, kad apdrošinātāji mums izmaksās negadījuma kompensācijas, bet skandināvi rūpējas par savu drošību. Tad, kad apdrošinātāji pārtrauks izmaksāt kompensāciju velosipēdistam, kurš cietis negadījumā un kuram nav bijis ķiveres, tad cilvēki sāks lietot tās vairāk.

 

Esmu par riteņbraucēju ķiverēm ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem. Šķērsojot ielu, rīkojos divējādi, gan stumju divriteni pie rokas, gan arī braucu. Kā būtu labāk, par to lai lemj satiksmes drošības eksperti. Ja stumju divriteni pie rokas, tad skaitos gājējs un autovadītāji mani palaiž, ja braucu, tad man jāievēro visi braucējiem domātie satiksmes noteikumi, kas nosaka, kā rīkoties, izbraucot krustojumu. Ielās velosipēdistu kļūst arvien vairāk, bet viņi diemžēl ne vienmēr ievēro noteikumus. Daudzi brauc pat pa pretējo pusi, tādējādi apgrūtinot autobraucējus. Arī bērniem skolās vajadzētu būt nodarbībām, kurās runā par satiksmes noteikumiem, kas jāievēro velosipēdistiem.

 

Pārlieka pārgalvība
Anita Gātere, gatavo jaunos velobraucējus

 

Visiem, kas brauc ar divriteņiem, obligāti ir jābūt atstarotājiem, jo tā ir drošība, bet diemžēl mēs pret to attiecamies ļoti pavirši. Negribam pieņemt to, ka galvā ir jābūt velosipēdista ķiverei. Mums vajadzētu sekot ārzemnieku piemēram, kur neviens neiebilst, ka jābūt šai ķiverei. Nesaprotu, kā to ieskaidrot jaunajiem riteņbraucējiem. Man tas īsti neizdodas, ja nu vienīgi tad, kad piedalāmies riteņbraucēju sacensībās. Ar katru gadu arī Gulbenes ielās parādās arvien vairāk riteņbraucēju, starp kuriem liela daļa brauc ārkārtīgi pārgalvīgi. Galvenais viņiem ir ātrums, nevis satiksmes noteikumu ievērošana.

 

Velosipēdisti jau šobrīd bieži vien izvēlas šķērsot gājēju pāreju braucot, nevis stumjot divriteni pie rokas. Tā var rīkoties, tikai vispirms ir ļoti rūpīgi jānovērtē situācija. Ja ir skaidri redzams, ka netiek traucēta satiksme, tad var braukt arī pāri regulējamai gājēju pārejai, bet neregulējamu gājēju pāreju tomēr labāk šķērsot, stumjot divriteni pie rokas. Kādreiz katrā klasē bija obligāts stundu skaits, kad tika runāts par satiksmes noteikumiem, kas attiecas uz velosipēdistiem. Šodien diemžēl tā vairs nav.

 

Par satiksmes drošības ievērošanu nedaudz tiek runāts vienīgi audzināšanas stundās. Uzskatu, ka ir jārunā ievērojami vairāk. Arī tad, ja nebūtu pārgalvības un lielā ātruma, arī nelaimes gadījumu un satiksmes noteikumu pārkāpumu būtu salīdzinoši mazāk.

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti