Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenes novada bibliotekāri gūst pieredzi Kurzemē 13

2. augusta rīts krāsojās spilgts un pilns saules. Gulbenes novada bibliotekāres bija apņēmības pilnas ļauties Kurzemes vējiem. Pirmā pietura - Likteņdārzs. Tā bija iedvesmojoša un sirsnīga tikšanās ar dabu, Latvijas simboliem un vēsturi, kas glabā sevī daudz ciešanu un sāpju par karos, izsūtījumos zaudētajiem latviešiem.


Tālākais ceļš veda uz „Tukumu pēc smukuma”, sasniedzot Tukuma bibliotēku. Tur mūs draudzīgi uzņēma metodiķe Vija Ratniece. Viņa iepazīstināja gan ar galvenās bibliotēkas, gan pārējo reģiona bibliotēku darbību un plašajām telpām, tostarp koferenču zāli ar iespaidīgo terasi, kur pulcēties dažādu pasākumu un semināru interesentiem. Šīs bibliotēkas darbības galvenais izaicinājums, kā jau mums visām, ir noturēt savu lasītāju interesi par grāmatu un lasīšanu.


Pēc Tukuma bibliotēkas apmeklējuma tika sasniegts pirmās ceļojuma dienas galapunkts – Kuldīga. Cik vēsturiski, mūsdienīgi un radoši risinājumi pilsētas plānojumā tika ieraudzīti! Kuldīgas galvenās bibliotēkas vadītājas vietnieces darbā ar pagastu bibliotēkām Dainas Girvaites vadītais pārgājiens pa Kuldīgas dižākajiem un senākajiem objektiem bija dažādiem faktiem, stāstiem piepildīts. Īpaši atmiņā palikušas vēsturiskās mājas pilsētas centrā, kas veido patīkami senatnīgo atmosfēru. Kuldīgas galvenā bibliotēka atrodas vēsturiskajā sinagogas ēkā, kas ir remontēta un pielāgota mūsdienu vajadzībām. Tādējādi gan piekļūšana, auto novietošana, invalīdu uzbrauktuves un lifti ērtākai nokļūšanai augšējos stāvos ir ļoti parocīgi.


Izbaudījušas Ventas Rumbas veldzējošo spēku, nākamās dienas rītā bibliotekāres devās lūkot Pūres pagasta bibliotēku-informācijas un novada izpētes centru. Ar vadītāju Valdu Dzelzkalēju mēs jau bijām tikušās mācībās Gulbenē, kur viņa dalījās savā pieredzē bibliotēkas novadpētniecības darbā. Pūrē viņa ar aizrautību stāstīja par savas bibliotēkas ikdienu un svētku brīžiem, par dienām, kad viss iet raiti un izaicinājumiem, ar kuriem jāsastopas bibliotekārajā darbā. Šī bija mūsu ceļojuma sirsnīgākā bibliotēka. Šokolādes muzejs ir spēcīga Pūres atpazīstamības zīme. Arī bibliotekāres ļāvās šokolādes vilinājumam un iegrima kakao pupiņas vēsturiskajā ritējumā un šokolādes gardumu veidošanas meistarklasē. Kas par garšām, kas par smaržām!


Ar piepildītiem vēderiem bibliotekāres turpināja savu ceļu uz Babītes novada pašvaldības bibliotēku. Tā no 2014.gada atrodas jaunās telpās, kas ir ļoti košas un funkcionāli iekārtotas, izveidojot atsevišķus stūrīšus bērniem un jauniešiem. Kā stāstīja bibliotēkas vadītāja Ilze Valpētere, šīs pozitīvās pārmaiņas ir palielinājušas lasītāju skaitu un pārējos darba rādītājus par 50%. 2018.gadā pārmaiņas sagaidīja arī šīs bibliotēkas struktūrvienība Babītes ciemā, pārejot uz jaunām 2x lielākām telpām. Par šīm abām bibliotēkām visas vienprātīgi teicām – košākās mūsu ceļojuma bibliotēkas.


Paldies visu aplūkoto bibliotēku kolēģiem par viesmīlīgo uzņemšanu savās bibliotēkās, paldies atsaucīgajam šoferim un Gulbenes novada bibliotēku kolektīvam par kopā būšanas prieku un saturīgu augusta pirmo dienu baudīšanu! Lai mums visiem kopā darbīgs, jaunu mērķu un sasniegumu pilns darba gads!


Pievieno komentāru

Komentāri 13

Acs

Kaut būtu vairāk tādu pieredzes braucienu dažādās jomās, no kurām rastos idejas, kuras varam un izdodas iedzīvināt mūsu pilsētā un novadā. Līdz šai vasarai, kurā izceļoju Latgali, Gulbene man šķita liels sūnu ciems. Šie ceļojumi palīdzēja man sākt iemīlēt Gulbeni, kurā, izrādās, salīdzinoši nebūt viss ir tik ielasts. Un, ja mēs mīlēsim Gulbeni, mēs spēsim to padarīt par pilsētu, kurā gribētos dzīvot, nevis to atstāt!

pirms 12 mēnešiem, 2018.08.12 13:17

Jānis

No Gulča visi min prom

pirms 12 mēnešiem, 2018.08.12 15:17

he

Optimismam nav iemesla. Ar nozīmi - nemaz nav.

pirms 11 mēnešiem, 2018.08.15 10:58

Megaprojekts

Šobrīd. Arī es to vēlētos, ja vien nepieņemtu unikālo iespēju īstenot MEGAprojektu, kas mainīs novadu un dos lielu labumu Latvijai.

pirms 12 mēnešiem, 2018.08.12 15:58

kāda tur pieredze

Īsi un vienkārši-dome uzsauca dāmām ekskursiju.

pirms 11 mēnešiem, 2018.08.13 07:00

Nu nevajag

Tik ļoti prasti un muļķīgi ir domāt, ka nekur nevienam jābrauc. Redzot, kā dzīvo citi, bieži vien rodas daudz labu un svaigu domu, kuras pārtop darbos. Laikam tie, kuri mūžīgi kliedz pret citu cilvēku braucieniem, paši vai nu soli ārpus savas mucas nav spēruši, vai arī braucienos to vien dara, kā iepērkas, ēd un dzer, un smadzenes (ja tādas vispār ir) atstāj mājās burciņā.

pirms 11 mēnešiem, 2018.08.13 09:05

Berta

-Kāda tur pieredze - Ļoti labi. Piestrādājiet un jums arī uzsauks, ja redzēs, ka spējat ko mācīties. Bet idioti sēž mājās un grauž skaudībā nagus.

pirms 11 mēnešiem, 2018.08.14 19:04

man nav žēl

Šitam aprakstam par plezīra braucienu bija jābūt sadaļā 'Izklaide'.

pirms 11 mēnešiem, 2018.08.13 12:41

!!!

Arī LIETOTĀJU sadaļā šādi raksti tīri labi iederas !!!

pirms 11 mēnešiem, 2018.08.15 09:44

šokolādes acs

A pa savu naudu, ārpus darba laika, ar savu mašīnu?...Nekur tu nebrauktu - uz betu pēc maltāsgaļas un tur ar tava kultūra beigtos!

pirms 11 mēnešiem, 2018.08.13 23:55

Ausma

Es gan braucu - tieši pēc darba laika un par savu naudu! Redzu daudz ko jaunu, interesantu, ne tik interesantu u.t.t. Un man rodas iespēja salīdzināt! Un ziniet, patiešām ir redzētas nesakārtotas,nolaistas vietas! Un, protams arī uzpucētas līdz nelabumam. Teikšu tā -Gulbene ir skaista, sakopta mazpilsētā,kurā ir bez šaubām ir vēl ko attīstīt un darīt!

pirms 11 mēnešiem, 2018.08.14 18:32

he

Pilnīgi manas domas - Gulbene ir vietiņa tīri tā neko, ... ja ir kur naudu nopelnīt.

pirms 11 mēnešiem, 2018.08.15 20:12

Lietotāju raksti