Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gūtupa grūtās dienas 1

Ja man jautā, kas ir advokāti un tiesneši, es atbildu: "Gudri cilvēki!" Tas ir teikts patiesi un no visas sirds.

 

Nedod Dievs ar viņiem pīties, bet reizēm gribot negribot ir jāpinas. Un tad nu nākas meklēt to visgudrāko advokātu, kura priekšā pat tiesu vara nodreb un lokās.

 

Uz šo baiļu (jeb šantāžas) pamata jau daudzus gadus norit veiksmīga advokātu sadarbība ar tiesnešiem. Tā vismaz lika saprast Lato Lapsa.

 

Ne jau velti saka, ka juristu lokā pastāv varas hierarhija, kas savukārt atkarīga no tā, cik kurš ir spējīgs jurisprudencē. Tie paši gudrākie spēlmaņi, kuriem par naudu svarīgāka ir neierobežota vara, strādā advokatūrā, tie mazāk elastīgie - prokuratūrā, KNABā, laimīgie iefiltrējas politikā, iekārtojas par juriskonsuliem dažādās valsts un privātajās iestādēs, organizācijās, ienesīgu risku mīlošie kļūst par notāriem, tie, kurus vajā gudru cilvēku nelaime, kļūst par tiesnešiem, bet naivie atrod darbu policijā.

 

Ar nepacietību gaidu, kad vietējo grāmatnīcu plauktos parādīsies tas Lapsas Kūmiņa šedevrs "Tiesāšanās kā ķēķis". Gribu to izstudēt smalki. Tā savā ziņā ir vēsture, pirmrindas pieredze, no kuras varam tikai mācīties, mācīties un vēlreiz mācīties kā novēlējis lielais Ļeņins, kā uzdevusi dižā partija.

 

Taču, kā saka, reiz visi vēju virzieni mainās. Kā sacīt jāsaka, savs laiks akmeņus mest, savs laiks - velt. Bumeranga efekts. Līdz ar pārmaiņām politikā notiek autoritāšu pārbīde arī būtiskākajos varas pilāros. Un te nu atklājas, ka jāsāk ir ar advokātiem.

 

Es jums saku, ka galvas kritīs. Uz to visi iet. Un līdzi šie sev paraus dažu labu tiesnesi. Tas ir kā likums. Hm. Nav tāda likuma, ko nevarētu apiet. Šantāža! Lūk, vārds, kas visu un katru saliek pa plauktiņiem.

 

Šantāža - tā ir kādreizējo čekistu skolas augstākā pilotāža. Tā paredz smalku rotaļāšanos ar katra cilvēka vājībām. Nezin vai pašam Gūtupam arī ir kāda vājā vieta? Viņš tā kā brīvs vīrietis, bet runā ka varen labi skūpstoties. Gribētos noskaidrot, vai tiešām tā ir.


 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Lietotāju raksti