Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izsludināts konkurss „Eiropas Uzņēmējdarbības Veicināšanas Balvas 2010”

Ekonomikas ministrija no šā gada 7.septembra ir sākusi pieņemt projektu pieteikumus Eiropas Uzņēmējdarbības Veicināšanas Balvas 2010 nacionālā līmeņa konkursam.

Eiropas Komisijas iniciētais ikgadējais konkurss Eiropas Uzņēmējdarbības Veicināšanas Balvas identificē un novērtē veiksmīgākos uzņēmumus un uzņēmējdarbības veicinātājus Eiropā, veicina popularitāti sekmīgākajiem uzņēmējdarbības politikas īstenošanas piemēriem, veido labāku izpratni par uzņēmējdarbības nozīmīgo lomu, ka arī iedvesmo un iedrošina potenciālos uzņēmējus, veicinot projektu realizēšanu starptautiskajā līmenī.  

„Eiropas Uzņēmējdarbības Veicināšanas balvas" konkurss notiek divās kārtās: vispirms - nacionālā atlase, tad - Eiropas konkurss.

 

Konkursa pretendenti var pieteikt projektus piecām balvu kategorijām:

 

1. Balva par uzņēmējdarbības gaisotnes sekmēšanu (Promoting the entrepreneurial spirit): tiek novērtētas darbības un iniciatīvas, kas sekmē uzņēmējdarbības kultūru un garu nacionālajā, reģionālajā un vietējā līmenī, kas veicina radošumu un jauninājumu ieviešanu.


2. Balva par ieguldījumu iemaņās (Investing in skills): tiek novērtētas reģionālās un vietējās iniciatīvas uzņēmējdarbības, profesionālo, tehnisko un vadības iemaņu uzlabošanai.


3. Balva par uzņēmējdarbības vides uzlabošanu (Improving the business environment): tiek novērtēta novatoriska politikas pieeja reģionālajā vai vietējā līmenī, kas veicina uzņēmumu izveidi un attīstību, vienkāršo ar uzņēmumiem saistītas tiesiskas un administratīvas procedūras un ievēro „domā par mazajiem vispirms" principu attiecībā uz mazajiem un vidējiem uzņēmumiem.


4. Balva par uzņēmējdarbības internacionalizēšanu (Supporting the internationalisation of business): tiek novērtētas aktivitātes, kas iedrošina uzņēmumus, it īpaši mazos un vidējos uzņēmumus, izmantot tirgus piedāvātās iespējas gan Eiropas Savienībā, gan ārpus tās.


5. Balva par atbildīgu uzņēmējdarbību (Responsible and inclusive entrepreneurship): tiek novērtētas reģionālās un vietējās darbības, kas veicina uzņēmumu sociālo atbildību un ilgtspējīgu uzņēmējdarbības praksi sociālajā un/vai vides jomā. Šajā kategorijā tiek vērtēti arī uzņēmējdarbības veicināšanas pasākumi neapgūtajās jomās, piemēram, bezdarbnieki vai etnisko minoritāšu pārstāvji.

 

Ja esat nacionālā, reģionālā vai vietējā mēroga valsts iestāde un organizācija, pilsēta, lielpilsēta, reģions vai kopiena, kā arī valsts iestāde un uzņēmējs, kas izveidojuši partnerattiecības starp valsts un privāto sektoru, izglītības/apmācību programmas ieviesējs Jūsu projekts darbojas sekmīgi 2 gadus ar pievienoto vērtību, t.i., ir sniegts nozīmīgs ieguldījums ekonomikas attīstībā noteiktā reģiona ietvaros, Jūs esat aicināti piedalīties Eiropas Uzņēmējdarbības Veicināšanas Balvas 2010 konkursā!

Ieguvumi:

 

* Publicitāte - kategoriju uzvarētājus publicēs Eiropas Komisijas un Ekonomikas ministrijas interneta mājas lapās, nodrošinot atpazīstamību ne tikai nacionālajā līmenī, bet arī Eiropā.


* Jaunas iespējas - tiks pavērtas jaunas iespējas pieredzes apmaiņai uzņēmējdarbības jomā.


* Labās prakses piemērs - Jūsu projekts būs vērtīgs paraugs un stimuls citiem uzņēmējdarbības veicējiem Eiropas valstīs.

 

Nacionālā līmeņa konkursa pieteikumi tiek pieņemti līdz šī gada 30.novembrim. Informācija par konkursa kārtību un pieteikumu formām ir pieejama Ekonomikas ministrijas mājas lapā:

http://www.em.gov.lv/em/2nd/?cat=12933 vai pa tālruni 67013099.

 

Pēc nacionālā līmeņa pieteikumu atlases, projekti tiks virzīti Eiropas līmeņa konkursam, kurā tiks apbalvotas kategoriju labākās nominācijas, kā arī tiks piešķirta Eiropas žūrijas Lielā balva pretendentam, kura iniciatīva tiks uzskatīta par visradošāko un iedvesmojošāko uzņēmējdarbības iniciatīvu Eiropā.

 

Konkursa apbalvošanas ceremonija notiks 2010.gada maijā.

 

Papildus informācija par Eiropas Uzņēmējdarbības Veicināšanas Balvām:

 

* http://www.em.gov.lv/em/2nd/?cat=17716


* http://ec.europa.eu/enterprise/entrepreneurship/smes/awards.>

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti