Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jauns sarunu cikls vecākiem, kuri uzņem bērnus ģimenēs

Atbalsta programma Plecs rīko 3 sarunu ciklu, lai skaidrotu, ar ko jāsaskaras ģimenēm, uzņemot ģimenē bērnu ar kādu saslimšanu. Plecs, atbalstot ģimenes, kuras gatavas uzņemt bērnus no bērnu namiem, vērš uzmanību uz medicīniskajām diagnozēm, kas uzstādītas bērniem un ko tās nozīmē bērna aprūpē ikdienā.

Sarunu cikla ietvaros tiks runāts par medicīniska satura jautājumiem, kuri rodas katrai ģimenei, gatavojoties uzņemt bērnu no bērnu nama. Sarunas tiek veidotas ar mērķi kliedēt bažas un aizspriedumus par dažādām saslimšanām. “Redzam, ka šobrīd bērnu namos dzīvo brīnišķīgi, dzīvespriecīgi bērni, taču viņiem uzliktās diagnozes nobiedē potenciālos vecākus. Bieži ģimenes izdzird tik biedējošo HIV vai C hapatītu un nobīstas, nemaz neiepazīstoties ar pašu bērniņu,” saka Pleca vadītāja Līva Fomrate. Bieži gadījumi, kad vecāki neuzņem bērnu ģimenē, ir tieši informācijas trūkums vai maldīgi pieņēmumi par konkrētu saslimšanu vai diagnozi.

Aprīļa garumā sarunās piedalīsies pieredzējuši speciālisti, un stāstīs par dažādu saslimšanu izpausmēm, bērna vajadzībām un rūpēm ikdienā. Sarunas palīdzēs vecākiem būt pilnīgāk informētiem par dažādām medicīniskajām diagnozēm un to nozīmi ikdienas rūpēs, kā arī stiprinās ģimeņu psiholoģisko sagatavotību, pirms vecāki pieņem bērnu ģimenē. Lai izvērstāk spētu runāt par dažādām tēmām, sarunu cikls tiks dalīts vairākās tikšanās reizēs.

Sarunu cikls norisināsies Rīgā, Pleca telpās Senču ielā 4. Lūdzam iepriekš pieteikties, zvanot uz 29119938 vai sūtot e-pastu uz info@plecs.lv

Sarunas tēma

Sarunas laiks

Lektors

"Infekciju slimības"

Padziļināta saruna par HIV un B un C hepatītiem.

10. aprīlī, plkst. 18:00

Dr. Valentīna Sitkare – pediatre, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra „Latvijas Infektoloģijas centrs” Infektoloģijas poliklīnikas ārste.

"Garīgās saslimšanas”

Padziļināta saruna par garīgām saslimšanām un bērnu attīstības problēmām, autisma un garīgas atpalicības pazīmēm.


18. aprīlī, plkst.18:00

Dr. Ņikita Bezborodovs – bērnu psihiatrs, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu psihiatrijas klīnikas vadītājs.

"Psiholoģiskā sagatavotība"

Padziļināta saruna, kā būt psiholoģiski noturīgam, uzņemot ģimenē bērniņu ar garīgām saslimšanām un kā runāt ar bērnu un apkārtējiem cilvēkiem par bērna diagnozēm.

25. aprīlī, plkst. 18:00

Psiholoģe Psych. Mag. Inese Bordāne – pieredzējusi Sociālo pakalpojumu aģentūras speciāliste.


Plašāka informācija un pieteikšanās zvanot uz 29119938 vai sūtot e-pastu uz info@plecs.lv

Par atbalsta programmu PLECS:

Atbalsta programmas Plecs mērķis ir Latvija bez bērnu namiem – lai katram bērnu namu bērnam būtu ģimene. Par Dod Pieci 2017 labdarības maratonā saziedotajiem līdzekļiem, Plecs sniedz informatīvu, praktisku un emocionālu atbalstu cilvēkiem, kuri gatavi dot ģimeni bērnu namos nonākušajiem bērniem. Ģimenēm ir iespēja saņemt atbildes uz sev svarīgiem jautājumiem, gūt pieredzi sarunu vakaros un konsultācijās ar nozares profesionāļiem, iegūt finansiālu atbalstu speciālistu apmeklējumam ārkārtas situācijās, kā arī saņemt palīdzību, kad bērns jau ir ģimenē.

Plecs darbojas no 2018. gada 2. janvāra. Darbības pirmajos trīs mēnešos ar Pleca atbalstu 14 bērni devušies mājās pie savām jaunajām ģimenēm. Pleca kustībai pievienojušies 686 cilvēki.


Pievieno komentāru

Lietotāju raksti