Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kā pašam sevi aizstāvēt?

Nesen Smiltenes pagastā divi pagaidām nenoskaidroti jaunieši izrāvuši somu 1962.gadā dzimušai sievietei un aizskrējuši nezināmā virzienā. Kopējie zaudējumi - 300 latu. Neģēļu ieguvums gan tikai 20 latu (skaidrā naudā), jo jāšaubās, vai viņi uzdrošināsies kādam dāvināt vai piedāvāt nopirkt somu un cimdus, šalli, kosmētiku, kas atradās somā.

Šāda un līdzīga informācija policijā diemžēl tiek reģistrēta gandrīz visos Vidzemes reģiona iecirkņos, un par notikušo tiek informēti iedzīvotāji. Nedramatizējot jāatzīst, ka starp mums dzīvo cilvēki (kā lai citādāk viņus nosauc? Cilvēki vien ir, vismaz uz divām kājām staigā un runā), kas šādus paņēmienus izdzīvošanai (jo par normālu dzīvi, kurā tiek tērēti šādā veidā iegūti līdzekļi, to nosaukt nevar) uzskata par gana labiem esam. Ir pilnīgi skaidrs, ka pie katra veikala, kāpņu telpā vai tumšā ielā mēs policistu nenoliksim. Tātad, ko darīt un kā mēs paši varam sevi aizstāvēt?


Uz sarunu par šo tēmu aicināju Vidzemes reģiona Valmieras iecirkņa Uzbrukuma atvairīšanas un aizturēšanas taktikas vecāko inspektoru Armandu Miķelsonu un lūdzu viņam padomu, kā šādā situācijā rīkoties, kā neapjukt, kā aizsargāt sevi un savu īpašumu. Lūk, daži viņa ieteikumi!


Iepērkoties veikalā, nenēsājiet līdzi lielas naudas summas. Ja tomēr lielāka naudas summa nepieciešama, nēsājiet līdzi divus naudas makus - vienā, ko nēsājat ārējā kabatā, ielieciet nelielu naudas summu, kuru uzbrukuma gadījumā arī nebūtu žēl atdot uzbrucējam pēc viņa pirmā pieprasījuma, vadoties pēc principa, ka „kapeiku dēļ" nav vērts riskēt ar dzīvību.


Cik vien iespējams un ja ir izvēle, izvairieties no iešanas pa vientuļām ieliņām. Ja pretī nāk aizdomīgs tips, pārejiet uz ielas otru pusi, centieties ātrāk nonākt vietā, kur ir cilvēki, un iejukt pūlī.


Veikalos un citās publiskās vietās „neplātieties" ar naudu, neizrādiet lielas naudas summas svešiem cilvēkiem, kurus varētu ieinteresēt jūsu maka saturs.


Reālu draudu gadījumā labāk netēlojiet varoni, bet atdodiet prasīto.


Pēc uzbrukuma centieties maksimāli precīzi atcerēties uzbrucēja pazīmes, virzienu, kurā pēc uzbrukuma dodas persona. Iespējami drīzāk par notikušo informējiet policiju, minot uzbrucēja pazīmes un virzienu, kurā viņš devies.


Ieteicams kabatā nēsāt pāris sauju smilšu vai sāls, kuras nepieciešamības gadījumā varētu iemest acīs (sejā) uzbrucējam, jo tādā gadījumā jums tiks dotas dažas sekundes laika, lai aizbēgtu no notikuma vietas.


Jāatceras, ka par katru šādu gadījumu noteikti jāinformē policija, jo tādējādi jūs pasargāsiet sevi un citus cilvēkus no atkārtotiem šāda ļaundara „izlēcieniem".

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti