Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kā vērtējat kandidātu sarakstus novada domes vēlēšanām?

Vairāk uzmanību pievērsīs personālijām, nevis piedāvātajām programmām

Vēlas dzirdēt ne tikai solījumus
Aivars Začs, vēstures liecību privātkolekcionārs

 

Esmu iepazinies ar deputātu kandidātu sarakstiem, jo tas ir svarīgi pirms izdarīt savu izvēli vēlēšanās. Piedāvājums, manuprāt, nav ne labs, ne slikts. Kāds iedzīvotāju sastāvs Gulbenē ir, nu tad tādi ir arī saraksti. Varēja cerēt, ka vairāk varētu piedalīties tādi, kuriem būtu kaut kas konkrēts sakāms un darāms. Sarakstus vērtēju vidēji, ja būtu jāliek atzīme, tad tā būtu 4 ar mīnusu. Cerēju, ka būs labāks. Visnopietnākie liekas tie, kuri sevi jau ir kaut kā pierādījuši. Domāju, ka viskvalitatīvākais ir Tautas partijas saraksts.


Es gribētu dzirdēt ne tikai solījumus. Pirmais, kas ir vajadzīgs, lai viņi piedāvātu radīt darbavietas un tie, kuri zaudē un zaudēs darbus, lai nejustos atstumti no sabiedrības. Populistiskie saukļi, kuri jau ir noiets etaps, tāpat izskan, piemēram - "mēs samazināsim ...".

 

Varētu būt vairāk sarakstos lielāki uzņēmēji, tā sakot, cilvēki ar vārdu. Es vairāk pievēršu uzmanību personībām, jo programmām, manuprāt, tagad reti kurš pievērš uzmanību. Pats noteikti došos balsot. Ikvienam ir ļoti jāpārdomā, par ko balsot.


Nav konkrētības
Adrians Novokreščenihs, SIA "Konto" izpilddirektors

 

Populistiski! Vieni spiež uz jūtām, otri - uz jauniešiem, trešie - uz kaut kādiem nosacītiem darbiem. Man nepatīk, ka visas partijas saka, ka atbalstīs lauksaimniecību un lauksaimniekus. Bet kādā veidā viņi tos taisās atbalstīt? Lauksaimnieku rajonā ir visvairāk, tāpēc viņus vajag it kā atbalstīt, lai vienkārši dabūtu balsis. Tas arī viss. Es gribētu izlasīt avīzē, kā konkrēti viņi grasās atbalstīt zemniekus.

 

Citi atkal norāda, ka mazās skolas jāsaglabā. Nu tā ir utopija! Tā arī ir spēlēšana uz cilvēku jūtām, ka mazās skolas paliks. Nav konkrētības viņu piedāvājumos. Tie paši komunālie maksājumi, diezin kurus lauku cilvēkus viņi vēlas ar to piesaistīt?


Es pievēršu uzmanību personībām, jo jebkuras programmas ir populisms. Šodienas ekonomiskajā situācijā stāstīt kaut kādas muļķības un cerēt, ka dabūs vēlētāju balsis. Ir jāizdomā, ko darīsim rītdien, jo budžetā nav vairs ne kapeikas. Ir jāsāk rīkoties jau tagad, nevis jāgaida vēlēšanas! Ja ne, tad jaunā valdība paliks pie sasistas siles un tie visi solījumi, kas sarakstīti programmās, būs garām.


Daudziem gribas tikt pie varas
Guntis Grīnšteins, gulbenietis

 

Neesmu vēl visu izanalizējis, kas tiek piedāvāts, bet jebkurā gadījumā domāju, ka ir jāatrod saimnieki, kas prot saimniekot. Visi, kas ir balotējušies, manā skatījumā bijuši tuvredzīgi - šodienai, rītdienai, bet mums jāskatās tālredzīgāk. Tuvredzīgā politika mūs noveda pie tā, kas ir tagad. Daudziem jau gribas tikt pie varas, bet vai viņi spēs būt saimnieki ar tālredzīgu skatījumu?


Uzmanību pievērsīšu personālijām, kas ir sarakstā, jo programmu uzraksta partija vai grupa, kurai liekas, ka tā būs laba ēsma balsu iegūšanai. Uzvest uz ceļa mūs var tikai tie cilvēki, kuri redz un saskata, kas cilvēkiem ir nepieciešams, un kuriem ir mugurkauls.


Ar sarakstiem ir tāpat kā ar reklāmām televīzijā. Redzam skaistu reklāmu un pērkam preci, bet beigās izrādās, ka esam iegrābušies, jo prece ir slikta.


Mēs jau tagad redzam, kuri pie mums saimniekoja un kāds ir rezultāts. Tās partijas, kuras tagad ir strādājušas, ja tās nemainās, tad tām nevajadzētu iekļūt. Izšķirs visu personības - kāds viņiem būs godaprāts un cik šiem deputātiem liela būs sāta sajūta.

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti