Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Katram sava Lieldienu krāsa

Lieldienas un krīze - vai abas sader?

Starp oranžo un dzelteno
Rolands Bračs, Gulbenes draudzes "Jaunā paaudze" mācītājs

Manas Lieldienas ir saulainas - starp oranžo un dzelteno krāsu. Tajā pašā laikā Lieldienu laiks ir brīdis, kad atceramies pasaules lielākās krīzes mirkli. Mira Dieva Dēls un likās, ka zūd visas cerības, zūd paļaušanās, zūd jēga dzīvei, zūd viss, kas saistīts ar nākotnes nolūkiem. Tomēr Lieldienas ir arī augšāmcelšanās. Cerības ne tikai mirst, bet arī augšāmceļas, bērnus ne tikai zaudējam, bet viņi arī atgriežas mājās, asaras ne tikai lejam, bet tās arī pārvēršas smieklos! Lieldienas saistās ar šūpolēm. Likteņa šūpolēm. Šūpolēm, kuras nemitīgi ir kustībā. Tikai īsu brīdi tās ir lejā, bet divreiz biežāk - augšā! Jēzus ir dzīvs! Visu ir iespējams pārvarēt! Šajā laikā mēs visi ticam iespējām, izmaiņām. Latvija ir stipra Dievā, mums viss izdosies. Šūpoles jau sāk ceļu augšup!

Kā savvaļas putna oliņa
Aija Kalēja, SIA mācību centra "Austrumvidzeme" direktore

Lieldienas ir zeltaini brūnas kā savvaļas putna oliņa. Tās ir zemes un saules krāsas, kad zāle vēl tikko sāk zaļot un savvaļas putni vij ligzdas. Lieldienās vistu olas krāsojam sīpolu mizās un tās vizuāli kļūst līdzīgas savvaļas putnu dējumam. Katra oliņa iznāk citādāka! Lieldienās krīzei nevajadzētu kļūt par biedu. Tā būtu jāuztver kā atrisinājums sabiedrībā, kas nonākusi materiālo vērtību verdzībā. Krīze piespiedīs mainīt attieksmi pret pasauli, citiem cilvēkiem un sevi. Cits citu vairs nevērtēsim pēc stāvokļa, ko katrs ieņem sabiedrībā, pēc automašīnas markas, ar kuru cilvēks brauc. Noteicošās būs cilvēciskās vērtības katrā no mums. Cilvēku savstarpējās attiecības mainīsies. Vecie sasniegumi būs jāpārvērtē un jāmeklē citas vērtības. Krīzes laikā labais sabiedrībā kļūst vēl labāks, sliktais - vēl sliktāks.

Ar rozā brillēm
Evita Zālīte, Gulbenes 2.vidusskolas vizuālās mākslas skolotāja

Jaunam cilvēkam, kura sirds ir mīlestības pilna, neviena krīze pavasarī nespēj noņemt no acīm rozā brilles. Viss rādās rožainās krāsās. Tāds ir arī mans noskaņojums šajās dienās. Lieldienas man vienmēr ir krāsainas, raibas, spilgtas. Dominē salātzaļā krāsa. Lieldienas ir rakstainas. Arī krīzes situācijā ir jāmāk šos svētkus krāsainus un raibus radīt, redzēt, izbaudīt. Tās ir sajūtas, bez kurām nevar iztikt, kurām ir jābūt katrā! Lieldienas ir arī koši sarkanas, oranžas, dzeltenas. Tās šķiežas ar spilgtajiem toņiem. Lieldienās nav pieticīgu krāsu, tās ir izteiksmīgas kā prieks, kas ir dabā un cilvēkos. Vienmēr ir prieks šo svētku gaidās izbraukt no mājām. Uz baznīcu. Vai, piemēram, uz galvaspilsētu. Man pašai bija šāds ceļojums. Patīk gatavoties svētkiem, saposties, patīk vērot apkārtni un sevi parādīt.

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti