Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lai nodrošinātu vienmērīgu izglītības iestāžu izvietojumu novadā... 10

... tīkla sakārtošanu varētu sākt ar tām izglītības iestādēm, kuras ir mazāk nekā 10km attālumā no citām lielākām izglītības iestādēm.

Tirzas pamatskola: attālums līdz Lizuma vidusskolai ir 6.5km, Galgauskas pamatskolai - 11,5km. Tirzas pamatskolas slēgšanas gadījumā, skolēniem būtu iespēja izvēlēties starp Galgausku vai Lizumu. Novads nokļūšanu līdz šīm skolām varētu nodrošināt ar skolēnu autobusu palīdzību.

Stāķu pamatskola: attālums līdz Gulbenes centram ir 5,6km. Stāķu pamatskolas skolēniem būtu iespēja izvēlēties starp kādu no Gulbenes skolām, Gulbīti vai Galgausku. No Stāķiem uz Gulbeni satiksmes autobusi kursē 20(!) reizes dienā. Var izskatīt arī iespēju nodrošināt skolēnu autobusu līdz pilsētai - par to jālemj deputātiem.

Pārējo skolu tālāko darbību var izvērtēt vēlāk, ņemot vērā skolēnu skaitu, attālumu līdz līdzvērtīgai skolai un, protams, ceļu stāvokli.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

?

Labi. Tātad Stāmerienas pamatskolai jāpaliek! Litenē skolas nav, Kalnienā nav. Beļavā tūlīt nebūs. Pēc loģikas vienīgā skola šajā apkārtnē Stāmerienā.

pirms gada, 2019.02.20 16:53

Paldies

Bridzot gribu sagaidīt to mitkli kad, tomēr, Stāķus aizvērs!

pirms gada, 2019.02.21 14:14

Stāķu skolas skolēnu ome

Vai tiešām Jūsu dzīvē nav nekā patīkama,kā gaidīt Stāķu skolas slēgšanu?Prieks,ja sliktāk otram.Un skolu nemaz jau arī neslēgs.

pirms gada, 2019.02.21 15:23

Stāķu omei

Sliktāk citam ir tad, kad vēsturiski bagātu, speciāli skolēniem celtu skolu slēdz, lai kaut kāds pašā ceļmalā iespiests šķūnis bez normālas āra teritorijas un ar šā tā salāgotām telpām varētu turpināt pildīt skolas funkcijas. Kad vieniem ir jābrauc padsmit kilometru, lai citiem nebūtu jābrauc 4.

pirms gada, 2019.02.21 17:44

Ome

Jums tas ir šķūnis,mums maza kompakta skola ar sporta halli,jauniešu centru ,tuvumā bibliotēka.Vasarā sakopts dīķis peldēšanai un ziemā slidošanai.galvenais-viss netālu.Un pats galvenais-mums ir lielākā daļa savi netālu dzīvojoši bērni.Nav šeit vecu,vēsturisku vietu,celtņu.Bet mēs esam .Un veco skolu arī man ir žēl.

pirms gada, 2019.02.21 19:00

Paldies

Kurš ir teicis ka aizverot skolu dīķis pazudīs? Vai sporta halli vērs ciet?
Kam no Jums pieminētā vispār ir sakar ar skolu!?

pirms gada, 2019.02.21 21:42

Paldies

Dzīvoju Stāķos, bet bērni mācas Gulbenē! Pietura tuvāk kā skola un uzkatu ka mācībās viņi ar to ir tikai ieguvēji! Kā jau pieminēja, bērnam pie skolas pat nav kur iziet ārā uzreiz baļķu mašīnas un gateris!

pirms gada, 2019.02.21 21:39

Ome

Gaidiet to savu mirkli.Normali cilvēki negaida cita iznīcību,slēgšanu.Tie,kas aizskarti,tie jā.Droši vien Jums ir iemesls,bet visam ir jābūt saprāta robežās.Visu labu un jauku dienu!

pirms gada, 2019.02.22 08:52

no malas

Vajadzētu tomēr padomāt, vai vispār slēgt? Kādēļ tāda steiga?

pirms gada, 2019.02.22 13:32

Humanitārais priekšmets

Jau atkal kaut ko grib darīt matemātiski- ja ne naudu, tad kilometrus skaitīt. Aplam tas viss ir. Ka nauda seko skolēnam, to redz, bet, ka cilvēki bēgs prom no "nekurienes", kur nebūs skolas, pasta un veikala- par to nedomā. Vai, gluži otrādi, domā un mērķtiecīgi attīra teritoriju? Par bŗivu tadas ģeopolitiskās aktivitātes vai tomēr par naudiņu? Un, ja novadu runasvīriem neviens neko nemaksā, tikai spiež pildīt lēmumus, vai Rīgā arī nevienam par to nav samaksāts? Vecās Interfrontes kadri vēl ilgi, vēl pēc 2000-ā gada, savās darba vietās visu darīja pēc principa "jo sliktāk, jo labāk". Nu tad pielīdzināsim arī citus šī principa pildītājus Interfrontei un rīkosimies attiecīgi!

pirms gada, 2019.02.24 10:50

Lietotāju raksti