Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas Radio darbinieku atklātā vēstule

Latvijas Radio darbinieki kategoriski iebilst pret Ministru prezidenta Ivara Godmaņa valdības sēdē pausto nostāju, ka viņš atbrīvotu no amata LR ģenerāldirektora p.i. Dzintri Kolātu. Šādi publiski premjera izteikumi ir demokrātiskā sabiedrībā nepieļaujams politisks spiediens uz sabiedrisko mediju, kā arī uz to uzraugošo Nacionālo radio un televīzijas padomi.

Latvijas Radio darbinieki ir vairākkārtīgi pauduši atbalstu Dz.Kolātam kā vispiemērotākajam LR vadītājam. Darbinieki vērtē Dz.Kolātu kā neitrālu, politiski neatkarīgu, kas šajā sarežģītajā situācijā ir īpaši svarīgi. Lai gan šobrīd Dz.Kolātam ir jāpieņem virkne nepopulāru lēmumu, kas tieši skar daudzus radio darbiniekus, tomēr viņam ir izteikts radio darbinieku atbalsts, gan virzot viņu šim amatam, gan pieņemot lēmumu par raidījumu pārtraukšanu 2.februāra rītā. Turklāt lēmumu par raidījumu pārtraukšanu Dz.Kolāts pieņēma pēc vairākkārtējiem Radio darbinieku aicinājumiem.

 

Turpinoties šādam politiskam spiedienam uz sabiedrisko radio, turpinoties dažādām politiskām intrigām, kādas bija vērojamas, izraugoties LR vadītāju, LR darbinieki patur tiesības arī turpmāk izmantot visdažādākās protesta formas. Par šo nepieļaujamo situāciju, kas izveidojusies ap Latvijas Radio, informēsim EBU, kā arī citas starptautiskas mediju interešu organizācijas.

 

Mēs nosodām premjera izteikumus un aicinām viņu turpmāk atturēties no šādiem paziņojumiem. Aicinām Nacionālo radio un televīzijas padomi nepakļauties politiķu spiedienam.

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti