Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas studenti saka “Nē!” finansējuma samazinājumiem augstākajai izglītībai

Izglītības, jo īpaši augstākās izglītības sektoram pēdējā laikā ir bijuši ļoti lieli finansējuma samazinājumi, bet pēc Ministru kabineta paziņojumiem tiek plānoti jauni, kas provizoriski samazinātu budžetu augstākajai izglītībai par 30% - 40%. Latvijas students ir kļuvis par lētāko studentu Eiropā, un Latvijas studenti vairs negrasās piekāpties finansējuma samazinājumiem augstākajai izglītībai. Tuvāko nedēļu laikā plānotas vairākas protesta demonstrācijas, lai skaļi paustu savu viedokli.

Ceturtdien, 23. aprīlī, pulksten. 14.00 notiks Latvijas Universitātes (LU) un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu iniciēta demonstrācija, kurai aicināti pievienoties arī citu Latvijas augstskolu studenti.

 

Akcijā studenti pulcēsies pie augstskolu ieejām, līdzi ņemot guļammaisus, teltis un kartupeļus, tādā veidā parādot situāciju, kas sagaida Latvijas studentus nākotnē. Akcijas mērķis ir sniegt vizuālu priekšstatu par sociāli neaizsargāta studenta turpmāko dzīvi - naktsmājas augstskolā un kartupeļiem brokastīs, pusdienās un vakariņās.


"Augstākās izglītības nozare jau piedzīvoja smagu līdzekļu samazinājumu, kas krietni pārsniedza samazinājumu citās nozarēs. Tālāka līdzekļu samazināšana nozarei sagraus augstākās izglītības sistēmu, tādējādi ietekmējot aptuveni 150 000 studentus - Latvijas nākotnes iespēju. Ir pienācis laiks studentiem pateikt skaidru "Nē" šādai tuvredzīgai politikai, kas Latviju ilgtermiņā ievedīs tikai vēl dziļākā krīzē. Tāpēc 23. aprīlī studenti pie LU fakultāšu un citu augstskolu durvīm ceps kartupeļus, lai ilustrētu studentijas nākotnes drūmo ainu," skaidro LU Studentu padomes priekšsēdētājs Krists Avots.


Bet jau 5. maijā Latvijas Studentu apvienība (LSA) pulcēs vairākus tūkstošus Latvijas studentu, lai dotos studentu vienotības gājienā, kas paudīs studentu attieksmi PRET finansējuma samazināšanu augstākajai izglītībai. Gājiens paredzēts no plkst. 11.00 līdz 13.00, un gājiena maršruts būs no Doma laukuma līdz Esplanādei.

 

Papildu informācija jau tuvākajā laikā būs atrodama www.lsa.lv.


Latvijas Studentu apvienība atkārtoti uzsver, ka finansējuma samazinājums neizbēgami novestu pie augstākās izglītības kvalitātes būtiskas pazemināšanās un studentu sociālā stāvokļa pasliktināšanās, kas liktu daudziem topošajiem studentiem pamest Latviju vai neiesaistīties augstākās izglītības sistēmā vispār, tādējādi neattīstot valsts inteliģences potenciālu. Šāds finansējuma samazinājums nav pieļaujams nozarē, kas ir viena no svarīgākajām ne tikai valsts ekonomiskās atveseļošanās, bet arī turpmākās attīstības procesā.

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti