Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nav iespējams klusēt

Skolotāji 1.septembrī plāno streikot

Streikot vajadzēja eksāmenu laikā
Ģirts Boks, Gulbenes novada Valsts ģimnāzijas sporta skolotājs

 

Protams, ja streiks notiks, kolēģi būs jāatbalsta, bet uzskatu, ka septembrī jau nav vērts streikot. Streikot vajadzēja tagad, kad skolēniem notika eksāmeni. Tas būtu daudz iedarbīgāk nekā septembrī. Es ļoti ceru, ka ar šo streiku septembrī arī tiks kaut kas panākts, ja ne, tad jārīko vēl viens streiks - eksāmenu laikā.


Pēc šāda algas samazinājuma man ir doma doties prom uz ārzemēm, jo tur ar savu izglītību es varētu nopelnīt daudzreiz vairāk, arī darba iespējas tur ir lielākas, bet ir iemesls, kas sarežģī doties prom. Tā ir mana ģimene.

 

Jāstreiko visiem, ne tikai skolotājiem

Vija Čakare, Bērzu pamatskolas direktore

 

Es streiku kā metodi neatbalstu. Esmu cilvēks, kurš mēģina iet uz kompromisiem un sarunāt. Ir jārunā un jāpārliecina. Bet to, kā es jūtos, gan varu pateikt. Manī mājo sajūta, ka esmu pazemota, tas savukārt izsauc iekšēju agresiju, tāpēc gribas darīt kaut ko radikālāku.


Ir taču kaut kāds saprāts, bet tagad izskatās, ka tas ir aizklejojis kaut kur tālāk tiem, kas dod rīkojumus un pieņem lēmumus.


Mēs jau nemākam streikot visi kopā. Tur jau piedalās, kā parasti, daļa, un tas neko nedod. Emocijas jau ir daļai. Principā ir jāstreiko visiem, ne tikai skolotājiem. Ir jāizsaka savs viedoklis valdībai un visiem, kas mums dara pāri un par mums nedomā.


Streiku atbalstīs

Iluta Podziņa, Gulbenes 2.vidusskolas direktores vietniece audzināšanas darbā

 

Es atbalstīšu šo streiku, jo esmu izmisusi un jūtos bezspēcīga. Domāju, ka skolēni un vecāki būs solidāri un sapratīs. Skolēni mācību stundās taču nevēlas redzēt niknus, badainus un nelaimīgus skolotājus.


Šajā laikā, kad viss kaut kas notiek, nevar izteikt nekādus loģiskus apsvērumus, bet savu pozīciju neizteikt arī ir neiespējami. Vai streiks kaut ko dos, nezinu. Pilnīgi nekas nav prognozējams, jo viss mainās pa dienām, bet nav iespējams klusēt un samierināties.


Gandrīz katram skolotājam prātā ir ienākusi doma par to, ka ir jādodas prom. Ja būs tāda iespēja, tad to, manuprāt, skolotāji arī izmantos.

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti