Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Neatkarīgās policistu arodbiedrības pasākuma plāns un aicinājums sabiedrībai

Neatkarīgā policistu arodbiedrība (NPA) līdzīgi kā citas Latvijas arodbiedrības, sabiedriskās organizācijas, progresīvi domājoši ļaudis, inteliģence un arī masu saziņas līdzekļi diendienā vēršas pie valdības, pie Saeimas deputātiem, pie citām valsts un pašvaldību amatpersonām sākt strādāt tautas un visas valsts interesēs, veikt steidzamus pasākumus, lai apturētu Latvijas tautas grimšanu bezdibenī. Lai apturētu valsts līdzekļu, īpašumu, mantas izšķērdēšanu, lai tiktu saukti pie civiltiesiskās, administratīvās, kriminālās atbildības vainīgās personas.

Visi šie saukļi, uzrunas paliek bez atbildes, bez atbilstošas reakcijas un pasākumiem tautas un valsts interesēs. Rezultātā krīze Latvijas valsts ekonomikā padziļinās, kas būtiski ietekmē iedzīvotāju labklājību un drošību. Tajā pašā laikā turpina pastāvēt no valsts un pašvaldību budžeta labi atalgoti amati, tiek izmaksātas milzīgas algas, prēmijas un kompensācijas par to, ka amatpersona pavada 1-2 dienas mēnesī kādā kapitālsabiedrības/uzņēmuma padomē vai valdē, turpinās dienesta transportlīdzekļu izmantošana personīgām vajadzībām, tērējot uz to 38-40 miljonu latu gadā. Tiek izmantoti personīgām vajadzībām sakaru līdzekļi, valsts īpašums un manta, par to neko nemaksājot.

 

Valsts mantas, īpašuma un finanšu līdzekļu izšķērdēšanas dēļ valstij nav naudas, ko maksāt par veikto darbu policijas, robežsardzes, ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbiniekiem, mediķiem, cietumsargiem, skolotājiem un daudziem citiem.

 

NPA aicina savus biedrus, policijas darbiniekus, to ģimenes locekļus un visu Latvijas tautu aktīvi iesaistīties pasākuma plāna realizācijā un ir gatava papildināt plānu jaunām idejām, ierosinājumiem.

 

NPA aicina visus, arī pašvaldības, policijas darbiniekus stingri ievērot un pārraudzīt visus Latvijas Republikas likumus, fiksēt visus likumu pārkāpumus, ko veic valsts un pašvaldības amatpersonas, vadītāji, visa ranga deputāti, ministri, valsts sekretāri, departamentu, biroju, sekretariātu, nodaļu vadītāji, vietnieki un cita ranga amatpersonas (turpmāk - amatpersonas).

 

NPA aicina policijas darbiniekus stingri pieturēties pie instrukcijām, cirkulāriem, noteikumiem un pavēlēm, ko izdevusi Valsts policijas, Iekšlietu ministrijas vadība. Nepieļaut virsstundu darbu. Darba grafikus aizpildīt precīzi pēc reāli nostrādātā laika. Nepirkt kancelejas preces un citas dienesta veikšanai mantas no saviem līdzekļiem. Stingri pieturēties pie tiem pienākumiem, kas paredzēti amata aprakstos. Precīzi ievērot darba drošības noteikumus, par nelaimes gadījumiem dienesta laikā nekavējoties informēt arodbiedrību. Informēt arodbiedrību par nepamatoti aizņemtu štata vietu valsts policijā. Nepakļauties un nepildīt nelikumīgas pavēles, nepaļauties uz provokācijām un iebiedēšanas taktiku, ko piekopj atsevišķi vadītāji. Ziņot par gadījumiem, kad priekšnieki aizliedz policistiem stāties arodbiedrībā.

 

Par visiem konstatētiem pārkāpumiem (fiksēt var arī ar foto, video), kā arī par dienesta transporta, īpašuma, mantas vai sakaru līdzekļu izmantošanas gadījumiem personīgām vajadzībām sūtīt informāciju Neatkarīgajai policistu arodbiedrībai uz e-pastu: nepolar@gmail.com. NPA savukārt apņemas visu šo informāciju nodot zināšanai un publiskošanai masu saziņas līdzekļiem, Starptautiskajiem partneriem, Eiropas parlamentam, Starptautiskajam valūtas fondam, prokuratūrai, kā arī publiskot to informāciju, kas saistīta ar valsts amatpersonu pārkāpumiem, par kuriem policija parasti informāciju neizpauž.

NPA aicina robežsardzes darbiniekus informēt NPA uz e-pastu nepolar@gmail.com, presi par visām tām valsts amatpersonām, ierēdņiem un palīgiem, kuri izbrauc no Latvijas vai atgriežas Latvijā (ja pastāv iespēja, norādīt uz kādu valsti devās amatpersona, kā pavadībā), lai tauta zinātu, ar ko tad mūsu vadītāji nodarbojas, kur pavada laiku un kur tiek tērēti tautas līdzekļi. Arī par cita veida pārkāpumiem no valsts amatpersonu puses uz robežas un ar to saistītu informēt arodbiedrību. Tas pats tiek lūgts no muitas, valsts ieņēmuma dienesta, informēt NPA un sabiedrību par visa veida pārkāpumiem, ko veica un turpina veikt amatpersonas, tajā pašā laikā veicot pasākumus to bargākai sodīšanai.

Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbiniekiem rūpīgi pārbaudīt ugunsdrošības noteikumus uzņēmumos, kuri pieder amatpersonām. Ja tiek konstatēti pārkāpumi, tos fiksēt, kā arī bargi sodīt vainīgos, informējot par tiem NPA un sabiedrību. Īpašu uzmanību pievērst celtniecības un remontu darbiem, ko veic augstāk minētas amatpersonas, nepieļaujot iespējas kaut minimāli pārkāpt noteikumus, neiziet ne uz kādiem kompromisiem.

 

Ceļu policijas darbiniekiem, citiem valsts un pašvaldības policijas darbiniekiem iesaistīties amatpersonu pārkāpumu konstatēšanā un fiksēšanā, protokolu noformēšanā. Īpašu uzmanību vērst gadījumiem, kad tiek izmantots dienesta transports, kā arī kad izmanto personīgo transportu. Nekavējoties informēt par atklātiem vai konstatētiem pārkāpumiem NPA, kā arī masu saziņas līdzekļus, bet vainīgos bargi sodīt.

 

Visiem policijas darbiniekiem pielikt visas spējas, zināšanas un rūpību, lai ātri izmeklētu noziedzīgus nodarījumus, cita veida pārkāpumus, ko veica valsts amatpersonas, deputāti, valsts un pašvaldību uzņēmumu domes un valžu vadītāji un locekļi, ministri. Par minēto personu iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem, cita veida pārkāpumiem, arī kad netiek izkārts valsts karogs noteiktās dienās, informēt NPA. Nepieļaut iespēju, ka vainīgiem izdodas izvairīties no atbildības.

NPA pieļauj iespēju, ka no minēto amatpersonu puses var sekot centieni iespaidot policijas un citus darbiniekus, izmantojot savus sakarus un dienesta stāvokli. Par šādiem gadījumiem nekavējoties informēt arodbiedrību un visas masu saziņas līdzekļus, starptautisko sabiedrību.

 

NPA aicina LR prokuratūru, prokurorus, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB), rūpīgi izmeklēt lietas, kurās iesaistītas amatpersonas, deputāti un informēt sabiedrību. Nepieļaut, ka vainīgām personām izdodas izvairīties no atbildības. Savlaicīgi veikt pasākumus noziedzīgo nodarījumu iesaistīto personu mantas un īpašumu aprakstīšanu, izņemšanu, lai to turpmāk konfiscētu.

 

Tiesām veikt pasākumus, lai vainīgas amatpersonas, kuru vaina tiek pierādīta, tiktu bargi sodītas, to manta un īpašumi konfiscēti.

 

NPA aicina visu sabiedrību un tautu informēt prokuratūru, policiju, masu saziņas līdzekļus par pārkāpumiem, ko izdara deputāti, ministri, citas valsts amatpersonas un tām pietuvinātas personas, it sevišķi gadījumos, kad tiek izšķērdēta valsts un pašvaldību manta, īpašums, kad tiek izmantota dienesta transports personīgai braukšanai. Par visiem minētiem un citiem gadījumiem nekavējoties ziņot NPA, sūtot informāciju uz e-pastu nepolar@gmail.com un presi, TV, radio.

 

Ja tagad mēs, sabiedrība, tauta, policijas, robežsardzes, ugunsdzēsēju un glābšanas dienestu darbinieki, prokurori, tiesneši, valsts kontrolieri, citu tiesībsargājošo dienestu darbinieki, arodbiedrības, nespēsim apturēt tautas naudas izšķērdēšanu, ko veic valsts amatpersonas un tie, kuriem šī manta uzticēta, nespēsim atgriezt nolaupīto atpakaļ valsts īpašumā, tad atbildība par algas samazinājumu, par sliktiem darba apstākļiem un ekonomisko stāvokli valstī jāuzņemas mums visiem.

 

NPA cer uz tautas vairākuma atbalstu, uz policijas darbinieku aktīvu atbalstu. NPA cer saņemt atbalstu no vēstniecībām, konsulātiem, kuri atrodas Latvijā un informēs par arodbiedrības pasākumiem savās valstīs sabiedrību un valdību.

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti