Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

NMP dienesta prioritāte - jauno mediķu piesaiste darbam brigādēs

Atsaucoties uz presē izskanējušo informāciju par ātrās palīdzības brigāžu personāla nodrošinājumu, NMP dienests nevar piekrist izteikumam par „katastrofālu darbinieku trūkumu ātrajā palīdzībā".

Nepieciešamība pēc brigāžu mediķiem ir ļoti atšķirīga dažādos reģionos (piemēram, Latgalē šobrīd nav nepieciešams piesaistīt jaunus darbiniekus, savukārt Rīgā mediķi nereti savieno darbu ātrajā palīdzība ar darbu slimnīcās un citur, tāpēc šeit biežāk nākas risināt jautājumus par personāla piesaisti).

 

Tajā pašā laikā, ņemot vērā brigāžu mediķu vidējo vecumu (21% ir vecumā no 51-60 gadiem), viena no svarīgām NMP dienesta prioritātēm būs jauno mediķu piesaiste darbam brigādēs un 113 dispečercentrā.

 

Šobrīd dienests ir norūpējies tieši par paaudžu maiņu ātrajā palīdzībā, par ko NMP dienesta vadītājs Armands Ploriņš  11.janvārī runāja arī Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē.

 

Šobrīd NMP dienests ar esošiem personālresursiem spēj nodrošināt visu izsaukumu izpildi un palīdzība tiek sniegta visiem pacientiem. Turklāt brigāžu operativitātes vidējie rādītāji (brigāžu ierašanās laiks izsaukuma vietās) valstī pārsniedz Ministru kabineta normatīvos noteiktos.

 

NMP dienesta vadītājs Armands Ploriņš deputātiem uzsvēra, ka līdz ar vienota valsts NMP dienesta izveidošanu ir ieviesta arī vienota atalgojuma sistēma ātrajā palīdzībā strādājošajiem, likvidējot gadiem ilgi pastāvējušo nevienlīdzību brigāžu darba atalgojumā dažādos reģionos.

 

Tāpat panākts, ka dienesta darbiniekiem ir nodrošināta bezmaksas veselības aprūpe un nelaimes apdrošināšana, dienests darbiniekiem nodrošina arī apmācību un kvalifikācijas uzturēšanu.

 

Savukārt ar pašvaldību atbalstu uzsākta NMP punktu labiekārtošana, lai brigāžu personāls starp izsaukumiem uzturētos ērtās, piemērotās telpās gan darbam, gan arī atelpas brīžiem. Šie pasākumi jau šobrīd ātrās palīdzības brigāžu darbiniekiem ļauj nodrošināt labākus apstākļus un darba nosacījumus kā tas ir bijis iepriekš.

 

NMP dienests ir uzsācis arī ilgtermiņa sadarbību ar mācību iestādēm, kas palīdzēs piesaistīt topošos mediķus darbam dienestā. Pagājušā gada laikā ir izveidota sadarbība ar Stradiņa universitāti, tāpat šobrīd dienests gatavo sadarbības līgumus arī ar medicīnas koledžām par studentu prakses iespējām dienestā.

 

A.Ploriņš uzsver: „Esam pārliecināti, ka liela daļa no viņiem par savu darba vietu izvēlēsies tieši dienestu. Nodrošinot stabilitātes sajūtu, piedāvājot labas sociālās garantijas un stabilu atalgojumu, kā arī paaugstinot ātrās palīdzības darba prestižu kopumā mēs varam motivēt jauniešos vēlmi apgūt šo profesiju un strādāt ātrajā palīdzība".

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti