Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noskaidrots Latvijas garšīgākais medus

21. un 22. jūlijā Madonas novada, Vestienas pagastā notika Latvijas Biškopības biedrības (LBB) rīkotais „Biškopju vasaras saiets 2012", kas pulcēja biškopjus no visas Latvijas. Lielā konkurencē par „Garšīgāko Latvijas medus 2012" tika atzīts biškopja Jāņa Kārkļa medus no Pļaviņu novada, Vietalvas pagasta. Savukārt par labāko medus etiķeti tika apbalvots Vilnis Špats no Cesvaines novada.

Neskatoties uz mainīgajiem laika apstākļiem lielākie biškopju nozares svētki aizvadīti, pulcējot vairāk kā 1100 dalībniekus un citus pasākuma apmeklētājus.  

Visgaidītākie bija konkursi „Garšīgākais Latvijas medus 2012" un „Veiksmīgākā biškopības produkta etiķete 2012".

 

Par veiksmīgākās etiķetes godu cīnījās 40 pretendenti. Etiķetes vērtēja žūrija un savu simpātiju izvēlējās skatītāji. Vienbalsīgu uzvaru, žūrijas un skatītāju atbalstu ieguva Vilnis Špats no Cesvaines novada ar etiķeti dažādu ziedu medum.

 

 

Savukārt, konkursā „Garšīgākais Latvijas medus 2012" tika vērtēti 93 dažādi medus paraugi no visiem Latvijas novadiem. Lielajā konkurences cīņā par šī gada Latvijas garšīgāko medu tika atzīts biškopja Jāņa Kārkļa medus no Pļaviņu novada, Vietalvas pagasta. „Bites ir mana sirdslieta, rūpējos par tām ar mīlestību. Ar biškopību esmu saistīts kopš pašas bērnības, tomēr tas nav mans galvenais ienākumu avots, biškopība ir mans vaļasprieks. Turu 24 bišu saimes. Ar savu dažādu ziedu medu konkursā piedalos tikai otro gadu. Un jau - uzvara," pārsteigts stāsta Jānis Kārklis, konkursa „Garšīgākais Latvijas medus 2012" uzvarētājs.

 

Par konkursa žūrijas locekli un medus vērtētāju varēja kļūt ikviens saieta apmeklētājs, kurš bija gatavs degustēt medu un atdot savu balsošanas kartiņu par, viņaprāt, visgaršīgāko.

 

 

Vislatvijas biškopju saietā notika arī biškopības inventāra izstāde-tirdzniecība, praktiskie demonstrējumi un biškopju diskusijas interešu grupās par nozarei aktuālām tēmām, biškopji piedalījās dažādās sportiskās aktivitātēs un veica uzdevumus.

 

Šā gada jaunums bija LBB nodaļu vadītāju konkurss. LBB ir 26 reģionālās nodaļas, kuru vadītāji tika pārbaudīti dažādās disciplīnās. Viņiem bija jāatpazīst un jānosauc nektāraugi, jāuzraksta kāda ēdiena recepte, kura sastāvā ir medus, jāatbild uz jautājumiem par biškopības vēsturi un jāparāda savas spējas darbojoties ar stropu. Par 2012. gada erudītāko reģionālo nodaļu tika atzīta Aizkraukles nodaļa, kuru pārstāvēja vadītāja Gunta Otto.

 

LBB valdes priekšsēdētājs Armands Krauze ar gandarījumu vērtē tikko notikušo pasākumu: „Latvijas Biškopības biedrība ir veiksmīgi aizvadījusi „Biškopju vasaras saietu 2012". Biškopju atsaucība konkursos bija ļoti liela. Biškopji dalījās pieredzē un sprieda par aktuāliem nozares jautājumiem. Sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti tika izsniegti diplomi biškopības kursu beidzējiem, kas divu gadu garumā apguvuši biškopja profesiju un nu pilntiesīgi tiek pieņemti mūsu lielajā, draudzīgajā saimē. Latvijas Biškopības biedrība ir vienīgā lauksaimniecības nozaru organizācija Latvijā, kura organizē tik liela mēroga saietus."

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti