Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Novada domes priekšsēdētāja viedoklis par lēmumiem attiecībā uz Gulbenes novada izglītības iestādēm 45

Vēlos dalīties pārdomās un skaidrot pieņemtos lēmumus par šobrīd aktuālāko jautājumu - izglītību, skolu tīklu un bērnu kvalitatīvu apmācību. Pirms gada, uzņemoties domes priekšsēdētāja pienākumus, zināju, ka šis būs sarežģītākais jautājums, kas prasīs lielu iedziļināšanos, nākotnes redzējuma izstrādi un sarežģītu lēmumu pieņemšanu.

Jaunu tehnoloģiju attīstība nes līdzi arī straujas izmaiņas pasaulē. Tā ir kļuvusi pieejamāka, mobilāka, sociālāka. Saziņas un informācijas vide izmainījusies pilnībā. Sociālie tīkli, internets mūs straujiem soļiem maina, rada jaunus pieradumus un vajadzību pēc jaunām prasmēm. Šajā brīdī, skatoties uz tik globālām izmaiņām, domāt pa vecam nedrīkst.

Ir nepieļaujami neiet līdzi mainīgajam pieprasījumam, vajadzībām, nākotnes profesijām, kompetencēm, zināšanām. Mēs nedrīkstam bērniem liegt attīstību un iespējas, ko dot jaunā izglītība. Mums ir jāpiedāvā viss labākais un atbilstošākais viņu nākotnes vārdā. Tāpēc jārīkojas nekavējoties, jo katrs gads ietekmē kāda bērna turpmāko attīstību.

Pie šiem šķietami sasteigtajiem lēmumiem tika strādāts ilgstoši katru dienu, tiekoties ar augstas raudzes izglītības speciālistiem gan no Latvijas, gan no ārvalstīm. Esam apmeklējuši daudzas pašvaldības, kuras Latvijā ir vadošās izglītībā, mācības programmu, kompetenču ieviešanā. Daudzas pašvaldības šo soli ir jau spērušas un raujas uz priekšu. Mēs neesam pēdējie, bet arī ne pirmie.

Profesionāļu viedoklis un pārliecība par jaunā mācību satura un mācību procesa organizēšanu, par pārbaudes eksāmeniem, kas tiks kārtoti, balstoties uz kompetenču pieejā balstītu izglītības saturu, ir nepārprotams un skaidrs. Nepietiks ar to, ka tiks labi nokārtoti atsevišķi eksāmeni. Dzīve un nākotnes vajadzības pieprasa orientēties kompleksi sarežģītākās situācijās, kur bērnam jāspēj risināt uzdevumus, vienlaikus pielietojot vairākos priekšmetos iegūtās zināšanas.

Iepriekš katrs priekšmets bija kā atsevišķi esošs ķieģelītis. Jaunietis, pabeidzot skolu, nostājas ar kaudzi ķieģelīšu savas nākotnes, karjeras priekšā. Viņš īsti nezināja, kā to visu pielietot, jo nav savstarpējas sasaistes un nav saprotams praktiskais pielietojums. Mūsdienīga izglītība nodrošina zināšanu pārnesi no teorētiskām uz praktiskām, no atsevišķu priekšmetu apmācības uz vairāku priekšmetu kopmācību. Tādā veidā iegūstot sinerģisku efektu rezultāta sasniegšanā. Jaunieši, pabeidzot skolu, zinās, kā ķieģelīši saliekas kopā un kā var uzcelt stabilu māju, savu karjeru!

Lai mācības varētu kvalitatīvi un rezultatīvi notikt, ir vajadzīgs noteikts skolēnu skaits klasē, mazās klasēs to izdarīt nebūs iespējams. Bērniem ir jādarbojas grupās, lai katrs varētu būt iesaistīts efektīvā, praktiskā darbā. Tas, protams, prasīs lielu piepūli un pārmaiņas arī no skolotājiem, kuriem būs jāprot vadīt stundas ar jaunu pieeju un jaunām prasmēm. Līdz ar to arvien aktuālāks ir jautājums par skolotāju skolā, par viņa prasmi un iespējām sadarboties ar saviem kolēģiem un skolēniem.

Skolās, lai īstenotu izglītības satura prasības, ir nepieciešams noteikts skolēnu skaits konkrētā klašu posmā, klasē. Galgauskas, Stāmerienas pamatskolās un K.Valdemāra sākumskolā skolēnu skaits ir neliels, ar tendenci samazināties. Pie noteikta skolēnu skaita skolā valsts piešķir noteiktu valsts mērķdotācijas apjomu pedagogu atalgojumam. Piemēram, skolēnu skaitam 7. – 9.kl. posmā, esot mazākam par 27 skolēniem, valsts skolai piešķir par trešdaļu mazāku finansējumu, salīdzinot ar citām skolām, kur šis skolēnu skaits sasniedz minētos 27 skolēnus. Šādā gadījumā, ja skola tiek paturēta, cietēji ir skolēni, kas nevarēs pilnvērtīgi mācīties saskaņā ar jaunajām prasībām, piedāvājums ārpusstundu aktivitātēm saruks, cietīs arī pašvaldība, kurai netiks piešķirta pietiekama apjoma valsts mērķdotācija, lai nodrošinātu pedagogu algas.

Esmu pārliecināts, ka lēmumi, kas tika pieņemti domes sēdē, ir pareizi. Tie tika izsvērti no visām pusēm. Galvenais ieguvējs būs bērns. Lūdzu vecākus būt saprotošiem un izturīgiem. Tiem, kurus skars šīs pārmaiņas, dienas ritms, ierastās lietas būs jāpakārto jaunajai situācijai. Ceru, ka domājam līdzīgi, tas ir - mūsu bērnu labākas nākotnes vārdā. Šajā brīdī savs ērtums, varēšanas un nevarēšana jānoliek malā un kopā jāiet uz priekšu.

Pašvaldība ar šiem lēmumiem ir uzņēmusies nopietnas saistības. Administrācijas darbinieki šobrīd izstrādā plānu, lai apzinātu visus uzdevumus, kas būs jāpaveic papildus, sākot no 2019. gada 1. septembra. Mums jānodrošina pilnīga bērnu drošība, precizitāte, mobilitāte un kvalitatīva laika pavadīšana pēc stundām.

Speciālisti izstrādās precīzus autobusu maršrutus, lai tiktu nodrošināta katra bērna nokļūšana skolā, izslēdzot ļoti agro celšanos un ilgu laika pavadīšanu skolā pirms stundu sākšanās. Tiks piedāvāta iespēja līdz autobusam piedalīties pagarinātajā grupā mājas darbu pildīšanai nākamajai dienai vai padziļinātu zināšanu iegūšanai kādā priekšmetā. Tiks aprīkotas telpas, kur varēs spēlēt dažādas spēles un intelektuāli atpūsties. Skolēnu autobusos tiks nodrošinātas pavadošās personas, kas, pirmkārt nodrošinās pirmsskolas vecuma bērnu nokļūšanu bērnudārzā, kā arī sekos bērnu drošībai un kārtībai brauciena laikā. Katra pagasta iedzīvotājiem būs iespēja laikus pārliecināties par piedāvātā maršruta atbilstību un piedalīties tā koriģēšanā. Tiek plānota jaunu autobusu iegāde kvalitatīvākai un drošākai bērnu pārvadāšanai.

Martā tiks noteikti termiņi katra jautājuma izskatīšanai, lai iedzīvotāji būtu pārliecināti par notikumu gaitu un pieņemtajiem lēmumiem. Pilsētas skolās, palielinoties skolēnu skaitam un pieaugot iekļaujošās izglītības nepieciešamībai, tiks nodrošināta lielāka atbalsta personāla pieejamība.

Izglītības sistēmā un skolu tīkla attīstībā pārmaiņas vēl sekos. Mēs nevaram apstāties pusceļā. Šie lēmumi ir bērnu nākotnes vārdā. Ja būtu iespējams visu atstāt, kā bija, un nauda būtu tā, kuras dēļ tas tiek darīts, tad pašvaldība noteikti atrastu iespēju ieplānot vajadzīgo summu skolas pastāvēšanai. Nauda šoreiz neko neizšķir. Visu nosaka jaunā uz kompetenču pieeju balstītā izglītības satura ieviešana mūsu bērnu labākas nākotnes nodrošināšanai, kuras realizēšanā nepieciešami iepriekš aprakstītie nosacījumi.

Detalizētāk ar augstāk minētajiem lēmumiem un to pamatojumu var iepazīties šeit.


Pievieno komentāru

Komentāri 45

Sāls

Esmu pārliecināts, ka lēmumi, kas tika pieņemti domes sēdē, ir pareizi. Tie tika izsvērti no visām pusēm.

Speciālisti izstrādās precīzus autobusu maršrutus, lai tiktu nodrošināta katra bērna nokļūšana skolā, izslēdzot ļoti agro celšanos un ilgu laika pavadīšanu skolā pirms stundu sākšanās. Tiks piedāvāta iespēja līdz autobusam piedalīties pagarinātajā grupā mājas darbu pildīšanai nākamajai dienai vai padziļinātu zināšanu iegūšanai kādā priekšmetā. Tiks aprīkotas telpas, kur varēs spēlēt dažādas spēles un intelektuāli atpūsties. Skolēnu autobusos tiks nodrošinātas pavadošās personas, kas, pirmkārt nodrošinās pirmsskolas vecuma bērnu nokļūšanu bērnudārzā, kā arī sekos bērnu drošībai un kārtībai brauciena laikā. Katra pagasta iedzīvotājiem būs iespēja laikus pārliecināties par piedāvātā maršruta atbilstību un piedalīties tā koriģēšanā. Tiek plānota jaunu autobusu iegāde kvalitatīvākai un drošākai bērnu pārvadāšanai.

KĀDS TAM TIC???

pirms gada, 2019.03.06 14:37

Murgi

Ģimnāzijā nepalielināsies skolēnu skaits. Tā cerēt ir naivi. Skolēni nav kazlēni kam var likt kaut kur iet. Ģimnāzijā ir zemāka kvalitāte mācībās kā lauku skolās.

pirms gada, 2019.03.06 15:09

uh

Ko var rakstīt tukšu? Nevienā lauku skolā 2018. gada centralizētie eksāmeni nav nokārtoto ar augstāku rezultātu par ģimnāziju. Fiziku un ķīmiju vispār kādā vēl kārtoja? Bez tām Stradiņu mediķos nu nekā. Tas nozīmē, ka no lauku skolām neviens uz Stradiņu medicīnu neaizgāja? Inženieros bez fizikas - nu tā.

pirms gada, 2019.03.06 19:06

!!!!!

Tieši otrādies, ģimnāzijā ir augstāka kvalitāte, stingrākas prasības...savulaik kā teicamniece no lauku skolas, iestājos ģimnāzijā, pēc pirmā semestra sapratu, ka nav priekš manis.
Piekrītu, ka no skolu slēgšanas, neskries bari uz ģimnāziju, jo ne visi bērni mācību vielu spēj uztvert viegli un ātri, tas var sagādāt grūtības un par cik ģimnāzijā baigi vaktē tās atzīmes utt.pat iedzen bērnu kompleksos un stresā.

pirms gada, 2019.03.07 09:16

nunu

Kur tad ģimnāzijai tās prasības ir?Absolventu klasēs knapi 20 skolēnu,no kuriem 6 nokārto izcili,tur arī ir eksāmenu rezultāti...ir taču starpība vai eksāmenu vidējo izvelk no 20 vai no 50 skolēniem.Kāda kvalitāte,ja ģimnāzijas absolvents citā skolā kvadrātsakni nemāk izvilkt un komatus pareizi salikt.Starp novada olimpiāžu uzvarētājiem ģimnāzistu nav,pat atzinības nevar dabūt.Pustukša skola,jo kvalitātes sen vairs nav.Un fiziku ģimnāzijā māca tā pati skolotāja,kas 2.vsk.

pirms gada, 2019.03.07 10:19

Ģimnāzists

Mācijos, mācijos ģimnāzijà, bet 12.kl atskaitīja, lai nebojāju sekmību ģimnāzijā

pirms gada, 2019.03.07 12:23

...

Ak, zinu daudzus ģimnāzijas bērnus, kuri savas sekmes vasarās uzlabo pie NEKOMPETENTAJIEM lauku skolotājiem.Tikai to jau vietējie skolotāji neatzīst.
P.s.-Ieskatījos ģimnāzijas skolotāju sarakstos. Daudzas lauku skolas bija priecīgas no dažiem tagadējiem ģimnāzijas skolotājiem tikt vaļā, jo neprata ne mācīt, ne ar vecākiem sadarbotiem .

pirms gada, 2019.03.07 15:50

ohoh

To vajag prasīt gimnazijas direktorei kāpēc no gimnazijas aiziet labakie skolotaji bet tiek pienemti sādi?

pirms gada, 2019.03.08 21:38

Učene nedažmiegtā

Izklausās skaisti un pareizi, izklausās tā, ka- visu cieņu. Un tomēr man pietiek nekaunības apgalvot, ka te cilvēks ir uzķēries un daiļmuldētājiem un cer no tā visa vairāk, nekā tur ir iekšā. Nekādus liktenīgus grozījumus bērnu likteņos šī skolēnu skaitā un grupu darbā balstītā izglītība neatnesīs.
Tā spēle nav sveču vērta, Audziša kungs, lai ko neteiktu visi sacītāji un iestāstītāji.

pirms gada, 2019.03.06 15:22

Centis

Ne "uzķēries" , tādi tur lielā daļa , runā kā no mākoņiem , sagroza lietas sākot ar iestāžu un nodaļu priekšniekiem , bezcerīgi !

pirms gada, 2019.03.07 07:44

...

Meitene no ģimnāzijas(!!!!)!
Arī tur neesi iemācījusies rakstīt. Žēl! Piekrīti, nebija , kas tur ar Tevi pastrādā konsultācijās?

pirms gada, 2019.03.07 15:56

Učene nedažmiegtā

- daudzpunktei. Jā, Tev taisnība, manā tekstā ir iezagusies drukas kļūda. "Un" vietā bija jābūt "uz". Teikuma daļai bija jāizskatās sekojoši: "... ir uzķēries uz daiļmuldētājiem...". Tikai tur gan Tev nav taisnība, ka drukas kļudu iespējamību novērš, pastrādājot konsultācijās. Vārdu sakot, ir kā parasti- gribēji gaužām gudri, bet iznāca muļķīgi. Bet tas nekas, visi ir jau pieraduši un saprot.

pirms gada, 2019.03.08 16:56

Tomēr nesaprotu

Rakstā minēts skolēnu skaits, no 7.-9.kl. 27, bet Audziša kungs ir skolas - Stāķu, Lejasciema, Lizuma, Jaungulbenes ,kur cietēji arī būs bērni. Skolēnu skaits nav 27 katrā klasē. Vai piepildīs ģimnāzijas klases ?

pirms gada, 2019.03.06 15:37

Es

Taisnība. Nevienā lauku skolā nav 27 bērni klasē!¡ Tad klapējiet visas ciet!!

pirms gada, 2019.03.07 09:18

Starptautiskais

Nez, vai mazais Džordžiņš- tas, kurš pretendē uz Lielbritānijas troni nākotnē- arī dabū kompetenču izglītību, jeb vai viņam jāapmierinās ar kaut ko tradicionālāku un konservatīvāku savā miglainajā Albionā?
Nu nabaga bērns, mazie latvieši no Stāmerienas un Galgauskas viņam aizies garām!

pirms gada, 2019.03.06 15:58

TOM

Izstrādās plānu- Pilnīgi tumsoņi. Pašam plāns pirms kāpostu stādišanas jau gatavs,bet šeit iesējam un sapūdējam.Jo- viss ir pakaļā, sāk ar nogriezšanu beigās mēra.Varbūt kāds var paskaidrot kas tas ir par biznesa modeli?

pirms gada, 2019.03.06 16:16

?

Normi, kurš Tev šito tekstu "uzcepa"? Pats noteikti pusi no šiem svešvārdiem nezini!

pirms gada, 2019.03.06 16:17

Stāķu skolēni

Mēs arī gribam modernās tehnoloģijas un progresīvu mācību vidi. Gribam mācīties ģimnāzijā

pirms gada, 2019.03.06 16:26

Superredzošais

Nu tas nav domes priekšnieka cienīgs teksts! Kāpēc Gulbenes novads, kurš ir piektais lielākais tā stagnē pēdējā gada laikā? Kāpēc nav novadā nevienas augstskolas filiāles kā Cēsīs, Madonā, Balvos, Alūksnē? Tad mūsu skolēni varētu turpināt mācības tepat Gulbenē, citi no citiem novadiem piebrauktu klāt, kaut kas tāds, kas nav citur...būtu vismaz drusciņ jau kaut kas uz attīstību. Kāpēc? Cik ilgi mūsu izglītības vadītājs ies uz nekurieni? Kur ir novada kopējais attīstības redzējums? Ar muzeju Sarkanajā pilī un ieņēmumiem ap 1400 EUR gadā uz kurieni mēs iesim? Uz bankrotu un purvu. Apdomajieties cilvēki, par ko balsot, kam ticēt? Kur būs brīnumi?Ja nekas prātīgs nav noticis jau 10 novada gadus...u

pirms gada, 2019.03.06 16:59

:) superredzim

Bija taču Juridiskā koledža. Visi kuri gribēja - izmācījās. Valmiera un Rēzekne stundas braucienā. Izvēlies un mācies. Tur viss vajadzīgais - laboratorijas, auditorijas, pasniedzēji u.t.t. Filiālēs praktiskas ievirzes amatus lāga neiemācīsi.

pirms gada, 2019.03.06 19:12

Indivīds

Ja mērķis ir sagatavot skudriņas, kuras spēj strādāt un mācīties tikai grupā, bet vienpersoniski nespēj neko ne uzsākt, ne pabeigt, tad es esmu pret, pret, PRET!!

pirms gada, 2019.03.06 17:00

LV

Nu šito tev vajadzēja teikt, kad tikko sāka runāt par kompetencēm! Tas murgs sāk piepildīties...

pirms gada, 2019.03.06 20:02

:)

Kur tad ir tie pēdējos 20 gados radītie solo ģēniji? Nosauc vienu!

pirms gada, 2019.03.06 20:59

mamma

vai, vai, vai kāds murgs šajā rakstā, kāda tukšvārdiska attaisnošanās par nelikumīgi pieņemtiem lēmumiem.
Izlasīju deputātes G.Pūcītes ielikto facebookā uzrunu deputātam Audzišam...skaidrs kāpēc bija jāslēdz visas šīs skolas, jo...Gulbenē jāatver jauns bērnudārzs, ja neslēgtu, tad nevarētu to izdarīt. Kādu atkal lobē - būs taču vajadzīgas direktore..audzinātājas u.t.t. Atvērs jaunu bērnudārzu, ilggadējai direktorei no Stāķiem atradīsies vetiņa...tad jau arī Stāķu palīgskolu varēs klapēt ciet...
Izlasiet arī pārējie šo rakstu!
Tur pa likuma punktiem ir piesaistītas atbildības un nelikumības kas notikušas līdz šim ( Šķēla kunga iesaistīšanās skolu optimizācijas grupā, interešu konflikts - sieva direktore.) u.t.t.
Uz šo rakstu Audziša kungs ar tik klaju ūdens liešanu noteikti nedrīkstēs atbildēt.

pirms gada, 2019.03.06 17:48

Nezinītis

Nesaprotu vienu, vai tad vienreiz, visas skolas apvienojoties, varētu pieslēgt augstākstāvošas instances, te jau darīšana tiesībsargam un KNAB, kaut vai parakstu vākšana arī nebūtu zemē metama. Jo trūkst vārdu, kāda neapdomība, korupcija, interešu konflikts utt... lien pa visām šuvēm laukā. To Audziša foto nelabi metas skatoties, kaut kāds citplanētietis. Baigi neaizskarams un visvarens un mūžīgs liekas. Toties Tvaikam gan baigais budžets atradies. Atkal nesaprotu, skolas slēdza, jo nav skolēnu, bet vai tad Tvaikā IR??? Tur gan ir baigais tukšums, kam tādu uzturēt, ja skloēnu nav, kas tās finiera kastes, atvainojiet, interaktīvas ierīces, apmeklēs. A kur vēl domniekiem pabalsti, ar tādām algām?? Atkal neko nesaprotu, kas te Gulbenē notiek

pirms gada, 2019.03.06 18:08

Sjueee

Par šo visu uzrakstīts ir arī Izglītības un Zinātnes ministrijai, patreiz gaidu kādus ieteikumus, kā mums tālāk rīkoties..... ļoti ceru, ka ministre sadzirdēs šo visu vājprātu, jo tiešām tas vairs neliekas normāli..... Gulbenē bērnu dārzu netrūkst, un kam vēl vienu bērnu dārzu, ja nebūs skolas, kur pēc tam šiem mazajiem mācīties? :))) Gribas smiet un raudāt vienlaicīgi, mēs te komentējam, bet liekas viņi tikai ņirgājas, jo rīciba tam visam neseko...... vajag savākties interešu grupiņai, kura ir gatava novadā kaut ko mainīt iesaistot augstākas instances, jo mūsu dome vairs nav cienījama ...... varam sākt ar parakstu vākšanu, iesniegšanu ministrijā utt..... ir JĀRĪKOJAS!!! Ja esiet gatavi iesaistīties atrakstiet man sjueee@tvnet.lv, jo kopā tikai ir spēks......

pirms gada, 2019.03.07 09:39

2019

Citējot klasiķi, teikšu - mužik, tu pats saprati, ko pateici!? Iespējams... iespējams no kāpostu skābēšanas tu kaut ko zini, neesmu nekad garšojis, principā nepērku tavu produkciju, bet izglītībā un pašvaldības vadīšanā tu esi caurums no nulles. Ļoti smukus un cēlus tekstus tu bīdi, bet cilvēki tev paldies neteiks. Ar vienu spalvas vilcienu esi iznīcinājis uzreiz vairākus pagastus. Nav ne kara, ne zemestrīces, vienkārši novadu vada diletanti.

pirms gada, 2019.03.06 18:14

:)

Mužiks skaidri pateica- ja šitā turpināsim, mūsējiem pēc maza laika Rīgas skolās nebūs ko darīt. Rīdzenieki zināšanās ieliks vienā piegājienā. Vai to tu gribi?

pirms gada, 2019.03.06 19:59

xxx

Ar kāpostiem šim kungam vairs nav nekāda sakara,jo iepriekšējā ģimene sen ir izdzinusi no kāpostu lauka

pirms gada, 2019.03.06 22:22

Krā-Mazū

Regjionālie tautpartejieši ar Sandras rokām likvidēja slimnīcu, ar Normīša - skolas! Bravo! Jums atkal izdevās.

pirms gada, 2019.03.06 19:37

Viva

Šo visu virza un lobē domes priekšsedētājs,lielāks noteicējs ir iesēdējies domes priekšēdētāja vietnieks A.Caunītis-mūsu Gulbenes pašvaldības varonis.

pirms gada, 2019.03.06 20:02

Jautājums. MAMMAI

Vai Jūsu raksts nav murgs?Notiekošajam ar skolām var nepiekrist ,bet tas nedod tiesības kādam aprunāt inteliģentus cilvēkus.To var tikai tāds,kurš pats nav pat palīgskolas līmenī.Es arī lasīju deputātes rakstu,noskatījos video.Nez kāpēc viņa domes sēdē runāja maz,bet vēlāk raksta...Vai arī Jums Stāķu skola traucē dzīvot?

pirms gada, 2019.03.06 21:00

mamma

Jautājum!......domājiet kā vēlaties, nevienu neesmu aprunājusi.., tikai izsaku savu viedokli pēc 2 rakstu izlasīšanas.
Mani bērni, paldies Dievam, jau no skolas vecuma izauga, bet redzot kas notiek novadā - jāpiekrīt Nezinītim - jau sen prasās pēc nopietnas kontroles. ....ak, par Stāķu skolu - labāk būtu paklusējusi, jo viss ko uzsver G.Pūcīte ir viss īstākā patiesība.
par to kā viņa pauž savu viedokli - jautājumus adresējiet viņai.

pirms gada, 2019.03.06 21:33

Ance

Nu gan rakstiņš! Man šķiet,cilvēciņš pats pusi nesaprot,ko nolasījis. Traki,kā nevari runāt tā,cik pats saproti. Bet par tām pilnajām klasēm runājot,jau tagad skolotāji netiek galā ,kur ir ap divdesmit. Pilnīgs ārprāts,kas notiek. Par uzvedību pat nerunāsim. Un atbilde-Tomēr nesaprotu!!!! Ja nezini,cik Lizumā skolēnu,tad nepiemin,jo skolēnu skaits ir daudz lielāks,kā vajag. Un nav taisnība,ir jaunieši,kas mācās Medicīnas augskolā un ar labām zināšanām un vairāki no laukiem. Reāli nekas nav nodrošināts,sākot no piektās klases,kas gaida autobusu. Tā arī viņi klīst pa ceļu. Vai daudzās pa skolu. Tāpēc arī rodas visādas problēmas . Patiesībā ļoti nopietna problēma briest. Un izlasot rakstu rūpīgi,domā nevis par bērniem,bet par skolotāju algām. Skumji,bet patiesi.

pirms gada, 2019.03.07 09:15

Mamma

Mazliet mulsina par pirmsskolas bērnu vešanu uz bērnudārzu...kā tas tagad būs? Man divgadnieks būs jāsēdina autobusā pie viņam sveša cilvēka? Viņam tā jau stress, kad mamma aizved uz dārziņu un tur atstāj. Nav tak soma vai paciņa, bet dzīvs cilvēks ar emocijām. Saprotu, ka deputātiem bērni jau pieauguši, turklāt mazi bijuši padomju laikos, kur bija cita sistēma. Bet te ir pilnīgs KUKŪ.

pirms gada, 2019.03.07 09:29

!

Tiešām.par attīstību novadā jābrīnas.Skolas.promfskola un augstskolu slēdz.bet neprofesionāli kantori eiropas naudas pumpē bomžu izglītībsi.

pirms gada, 2019.03.07 11:00

Liene

Tādēļ ka nevienam neinteresē attīstība, inovācijas un mūsu bērnu un iedzīvotāju labāka nākotne! Kur ir infrastruktūras projekti, kur tiek atvilkti investori, radītas darba vietas? Kur sakārtota, modernizēta vide? Domā, ka ar tukšajām ēkām ko attīstīs? Ar kādu pompozitāti atklāja Stāmerienas sporta laukumu, nu un? Vai tad Šķēls jau nevarēja prognozēt, ka skolu slēgs? Kādas naudas tiek iztērētas un visi balti un pūkaini? Kas būs Beļavas muižas ēkā, Stāmerienas un Galgauskas skaistajās ēkās? Kas tās uzturēs? Vai domes vadība var pateikt konkrētus aprēķinus? Visu samazina, cik no grāmatvežu kolhoza paliks mazāk? Gulbenes novads grimst...ū,ū, iedzīvotāji, cik ir baltajā mājā darbinieku? Tur nekas mazāk nepaliek! Bet bērni, ģimenes, skolas u c arī veikals Gauja....samazinās!

pirms gada, 2019.03.07 11:25

jautājums.MAMMAI

Mani aizskāra Jūsu raksts par Stāķu skolu,jo mani mazbērni mācās pamatskolā,nevis kā Jūs rakstāt - palīgskolā.Un vēl izlasīju novada domes informācijā,ka pirmsskolas vecuma bērniem apmācība būs uz vietas,nevis cels jaunu b-dārzu pilsētā.Bet Jums jau ir sava saprašana,rakstīt var jau visu,sevišķi rakstot anonīmi.Un Jūsu rakstītajam ir liels pozitīvs reitings.Apsveicu! Varbūt arī es esmu sapratusi kautko nepareizi.

pirms gada, 2019.03.07 11:19

mamma

No Stākiem uz Gulbeni uz labàkām, gaišākām, plašākām telpām, kopetentākiem, zinošākiem skolotājiem. Grupu darbu ar kompeteņču pieeju. Tikai ģimnāzija.

pirms gada, 2019.03.07 12:20

Jautājums. MAMMAI

Manu mazbērnu mamma pati ir beigusi ģimnāziju,tāpēc viņa zin,kur bērniem pašlaik mācīties.Stāķu skolas skolotāji nav ne nekompetenti,ne nezinoši.Un nevar būt-tikai konkrētā skola.Var būt gudri jebkurā skolā.

pirms gada, 2019.03.07 13:46

Kurmis

Kur tad padomdevēja Paula pazudusi ? Atkal siltajās zemēs gozējas ?

pirms gada, 2019.03.07 18:37

Lietotāju raksti