Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noziedzība palielinās 2

Kāda žurnāla ievadrakstā bija teikts, lai domājot tikai "gaišas domas". Lieldienu priekšvakarā gatavojāmies braukt uz laukiem atzīmēt "priecīgas Lieldienas". Bet tad uzzinājām, ka mūsu un kaimiņu māja stipri apzagtas. Par "gaišām domām" bija jāaizmirst. Tas nebija nekas jauns. Ilgu gadu garumā māja tika apzagta vairākas reizes.

Agrāk zagļi bija nedaudz "kulturālāki", piemēram, uzzināja, kur glabājas atslēga, tika iekšā, paņēma velosipēdu un citas lietas, atkal aizslēdza un nolika atslēgu zināmajā vietā. Nākamā metode bija izsist logu un caur to iznest sazagto.

Sākoties mežonīgā kapitālisma laikmetam brīvajā Latvijā, noziedzniekiem sākās labāki laiki. Noziedzības vilnis laukos cēlās sakarā ar krāsaino metālu uzpirkšanu. Māju sāka apciemot biežāk, aiznesa visus metāla traukus, kannas un citas lietas.

Tagad laupītāji izmanto moderno tehniku. Viss notiek samērā atklāti. Zaglis gaišā dienas laikā ar traktoru, kam liela piekabe, piebraucis pie mājas, atlauzis durvis, visu izdemolējis, paņēmis ķerru, medus sviedi un citas mantas, ar gudru ziņu līdzi paņēmis trepes, lai pārbaudītu arī bēniņus, un tad devies uz kaimiņmāju, ko arī apzadzis.

Pēc pāris dienām policija zagļa salaupīto mantu noliktavā atrada minēto "tačku", kura jau bija sadalīta pa sastāvdaļām, un citas nozagtās lietas, kas bija tur izsvaidītas. Tagad laukos tā sauktā "lūžņu" vākšana ir kļuvusi par atsevišķu cilvēku vienīgo nodarbošanos, kā bizness, profesija. Motorizēti viņi apseko plašas teritorijas, aplaupot mājas, dažādus objektus.

Sevišķi vientuļajiem pensionāriem dzīve kļuvusi neciešama, tiek paņemts viss, kas nepieciešams darbam piemājas dārziņā. Praktiski viņiem tiek atņemtas tiesības uz personīgo īpašumu vispār. Kaimiņu mājas saimniecei šis zaglis izrāva plīts dzelžus ar visiem riņķiem, padarot dzīvokli neapkurināmu.


Lauku nomalēs pastāv arī psiholoģiskais terrors, iebiedēšana, rekets. Galvenais drauds - ja sūdzēsieties, nodedzināsim māju. Vientuļais pensionārs dzīvo pastāvīgās bailēs, stresā - vai nenāks atkal ko zagt, laupīt vai prasīt naudu, vai ko dedzināt. Rezultātā policijai netiek ziņots.


Ko darīt, ja krīzes apstākļos noziedzība pieaug? Redzama arī likumdošanas nesakārtotība šajā virzienā.


1.Tāpēc būtu jākontrolē, jārevidē metāluzpirkšanas firmu darbība, pat tās likvidējot.


2.Kriminālkodeksā jābūt noteikumam, kas nosaka konfiscēt laupītāju mašīnas, traktorus, piekabes, ar ko tiek veiktas noziedzīgas darbības.


3.Jāatņem zagļiem piederošie ieroči - bises un citi, izslēdzot no mednieku biedrības, jo turpmāk tie var tikt izmantoti apzogamo cilvēku iebiedēšanai vai slepkavībai.


4.Policijai profilaktiski jāveic kontrole aizdomās turamo, bet vēl nepieķerto likumpārkāpēju mājās, šķūņos un citur, tā atklātos vēl kāda lūžņu "sadales" un "pārstrādes" noliktava.


5.Katra pilsoņa pienākums, protams, dzirdot, redzot kaimiņu mājas aplaupīšanu, ir ziņot policijai, jo mobilais telefons ir gandrīz katram.


Jāizsaka pateicība Gulbenes policijas darbiniekiem, kuri atklāja šo pēdējo "motorizēto" laupīšanu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

sise

Ipasniekiem jaiegadajas bises un jabliez sitadi kretini nost! Vieniga reala iespeja ka cinieties ar zagliem!

pirms 10 gadiem, 2009.04.23 09:09

pipars

Šitais labs! Tieši tā arī bija un diemžēl bus:) Sakiet " paldies " prokuratūrai un tiesai kuri šiem "mūļiem " piemēro nosacītos sodus un lieki uztraucās, vai gadījumā nav pārkāptas viņu, tas ir zagļu, cilvēktiesības. Policija diemžēl cinās tikai ar sekām, un kad zaglis ir notverts un pierādīta viņa vaina, kāds no augstāk minētām iestādēm saka - viņam taču ir nepilngadīgie bērni vai saimniecība kur jāstrādā, un ja nu tiesa attaisno, ko tad? Tā arī recedevists ar 7 - 9 sodāmībām saņem kārtējo nosacīto, pasūta visus trīs mājas tālāk un mauc tālāk ( zog ), tā ka nekas labāks diemžēl nespīd. Kā saka, kamēr mani tas neskar - MOJA HATA S KRAJU!!!!

pirms 10 gadiem, 2009.04.22 20:42

Lietotāju raksti