Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Orlova skapji iznīcinās mazos tirgotājus 1

Otrdien, 12.martā, Saeimas Sociālo un darba lietu komisija turpinās skatīt bēdīgi slaveno “Saskaņas” deputāta Vitālija Orlova priekšlikumu, kas paredz būtiskas izmaiņas cigarešu tirdzniecības organizācijā veikalos, tās būs jāievieto speciāli iegādātos slēgtos skapjos vai seifos.

Šis populistiskais priekšlikums radīs kārtējās papildus izmaksas un administratīvo slogu tirgotājiem un būtiski pasliktinās pārdevēju darba apstākļus un vairākkārtīgi paildzinās pircēju apkalpošanas laiku. Vienlaikus arī valstij tas nenāks par labu, jo palielinās kontrabandu (kaimiņvalstī cigaretes ir 6 reizes lētākas) un samazinās akcīzes un pievienotās vērtības ieņēmumus jau tā ar grūtībām sabalansētam budžetam.

Jāatgādina, ka vēl nesen pirms pāris mēnešiem pirmsvēlēšanu diskusijā ar tirdzniecības nozari citi parlamentā pārstāvēto partiju pārstāvji apliecināja gatavību nepieņemt šo “Orlova skapju” priekšlikumu, bet skatīt citu alternatīvu smēķēšanas ierobežošanai. Piemēram, tirgotāju priekšlikumam, kas savācis tūkstošiem balsu atbalstu “mana balss”, smēķēšanas aizliegumam pub;iskās vietās.
Diemžēl, pašlaik tiek virzīts priekšlikums, kas mērķēts nevis uz smēķēšanas ierobežošanu, bet gan mazo tirgotāju iznīcināšanu. Jāatzīmē, ka pret šo priekšlikumu ir gan Finanšu, gan Ekonomikas minsitrija.

1912,gadā dibinātā Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA), kas pārstāv vairāk kā 2000 tirdzniecības vietu un 40 tūkstošus strādājošo visā Latvijā, uzskata, ka smēķēšanas ierobežošanai jābūt samērīgai un efektīvai, diskusijām par tautsaimniecību ietekmējošiem pasākumiem jābūt izdiskutētiem ar nozari. Atšķirībā no Eiropas savienības rīcības, kas tabakas marķēšanas grozījumus (stāsies spēkā š.g. 25.maijā) diskutēt aicināja uz Briseli visu ieinteresēto pušu (arī LTA) pārstāvjus un ņēma vērā to viedokli gala lēmumā, Latvijā NEBIJA NEVIENAS diskusijas par šo tehnisko tirdzniecības ierobežojumu. Arī Veselības ministrija atklāti atzīst, ka nav uzskatījusi par vajadzīgu vērtēt aizlieguma ietekmi uz uzņēmējdarbību un nelegālo tirgu, jo tas neesot šīs ministrijas kompetences jautājums.

Šobrīd Saeimas Sociālo lietu komisijai vēl ir iespēja uzklausīt vairāk kā 600 mazo Latvijas reģionu veikalu īpašnieku vēstulēs izteikto aicinājumu neapdraudēt mazo veikalu turpmāku pastāvēšanu. Vēl ir arī cita izeja – pieņemt ierobežojumus, vienlaikus sedzot jauno iekārtu iegādes izmakas tirgotājiem un apmaksājot ikgadējus ārstniec;ibas kursus pārdevēju papildus ergonomiskās slodzes līdzsvarošanai.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Nesmēķētāja

Dīvaini! Vai tad jāatbalsta visādi tādu orlovu prirekļikumi, ja rādās tik drūma nākotne!

pirms gada, 2019.03.13 17:19

Lietotāju raksti