Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pagasti nonāk parādos 7

Deputātus iepazīstina ar Litenes un Stradu pagastu finansiālo situāciju.
Novada domes finanšu komitejas sēdē atklājās, ka lielākas problēmas ir Litenes pagastam, kuram ir grūtības ar kredītu atmaksu, jo pagastā ir tapuši trīs lieli objekti: estrāde, sporta laukums un bērnudārzs. Savukārt Stradu pagastam jācīnās ar iedzīvotāju parādiem par komunālajiem pakalpojumiem.

Kā atdot parādu? "Budžets ir samazināts, un nauda tajā ienāk mazāk, arī ieņēmumi nepildās, kā plānots. Pašlaik budžetā mīnuss ir apmēram 47 000 latu," skaidro Litenes pagasta pārvaldnieks Vilnis Lapiņš.


Lai taupītu, Litenē apmēram par vienu trešdaļu ir samazinātas amatu likmes - no 45 līdz 32. Ja pērn pagastā algās tika tērēti gandrīz 15 000 latu, tad janvārī jau apmēram 11 000 latu, savukārt šobrīd algās tērē apmēram 8000 latu.

 

Noklausoties Litenes pagasta pārvaldnieka informāciju par finansiālo situāciju pagastā, Dainis Švika, kurš šoreiz vadīja finanšu pastāvīgās komitejas sēdi, norādīja, ka dzīvots nav kautrīgi.

 

"Dzīvots ir uz pārliecību, ka gan jau novads to nolīdzinās. Objektiem ir ņemti kredīti. Kur tagad ņemt 47 000 latu, lai gadu nobeigtu pa nullēm?" vaicā D.Švika.

 

Izeja varētu būt pagasta īpašumi, kurus varētu pārdot, lai varētu iegūt papildus finansējumu. Šādu situācijas risinājumu piedāvā Litenes pārvaldnieks. Deputāts Māris Raģelis uzskata, ka jāsatraucas būtu tad, ja pagastam nebūtu šo nekustamo īpašumu.

 

"Mans priekšlikums - mēģināt likt uz izsoli nekustamo īpašumu. Neredzu citu variantu," saka M.Raģelis.

 

Pēc diskusijām Litenes pagasta pārvaldniekam ieteica līdz novada domes sēdei sagatavot vienu objektu uz pārdošanu.

 

Iedzīvotāji parādā pagastam lielu naudas summu

"Stradu pagasts šobrīd ir parādā "Albai" (ūdens, kanalizācija, atkritumi), SIA "Gulbenes energo" (siltuma piegāde Šķieneru ciematam), "Silmalām" - tā ir malkas piegāde, kas ir nepieciešamas Stāķu siltuma nodrošināšanai. Savukārt iedzīvotāji Stradu pagastam ir parādā 63 000 latus," skaidro Stradu pagasta pārvaldnieks Juris Duļbinskis.

 

Viņš piebilst, ka problēma ir tā, ka pagasts ir kā starpnieks starp pakalpojumu sniedzēju un pakalpojumu saņēmēju, līdz ar to nonākot parādos.

 

"Stradu pagastā šī kārtība ir viena no neveiksmīgākajām, pat nepareiza, bet pagasts, kā vien var, cīnās ar iedzīvotājiem," saka J.Duļbinskis.


Pagasta pārvaldnieks arī norādīja, ka tiek strādāts pie parādu piedziņas. Uz šo brīdi pie tiesu izpildītājiem ir 37 lietas par summu vairāk nekā 13 000 latu. Tiesā šobrīd ir 27 lietas par vairāk nekā 6000 latu. Ir noslēgti ar iedzīvotājiem 22 atmaksas grafiki.


Noklausoties Stradu pagasta pārvaldnieka ziņojumu par pagasta finansiālo situāciju, deputātiem nebija padoma, ka situāciju risināt, vienīgi sekot līdzi, kā Stradu pagastam veicas ar parādu piedziņu
Komitejas sēdes noslēgumā D.Švika norādīja, ka turpmāk pēc iespējas arī citiem pagastiem būs jāinformē par sava pagasta finansiālo situāciju.

 

Litenes pagastā lielu objektu būvniecībai ir ņemti kredīti. Tagad tos ir grūtības atdot. Savukārt Stradu pagastam ir lieli iedzīvotāju parādi gan par siltumu, gan par ūdeni, kanalizāciju un atkritumiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

...

Litenē ir skaisti! Vismaz kaut kas izdarīts. Nu un kas, ka parādi, citur tikai "piesūktas" kabatas.

pirms 10 gadiem, 2009.10.12 17:10

liteniete

Ka tas nakas ka tadi paradi mums tak ta pat nav ko est

pirms 10 gadiem, 2009.10.08 01:33

vecis

Aizejiet kādreiz uz kādu pasākumu kurš notiek jaunajā Litenes estrādē un pēc stundas apskatieties uz savām kājām, tad jums liksies ka esiet pa laukem cūkas ķēruši, nevis jaunā estrādē uz balli bijuši.

pirms 10 gadiem, 2009.10.07 22:29

nu,nu...

vai tik vien jums ir ko teikt par šiem skarbajiem faktiem? Vienam patīk māte, otram meita, trešam kleita; vienam vadītājs, otram direktors, trešam pārvaldnieks... Bet vai no tā kas mainās?

pirms 10 gadiem, 2009.10.07 15:40

pats esi nekompetents /ta, jo jāraksta ir nevi bet gan nevis!!!

pirms 10 gadiem, 2009.10.07 13:09

!!!

Cik nekompetents ir šī raksta autors!!! Ir pagasta pārvaldes vadītājs nevi pārvaldnieks...

pirms 10 gadiem, 2009.10.07 11:26

Lietotāju raksti