Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par atalgojumu Valsts policijā un citos dienestos

Pēdējā laikā Valdībā ar Iekšlietu ministrijas atbalstu tiek sagatavoti grozījumi likumos un MK noteikumos, kas nosaka policijas, robežsardzes, ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, kā arī ieslodzījumu vietu pārvaldes darbinieku apmaksas kārtību, samazinot to vairāk, ne kā tas bija solīts (15% vietā apmēram 20% vai pat 25%), nekonsultējoties ar arodbiedrību, kas tieši pārstāv darbiniekus.

Darbinieki netiek informēti laikus par paredzētām algu samazinājumiem, par kādu summu atalgojums un piemaksas tiks samazinātas, kādas piemaksas tiks likvidētas vai apturētas, kādas citas būtiskas izmaiņas paredzētas likumos un noteikumos (atvaļinājuma samazināšana, netiks apmaksātas virsstundas, darbs svētku dienās un tml.).


Neatkarīgā policistu arodbiedrība (NPA) uzskata, ka šāda Iekšlietu ministrijas un valdības attieksme, laikus neinformējot darbiniekus par atalgojuma samazināšanu, rada papildus spriedzi sabiedrībā,  Iekšlietu un Tieslietu ministrijas dienestos. Daudziem darbiniekiem ir jāmaksā kredīti, līzingā paņemtas mantas. Bankas nav gatavas tuvākā nākotnē atlikt kredītu un līzinga maksājumus. Tas savukārt rada darbiniekos nervozitāti, stresu, psiholoģiskus pārdzīvojumus, kas savukārt jau tuvākā laikā ietekmēs darbinieku veselības stāvokli un var novest pie nelaimes gadījumiem darbā, var pieaugt pašnāvību gadījumu skaits, arī prettiesiska rīcība no darbinieku puses. Pie šādiem apstākļiem strauji kritīsies darba produktivitāte, pieaugs noziedzības un likumpārkāpumu skaits, pieaugs iedzīvotāju neapmierinātība ar iekšlietu sistēmas dienestu darbu, jo darbinieki nespēs un nevarēs veikt savus pienākumus atbilstošā līmenī. Rezultātā zaudējumi valstij būs lielāki, ne kā paredzēti ietaupījumi.


NPA saprot esošas grūtības valsts ekonomikā, tomēr valdība nevēlas ieklausīties arodbiedrības un citu speciālistu ieteikumos, lai sevišķi ātri un strauji samazinātu nelietderīgus tēriņus, izšķērdēšanu. Tā vietā, lai ierobežotu naudas un mantas izšķērdēšanu, bet vainīgas personas padzīt no ieņemtajiem amatiem un bargi sodītu, ikdienu masu saziņas līdzekļi atklāj jaunus un jaunus naudas un mantas izšķērdēšanas gadījumus, kuriem valdība, Saeima nepievērš ne kādu uzmanību, bet vainīgās personas gavilē, it kā Latviju nav piemeklējusi smaga krīze. Tāpēc jau tuvākajā laikā NPA ar citu arodbiedrību, sabiedrisko organizāciju un katra Latvijas iedzīvotāja atbalstu organizēs plaša mēroga un ilgstošu pasākumu, par ko visi tiks informēti.

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti