Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par inflāciju augustā

Augustā patēriņa cenas samazinājās par 1%, kas bija prognozētajā līmenī, analizējot norises mēneša laikā. Jāatceras, ka augusts vienmēr ir bijis mēnesis ar zemāko inflāciju gadā un pēc būtības šajos ekonomiskajos apstākļos deflācija varēja būt arī lielāka. Tomēr tas tā nav un patēriņa cenas krītas visai vienmērīgā tempā. Arī gada griezumā joprojām ir nevis deflācija, bet gan 1,8% inflācija, galvenokārt dēļ visai iesīkstējušajām pakalpojumu cenām, kas mazinās daudz lēnāk nekā precēm.

Kā jau bija paredzams, tad augustā priekšplānā izvirzījās pārtikas, apģērba un apavu cenu kritums, kurš šogad bija tradicionāli lielāks nekā parasti dēļ lielā krituma ekonomikā un pirktspējas vājināšanās.

 

Tāpat savu artavu deva PVN samazinājums grāmatām un vietējam kurināmajam. Saskaroties ar lielajām problēmām veselības aprūpē, visai negaidīti tika samazināti vairāki medicīnas pakalpojumi.

 

Savukārt cenu kāpums naftas cenām pasaulē, paaugstināja degvielas cenas Latvijā, kam bija vislielākā ietekme cenu pieaugumā.

 

Septembris būs daudz interesantāks no cenu izmaiņu viedokļa, jo tajā vērosim tos procesus, kas skar izglītību, arī medicīnu, sabiedrisko ēdināšanu, izklaidi. Tāpat arī pavērtēt, kāda būs cenu politika attiecībā uz jauno ziemas sezonas preču ienākšanu tirgū. Visticamāk, ka deflācija būs, bet tās apmērus vēl ir pāragri vērtēt.

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti