Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par uzvaru konkursā - brauciens uz Eiropas Parlamentu un Strasbūru

Mums, Gulbenes ģimnāzijas 12 skolēniem, 2008.gada aprīlī skolotāja Aleksandra Birkova piedāvāja piedalīties konkursā, kas saistīts ar Eiropas dienu maijā. Mums grupās pa diviem vai trīs skolēniem bija jāsastāda Eiropas dienas pasākumu plāns skolā, viss bija sīki jāapraksta - precīzi, cik minūtes katra nodarbība ilgs un kas tiks tajā izmantots.

Maijā mums katram šī izdomātā nodarbība bija jāvada katrai skolas klasei. Darbs bija grūts, tomēr beigās par padarīto bija liels gandarījums un visiem bija prieks, ka piedalījāmies.

 

Izrādījās, ka mūsu sagatavotais Eiropas dienas norišu plāns tika izraudzīts kā labākais un mēs bijām uzvarējuši konkursā. Kā balva bija mums apmaksāts brauciens uz Strasbūru un Eiropas Parlamenta apmeklēšana.


Ziemsvētku noskaņas Strasbūrā
16.decembrī mēs, 12 skolēni - Alise Trifane, Inga Žīgure, Monta Dzene, Ramona Ruņģe, Alise Kore, Digna Škapare, Ieva Stradiņa, Sandis Sukurs, Oskars Kuršs, Sandis Bukšs, Sandis Pugačs, Dāvis Upāns un 2 skolotājas - Aleksandra Birkova un Biruta Pjalkovska, devāmies ceļā uz Strasbūru. Divas dienas mums bija atvēlētas, lai apskatītu pilsētu, kas uz Ziemassvētkiem bija saposta ļoti skaista.

 

Pilsētas centrā bija Ziemassvētku egle, ap to izvietots Ziemassvētku tirdziņš. Katra māja bija izpušķota ar skaistām lampiņām, visi veikalu skatlogi mirdzēja no dekorējumu košuma, taču mūs visvairāk pārsteidza kristāla lustras, kas karājās gandrīz vai gaisā. Tās bija izvietotas pa ielu virs gājēju galvām. Likās, ka staigājam telpās, lai gan patiesībā atradāmies ārā. Visi rotājumi radīja nepārspējamu Ziemassvētku sajūtu, kuru gribētos izjust vienmēr.


Eiropas Parlamentā
19.decembrī mums bija jādodas uz Eiropas Parlamentu, lai piedalītos saietā, kurā bija sabraukušas delegācijas no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm. Diena sākās ar brokastīm Parlamenta restorānā, kur katrai delegācijai bija sava noteikta vieta. Pēc tam mums bija jādodas uz Parlamenta plenārzāli, kur visus ar uzrunu sveica parlamenta politiķi. Pēc tam viens cilvēks no katras valsts delegācijas iepazīstināja pārējos ar savu valsti un skolu, kuru viņi pārstāv.


"Euro Game"
"Euro Game" - Eiropas spēle. Katram tika iedota lapa ar jautājumiem par Eiropas Savienību, taču katrs jautājums bija dažādu valstu valodās, kas nozīmēja, ka bija jāsadalās grupās pa četri, bet bija viens noteikums - komandā nedrīkstēja būt vienas valsts pārstāvji. Bija tiešām interesanti grupās meklēt cilvēkus no attiecīgajām valstīm, lai varētu atbildēt uz visiem jautājumiem, tā bija iespēja iepazīties ar jauniem cilvēkiem no citām valstīm. Visa komunicēšana grupās notika angļu valodā un mums tas problēmas nesagādāja. Šī nodarbe gan bija tikai kā iesildīšanās nākamajam - pašam galvenajam uzdevumam.


Diskusijas
Visi tika sadalīti grupās, katrai grupai bija sava tēma, kura šobrīd ir aktuāla Eiropas Savienībā. Katra grupa devās uz atsevišķu telpu, kur par attiecīgo tēmu bija jādiskutē. Diskusiju tēmas bija saistošas un interesantas - "Demokrātija un nākotne", "Vide, transports, enerģija", "Padarīt Eiropu dinamiskāku", "Eiropas starpkultūru dialoga gads (2008)", "Eiropas nākotne", "Sociālā politika un nodarbinātība". Bija jāizvirza grupas prezidents un diskusiju vadītājs.

 

Sākumā bija jāizstāsta, kā attiecīgā problēma izpaužas valstī, kuru katrs dalībnieks pārstāv. Tā kā grupā bija dalībnieki no visām ES valstīm, bija interesanti paklausīties, kāda ir situācija citās valstīs. Pēc tam bija jāizvirza šo problēmu iespējamais risinājums. Labi bija tas, ka grupā nebija vairāk par trīs cilvēkiem no vienas valsts, kas nozīmēja, ka komunicēšana notika tikai angļu valodā.

 

Pēc divu stundu ilgām diskusijām, visas grupas devās atpakaļ uz Parlamenta plenārzāli, kur katras grupas vadītājs piedāvātos problēmu risinājumus izklāstīja visām delegācijām. Tad par šiem priekšlikumiem varēja uzdot jautājumus, ja kas bija neskaidrs, pēc tam visi balsoja - piekrīt vai nepiekrīt attiecīgās grupas risinājumam.

 

Kas to lai zina, varbūt mūsu izvirzītie priekšlikumi tiešām tiks apsvērti to tālākai virzīšanai un realizēšanai. Bija interesanti uz vienu dienu iejusties politiķu vietā un darīt to pašu, ko viņi dara ikdienā. Sapratām arī to, ka vienoties un pieņemt vienu lēmumu, kuram visi piekristu, ir patiešām grūti. Dienas beigās mums pateicās par padarīto darbu, apbalvoja "Euro Game" uzvarētājus, un tam sekoja visu ES dalībvalstu karogu gājiens.


Mūsu izcīnītais brauciens ar to arī bija beidzies, tajā pašā vakarā mēs devāmies uz lidostu, lai atkal atgrieztos Latvijā.

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti