Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par zemnieku protestiem 1

Vai zemkopības ministram Mārtiņam Rozem var pārmest neizdarību, kas varētu mainīties pēc protestiem, un kas notiks, ja uzlabojumu nebūs?

Izeju redz vietējā tirgū

Lūcija Tilgase, zemnieku saimniecības "Andzēni", veikala "Klimpa" īpašniece

 

Noteikti, ka Mārtiņam Rozem var pārmest neizdarību, tāpēc ka viņš ir zinošs cilvēks un ministrs, bet viņam nav tālredzības, un ja nav tālredzības, tad lai paaicina kompetentus padomniekus. Citās Eiropas valstīs ir tālredzība un, piemēram, platībmaksājumi ir lielāki. Man nav ticības, ka kaut kas mainīsies. Vienīgais, ko es varu ieteikt, atvieglot noteikumus zemniekiem, lai viņi varētu iziet uz vietējo tirgu, jo es pati to daru. Izeju redzu tikai un vienīgi vietējā tirgū. Zemnieki atrodas ļoti bēdīgā situācijā, un, ja ir ņemti kredīti, kurus nevar atdot, tad nāk banka ar savu pārstāvi un atņem tehniku vai māju. Redzot traktorus un izmisušos zemniekus, kuri piedalījās protestā, es raudāju, jo stāvoklis ir ļoti smags. Tie augšā, sēdot mīkstajos krēslos, neapzinās to smago stāvokli, kādā atrodas zemnieki. Viņi ir iznīcības priekšā. Ir jārisina eksporta jautājums. Viņi tur augšā tikai kaut ko demagoģisku runā, ko lauku zemnieks pat nesaprot.

 

Zemnieki un viņu intereses ir jāaizstāv
Stanislavs Gžibovskis, zemnieku saimniecības "Lācīši" īpašnieks

 

Protams, ka viņam var pārmest neizdarību, jo sāk darīt tikai tad, kad ūdens smeļas mutē. Godīgi sakot, es arī neredzu nevienu citu spēcīgu kandidātu, kas varētu būt zemkopības ministra Mārtiņa Rozes vietā. Varbūt kāds arī ir, bet M.Roze ir kompetents un zinošs. Es tomēr viņu aizstāvu, bet tikai izdarības ir par maz. Valdība varēja daudz ko izdarīt arī līdz šim, tomēr Latvijas zemnieki un viņu intereses ir jāaizstāv. Pēc protestiem jau tagad ir rezultāti - subsīdijas maksās un Eiropas maksājumus arī ātrāk maksās, nevar taču ļaut zemniekiem bankrotēt. Šī valdība glābj "Parex banku", bet Latvijas lauksaimniecību palaiž pašplūsmā, lai iznīkst. Tā taču nedrīkst darīt! Tiem zemniekiem, kuriem paņemti lieli kredīti, ir dažādi varianti. Tagad uz gadu atliks maksājumus, kaut gan procenti jau tāpat jāmaksā, valsts dos galvojumus kredītiem. Kredītiem dos naudu arī īstermiņa aizdevumiem. Tā ka viss sāk kustēties, bet līdz šim nekas taču nebija.

 

Ar tautu nerunā atklāti
Vilhelmīne Gargurne, Lauku attīstības Gulbenes biroja speciāliste

 

Neizdarība ir jāpārmet visai valdībai. Mani visvairāk mulsina un nepatīk tas, ka valdībai ir noslēpumi no tautas. Lai kāda ir situācija, mēs visi vasarā jutām, ka nav labi, bet valdība apgalvoja, ka viss ir kārtībā. Pieņēma budžetu nepilna mēneša laikā, lūk, valstī bankrots, tā nevar būt, tā nevar saimniekot. Vai mēs zinām, kam tiks šī aizņemtā nauda un ar ko mums jārēķinās? Nav atklātas sarunas ar tautu. Lauksaimniecības stāvoklis mani ļoti satrauc, jo tiek iznīcināta ražošana. Nedomāju, ka daudz kas mainīsies pēc protestiem, jo pieņemtajām lietām jābūt radikālām un arī daudz kas jāpieņem, bet kas pie mums to darīs? Neesmu sajūsmā arī par to, ka tūlīt mainītu Saeimu, jo ir jāmaina vēlēšanu likums. Pašiem arī jābūt aktīvākiem, vēlēt vai balsot ir jāiet visiem. Valdībai vajadzēja ieklausīties tajā, ka tauta nav apmierināta ar to, kas notiek valstī. Lauku ļaudis ir ļoti pacietīgi. Lai neiznīcinātu ražošanu valdībai bija jāliek kaut kādas bremzes. Ražošana ir jāveicina.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

zemnieks

Zemkopības ministris ir sataisījis vairāk mēslu,kā mēs varam iedomāties.Visas zemnieku problēmas ir ministrias nepadarīto darbu sekas.Tagad kad zemnieki nolikti bankrotu priekšā Roze sācis strādā.Žēl, ka atrodās zemnieki kuri iekšēji saprot viņa nespēju izvilgt zemniekus no šīs bedres ,bet turpina aiztāvēt.Katram mums ir savs viedoklis ar to arī mēs atšķiramies,bet mums zemniekiem ne viens nevar pārmest kad mēs neprotam strādāt,lai kāda tā nozare būtu.Galu galā mēs par viņiem vēlējām,un mums ir tiesības pieprasīt lai darbs tiktu padarīts par visiem 100%,bet par slikti padarītu darbu atkāpties.

pirms 10 gadiem, 2009.01.31 18:21

Lietotāju raksti