Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

„Partijām ir jārāda priekšzīme interneta drošībā,” norāda speciālisti

Nesen tika uzlauztas mājas lapas divām politiskajām partijām, kas kandidē Eiroparlamenta un pašvaldību vēlēšanās - LPP un Pilsoniskā Savienība (PS). Partiju mājas lapu darbs tika paralizēts, tajās tika ievietotas konkurējošo partiju reklāmas, un lapu apmeklētājiem tika piedāvāta maldinoša informācija par partijām.
Speciālisti interneta drošības jautājumos uzskata - tas nebūtu noticis, ja partijas laikus būtu parūpējušās par savu mājas lapu drošību internetā un nodrošinājušās pret hakeru uzbrukumiem.

Neskatoties uz to, ka neskaitāmi uzņēmumi un valsts iestādes ne tikai pasaulē, bet arī Baltijas valstīs un Latvijā regulāri cieš no hakeru uzbrukumiem, Latvijā interneta drošības jautājumiem joprojām tiek pievērsta pārāk maza uzmanība - parasti par to aizdomājas tikai tad, kad jau uzbrukums ir noticis, un ir apdraudētas iestādes datu bāzes un informācija kopumā.

 

Jebkurš šāds uzbrukums ir risks ne tikai reputācijai - tā var zaudēt gan intelektuālo īpašumu (būtiskus, konfidenciālus datus), iedzīvotāju uzticību un naudu. Aktuāla informācija var nonākt konkurentu un nelabvēļu rokās, tie, savukārt, var manipulēt ar iegūtajiem datiem pēc saviem ieskatiem.

 

SIA "IT Centrs" valdes priekšsēdētājs Agris Krusts uzskata, ka politiskajām partijām būtu jārāda piemērs Latvijas biznesa videi un valsts pārvaldei kopumā, pievēršot informācijas drošības jautājumiem nepieciešamo uzmanību.

 

„Runājot par uzņēmumu un organizāciju informācijas drošību, var izmantot analoģiju ar veselību. Tāpat kā ir jāuztur labs veselības stāvoklis - regulāri jāpārbaudās pie ārsta, jāpotējas, jārūpējas par imūnsistēmu, veselīgi ēdot un sportojot, tāpat ir jārūpējas par savas iestādes un sava biznesa veselību. Atbildīgs uzņēmējs un īpaši tautas kalpi valdībā nevar atļauties būt pavirši pret savas informācijas drošību, jo mēs dzīvojam laikmetā, kad informācija ir panākumu pamatā. Politiskajām partijām būtu jābūt īpaši priekšzīmīgām - vēlētājiem ir jāredz, ka viņi atdod savu balsi par uzticamu un tālredzīgu politiķi."

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti