Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Paziņojums par sabiedriskas akcijas „Ieklausies! Es esmu Latvija” uzsākšanu un aicinājums pievienoties 1

Mēs, Latvijas iedzīvotāji un nevalstiskās organizācijas, aicinām ikvienu pievienoties akcijai „Ieklausies! Es esmu Latvija".

Mēs izsakām nosodījumu vandālismam un nekārtībām, kas notika pēc 2009.gada 13.janvāra demonstrācijas Doma laukumā. Esam pārliecināti, ka pārmaiņas Latvijā ir sasniedzamas miermīlīgā un tiesiskā ceļā, tāpēc mēs stingri iestājamies par vārda un pulcēšanās brīvību kā demokrātijas pamatvērtībām. Vandālisms un nekārtības nedrīkst kļūt par ieganstu mūsu Satversmē garantēto tiesību un brīvību ierobežošanai. Pulcēšanās un vārda brīvība ir balvas, kuras izcīnītas daudzu gadsimtu gaitā un ar kurām lepojamies.

Latvijas iedzīvotāju neuzticēšanās valsts varai ir pārsniegusi kritisko robežu. To apliecina lielais iedzīvotāju skaits tautas sapulcēs, piketos un citos pasākumos, kā arī aizvien pieaugošais izmisums, ko redzam sev apkārt. Mēs nosodām politisko cinismu un tiesisko nihilismu, vienaldzību pret sabiedrības vajadzībām un viedokļiem, kas ir laiduši dziļas saknes Latvijas varas elites ikdienā. Latvija ir neatkarīga, demokrātiska republika, un mums ir kopīga iespēja veidot savu Latviju labāku.

Mēs pieprasām, lai Saeima un valdība nekavējoties un pēc būtības uzsāk sociālekonomisko un tiesisko problēmu risināšanu, kas balstīta konstruktīvā dialogā ar sabiedrību. Šādu nepieciešamību izjūt ikkatrs, uz to neskaitāmas reizes norādījušas nevalstiskās organizācijas, uzņēmēji, arodbiedrības, skolotāji, zemnieki un citi.

Mēs ikkatrs veidojam patiesi demokrātisku valsti, mums ir tiesības būt sadzirdētiem!

Mēs aicinām Latvijas iedzīvotājus būt modriem un skaidri, tiesiskā un miermīlīgā veidā paust savu nostāju par Latviju un tās nākotni. Mēs katrs gribam un varam pielikt roku grūtību pārvarēšanā, lai kopīgas un atbildīgas rīcības rezultātā nestu pozitīvas pārmaiņas valstī. Jo mēs ikkatrs esam Latvija un esam pelnījuši, ka mūs sadzird!

Savu apņemšanos apliecinām, no 15.janvāra valkājot baltu lentīti kā piespraudi apģērbam, somai, ritenim, auto vai citādā uzskatāmā veidā. Balta lentīte ikkatram simbolizēs ticību Latvijas demokrātijai un tiesiskumam nākotnē. Baltā lentīte palīdzēs mums vienam otru atpazīt un norādīs, ka vēlamies, lai mūs beidzot sadzird!

Baltās lentītes var izgatavot ikviens un piespraust pie sava apģērba, auto vai somas vai nēsāt kā aproces.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

stanislavs

Kartējā dīgdieņu sauciens. Kamēŗ no mūsu mūsu galvām netiks izmesta komunistiskā domāšama, nekas nemainīsies. Valkājot baltās lentes nekas nemainīsies. Vajag stŗādāt, nevis gaidīt kamēŗ kāds jums pienesīs uz paplātes. Nedaudz saulīte pakaltē, vai uznāk lielāka salna, tā zemieki bļauj "Valdība kompensē zaudējumus". Tas pac notiek arī citās nozarēs. Vai valdība vainīga, ka Latvijā zeļ tikai endelēšana (tirzniecība), bet praktiski neatrodas uzņēnēji, kuri veidotu ražošanas uzņēmumus un radītu darbavietas. Arodbiedrības ir tādas padomijas paliekas, kas tikai bļauj "Palieliniet algas, dodiet to dodiet šito", bet nedzird, ka vaicinātu savus biedrus veikt savus pienākumus godīgi. Par to var pārliecināties presē, ka ārsts ir atstājis operācijas laikā slimnieka organismā tamponus, cits ārsts atiecies sniegt palīdzību, jo beidzies darbalaiks. Par skolotāju darbu vispār jāsaka "katastrofa". Viņu darba rezultāti redzami ik uz soļa, skolnieku uzvedība sabiedriskajā transportā, sabiedriskās vietās.

pirms 10 gadiem, 2009.01.17 17:51

Lietotāju raksti