Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pētījums: visaktīvāk darbu meklē sievietes!

Tirgus izpētes uzņēmuma SIA „Tirgzinis" un „CV-Online Latvia" kopīgi veiktajā pētījumā par darba tirgus tendencēm Latvijā, secināts, ka šogad, salīdzinājumā ar 2009. gadu, būtiski pieaudzis to sieviešu skaits, kas aktīvi meklē darbu. Kopējā darba meklētāju aktivitāte, salīdzinājumā ar 2009. gadu, kritusies par 15%, bet salīdzinājumā ar 2007. gadu - gandrīz par 80%.

Identisks pētījums tika veikts pirms divpadsmit mēnešiem. Toreiz atklājās divas galvenās iezīmes - pieaugot bezdarba līmenim valstī, darba meklētāju aktivitāte krasi samazinās. Otra tendence - nospiedošs vairākums (61%) darba meklētāju izvēlas strādāt uzņēmumā, kas piedāvā nelielu, bet „cieto" algu. 2010. gada pētījuma rezultāti parāda, ka šim rādītājam ir tendence izlīdzināties - 54% darba meklētāju izvēlas strādāt par nelielu, taču fiksētu summu mēnesī, savukārt 46% darba meklētāju ir vairāk pārliecināti par savām profesionālajām spējām un ir gatavi strādāt uzņēmumā, kas piedāvā augstus procentus no uzņēmuma peļņas. 12.5% darba meklētāju nav būtiski darba samaksas noteikumi.  

„Tā kā pagājušā gadā publicētie pētījuma rezultāti izsauca lielu rezonansi sabiedrībā (interneta komentāros daudz varējām lasīt bez darba esošo cilvēku iemeslus, kādēļ viņi vairs nepiesakās uz izsludinātajām vakancēm), nolēmām identisku pētījumu veikt arī šogad. Proti, ievietojām karjeras vortālā www.cv.lv divu dažādu uzņēmumu sludinājumus uz identiskām vakancēm, bet ar atšķirīgiem darba apmaksas noteikumiem - uzņēmums „A" piedāvāja lielus % no uzņēmuma peļņas, uzņēmums „B" piedāvāja nelielu, bet fiksētu darba samaksu.

Galvenā iezīme šogad - būtiski audzis darba meklētāju - sieviešu skaits. Tas varētu nozīmēt to, ka tieši sievietes visvairāk ir cietušas no iepriekšējā gadā valstī īstenotajām reformām attiecībā uz darbinieku samazināšanu", komentējot pētījuma datus, saka SIA „Tirgzinis" vadītāja Ieva Kozlovska.

 

Iepazīstoties ar pētījuma rezultātiem „CV-Online Latvia" biznesa attīstības vadītājs Aivis Brodiņš apstiprina: „Joprojām lielāko daļu darba meklētāju motivē nemainīgs un līdz ar to arī stabils, fiksēts atalgojums, kas garantē drošus un iepriekš zināmus ikmēneša ienākumus. Jā, pēdējā laikā ir novērota tendence, ka darba tirgū pievienojas jauni darba meklētāji - sievietes, kuras atgriežas no dekrēta atvaļinājumiem. Labajos laikos liela daļa sieviešu aizgāja bērna kopšanas atvaļinājumā un aptuveni tagad šis posms sāk noslēgties, un viņas atgriežas aktīvu darba meklētāju statusā, bieži vien izvēloties pamest iepriekšējo darbu un meklēt jaunus izaicinājumus."

 

Detalizētus šā pētījuma datus var iegūt: www.tirgzinis.lv

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti