Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pietiek svinēt, pienācis laiks strādāt 2

Cilvēkiem vienmēr ir paticis sūkstīties, par to, kā viņiem neiet, cik ļoti viņiem dara pāri, ierobežo, cik ļoti visi citi ir vainīgi pie tā, ka neveicas biznesā un ekonomika nespēj attīstīties. Taču reizēm der atcerēties – veicas tikai tam, kas kaut ko dara, cītīgi un mērķtiecīgi strādā, lai sasniegtu savus mērķus. Arī Latvijas izaugsme lielā mērā ir atkarīga no tā, vai šeit veidosies jauni uzņēmumi, vai esošie būs efektīvi un radoši, ģenerēs idejas un īstenos tās, attīstīs ražošanu un eksportu. Diez vai tas ir padarāms laiski sēžot atpūtas krēslā.

Latvijā no treknajiem gadiem likumā „Par svētku atceres un atzīmējamām dienām” saglabājusies norma, kas paredz – gadījumā ja svētku dienas 4. maijs un 18. novembris iekrīt sestdienā vai svētdienā, nākamo darbdienu noteikt par brīvdienu. Viens no būtiskiem valsts ekonomikas izaugsmi nodrošinošiem faktoriem ir tieši darba efektivitāte, ko šādas brīvdienas vietā un nevietā noteikti samazina. Nedomāju, ka Latvija jau sen būtu apkopusies no krīzes sekām un var atļauties slinkot.

Šogad 4. maijs – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena – iekrīt svētdienā, brīva būs arī nākamā pirmdiena. Rodas jautājums – ar ko īpašs Latvijas tautai ir 5. maijs, ka tas jāpasludina par valstisku brīvdienu? Domājot tīri praktiski, vai cilvēki neatzīmēs 4. maija svētkus svētdienā, bet gaidīs nākamo – brīvo dienu? Vai tas, ka īstā svētku diena ir svētdiena kaut kā mazina tās nozīmību?

Šī norma ekonomiski joprojām nelabvēlīgajai videi un situācijai ir kā šķērslis, kas aptur vai vismaz kavē biznesa procesus, tādēļ vēlos aicināt valdību atcelt šādu viltus brīvdienu noteikšanu, ļaujot cilvēkiem strādās, pelnīt naudu sev un valstij. Es neredzu nopietnu pamatojumu, kādēļ šīs papildu brīvās dienas būtu nepieciešamas un ko tās dotu kopējā valsts tautsaimniecības vai tautas kultūras un patriotisma veicināšanā.cleardot.gif

Pievieno komentāru

Komentāri 2

:)

Albert, nemokies! Celies, ej, strādā! ... es gan atpūtīšos.

pirms 5 gadiem, 2014.04.07 23:24

strādniece

Cilvēki Latvijā strādā pāri mēram, saprašanai un varēšanai. Divas slodzes, papildu darbus, lai varētu izdzīvot. Svētku dienas ir tas laiks, kad pabūt ar savu ģimeni, izdarīt darbu savās mājās, redzēt kā aug bērni, palīdzēt saviem vecākiem. Vairāk šādu brīvu dienu un sabiedrība būs veselāka gan garīgi, gan fiziski!

pirms 5 gadiem, 2014.04.08 06:50

Lietotāju raksti