Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirmā Latvijas skolēnu peintbola turnīra fināls - 18.aprīlī

Pēc peintbola parka „Bušas" idejas, lielas organizēšanas un mēdiju piesaistes, tiek organizēts Latvijā pirmais skolēnu peintbola turnīrs, precīzāk atlases kārta, kura norisinājās Saulkrastos, peintbola parkā „Bušas". Turnīrs tiek organizēts kopā ar Latvijas peintbola klubu „citypaintball". Latvijas skolām par šo turnīru sāka paziņot 2008 gadā, lai skolēni laikus spētu ieplātot dalību šajā turnīrā. Iespējams, ka citi klubi „kopēs" radot līdzīgus pasākumus, taču visiem jau ir zināms, ka ideja par „Latvijas skolēnu peintbola turnīru(LSPT)" ir peintbola klubam „Bušas".

4.aprīlī skolēnu brīvdienas sākumu aizsāka atlases kārta „Latvijas skolēnu peintbola turnīrā", kas notika peintbola parkā „Bušas" - kūrortpilsētā Saulkrastos.

Skolēni spēlēja retināta meža ielokā, kur peintbola laukums veidots no interesantiem baļķu šķēršļiem.

Turnīrs tiek dalīts divās daļās, lai LSPT noritētu daudzveidīgā gaisotnē - atpūtas un sporta gaisotnē. Šobrīd spēlētāji dalās vairākās grupās-tiem kuri prasmes trenē sporta laukuma, un otra daļa - atpūtas laukumā. Tad šajā turnīrā skolēniem ir jāspēlē abās un šeit nerodas iespēja, ka kādam būtu lielākas priekšrocības

Interesi turnīram saka izrādīt jau 2009. Gada sākumā -janvārī, kad pieteicās pirmās skolas: Jūrmalas pumpura vidusskola un Valmieras sporta skola, visas pārejās Rīgas un rajona skolas sasparojās tieši pirms turnīra - martā. Kopā uz turnīru pieteicās 11 Latvijas skolas, taču uz turnīru ieradās 7, kas mērojās spēkiem netradicionālajā sporta veidā - peintbolā.

Turnīrā piedalījās: Siguldas 2 vidusskola, Rīgas 60. vidusskola,Jūrmalas pumpura vidusskola, Rīgas 49. vidusskola, Rīgas Būvamatniecības vidusskola, Rīgas valsts 1.ģimnāzija, Rīgas 99.vidusskola.

Atlases kārta noritēja mierīgā gaisotnē, bez starpgadījumiem vai skolu pretenzijām. Brīžiem saasinājās spēles situācijas starp skolām, kad tika spēlētas izšķirošās etapa minūtes.

Spēles laikā laukumā atradās 3 tiesneši, kas kontrolēja spēles gaitu, kuru rezultāti un iebildumi, tika nodoti galvenajam spēles tiesnesim, tādēļ pat pats viltīgākais spēlētājs tika pamanīts negaidītākajā mirklī.

Radās pāris situācijas, kad bija nepieciešams pieaicināt komandas kapteiņus, lai ar galvenajiem spēles tiesnešiem nonāktu pie kompromisa. Visas skolas gribēja gūt uzvaru tādēļ tas bija par iemeslu sīvai konkurencei uz laukuma.

Jautājumi par turnīru un tā gaitu, norises laikiem bija un vēl joprojam ir daudz, bet tas ir ierasti kā jau ar jebkuru pasākumu, kurš tiek organizēts pirmo reizi Latvijā. 2008.gadā peintbola klubs „Bušas" ar Latvijas peintbola klubu devās pie Latvijas skolēnu sporta federācijas (LSSF) ar lūgumu akceptēt šā turnīra noteikumus un pasākuma norises datumus, lai ik gadu Latvijā oficiāli notiktu vienīgais Latvijas mēroga skolēnu peintbola sacensības. Un aicinām klubus, kas atrodas ārpus Rīgas un Rīgas rajona, izveidot sava rajona turnīrus un stiprākās skolu komandas pieteikties uz šo Latvijas mēroga turnīru.

Visas skolas, kas piedalījās atlases kārtā Saulkrastos, tiek gaidītas uz finālu „Citypaintball" sporta hallē, lai noskaidrotu Pirmā Latvijas skolēnu peintbola turnīra stiprāko komandu! Fināls notiks 18.aprīlī.

 Nolikums (tikai informācijai)


Mērķis un uzdevums
1.1 Mērķis -popularizēt veselīgu dzīves veidu un sekmēt sporta attīstību valstī un rast PAREIZU priekšstatu par peintbolu kā sporta veidu.


1.2 Uzdevumi:


2. noskaidrot 2009.gada labākos jaunos peintbola sportistus un labākās izglītības iestādes, kas piedalās ne tikai tradicionālajos sporta veidos;


3. pulcināt un saliedēt Latvijas skolniekus, uzlabot viņu fizisko un garīgo veselību, parādīt skolēniem, ka peintbolam nav nekāda sakara ar vardarbību un ļaunumu.;


4. Popularizēt peintbolu kā spēli, aktīvu atpūtu, veselīgu dzīves veidu, ar pārliecību, ka sportam nav valodu barjeras;


5. iesaistīt sacensībās mazākumtautību skolas, tādējādi sekmējot to audzēkņu integrāciju sabiedrībā;


6. veidot sacensības tā, lai tās kļūtu par iespējamo atspērienu jauno censoņu, kā nākamo profesionālo sportistu, izaugsmei


7. veicināt pašvaldību un komersantu iesaistīšanos jaunatnes sporta aktivitātēs un motivēt tos atbalstīt jaunatnes sportu.
8. padarīt šo skolu jaunatnes turnīru par tradicionālu, kā vienu no pirmajiem, kurš tiek organizēts brīvā dabā/ telpās un SKOLĒNIEM radīs PAREIZU PRIEKŠTATU par šo sporta veidu.

2.Sacensību vadība


2. Sacensības organizē Latvijas peintbola klubs (Rīgā) un peintbola klubs „Bušas" (Saulkrastos).


2.1 Sadarbībā ar Latvijas skolēnu sporta federāciju (LSSF), tiek informētas Latvijas skolas.


2.2 Sacensības tieši organizatori Andris Burbergs un Aivars Lorencs


3. Sacensību vieta un laiks


3.1 Sacensības dalās 2 etapos:


1. etaps 04.04.2009 notiek Saulkrastos (pie via Baltic ceļa - 20 min braucot ar auto no Juglas, vai 40 min. ar autobusu)


2. etaps 18.04.2009 notiek Rīgā (Maskavas iela 446C) Viss info www.busas.lv www.paintball.lv, www.citypaintball.lv


4.Sacensību dalībnieki


4.1 Sacensībās brīvprātīgi piedalās visas Latvijas skolu komandas.


4.2 Sacensības notiek 2 etapos-> atlases kārta un fināla kārtā


4.3. No skolas izvirza 6 spēlētājus, no 6 - 12 klasei. (Būtu labi, ja būtu arī rezerves spēlētājs.)


4.4 Pirms reģistrēšanās turnīrā, katram sportistam jābūt skaidram, kas ir peintbols un kā viņš tiek spēlēts. Katrai skolas izvirzītai komandai vēlams atbraukt patrenēties uz atlases vai fināla kārtas laukumiem.


5.Turnīra sarīkošanas kārtība


- Spēles noteikumi un spēles gaita ir saskaņota ar Latvijas peintbola federāciju un sertificētiem peintbola tiesnešiem-
5.1 Skolas aizpilda komandas dalību anketu, ar pieteikumu turnīram. (anketas tiks izsūtītas uz katras skolas e pastu, var apskatīt/izprintēt arī iepriekš minētājas mājas lapās.


5.2 Kad skolas pārstāvis (parasti fizkultūras skolotājs) aizpildījis pieteikuma anketu, atsūta pa pastu uz Kr. Valdemāra 40, Rīga vai atsūta uz e pastu aivars@paintball.lv vai info@busas.lv . tālr./fakss +371-67291400/67291515
Peintbola kluba „Bušas" tel: 26785909 info@busas.lv www.busas.lv


5.3 Ja tiek sūtīt e pasts, tad jāuzrāda visa nepieciešamā informācija, kas tiek prasīta pieteikuma veidlapā:


 Skolas nosaukums


 Spēlētāju personas dati(vārds, uzvārds, personas kods, apliecības numurs)


Komandas kapteinis(viens no 6 spēlētājiem)


Līdz ar komandas pieteikuma anketas aizpildīšanu, skolēns ir:


- Informēts par skolas turnīru, tā gaitu, noteikumiem, turnīra datumiem, laiku, vietu un ir gatavs aizstāvēt skolas godu.
5.4.1 Ja tiek sūtīts uz e pasta adresi, sūtīt audzinātājam, skolotājam vai kādam citam skolas ierēdnim, lai nebūtu pārpratumu.5.6.3 Reģistrācijas dienā skolēniem obligāti jābūt līdzi skolēnu apliecībai.


5.7.4 Skolu uzvaras gadījuma skolai paliek kauss!


6. Vērtēšana


6.1 Turnīra vērtēšanas kritēriji ir Latvijas peintbola federācijas izdotie normatīvi, kuri tika izmainīti skolēnu spējām - saskaņoti ar federāciju. Ar noteikumiem ir iepazīstināti ar LSSF pārstāvis.


6.2 Visi turnīra noteikumi, kā arī vērtēšana gaita ir aprakstīta LPF normatīvos un tie ir pievienoti pielikumā.


7. Finansiālie noteikumi

7.1 04.04.2009 Dalības maksa katram komandas biedram atlases kārtā (komanda kopā seši dalībnieki) ir 7 lati. Tajā ietilpst:


Turnīra organizēšana, tiesnešu nolīgšana, turnīram papildus nepieciešamo aksesuāra un inventāra iegāde, jo tiek rīkots pirmo gadu, reklāmas izdevumi un ekipējuma īre:


- Pilnais formas tērps


- Maska


- Markeris tipman rental c98,


- Drošības veste


- Cimdi


- Stobra aizbāznis


Dalības maksa katram komandas biedram fināla kārtā ir 10 lati. Komandas, kas izturējušas grūto atlases kārtu, drīkst turpināt turnīru saņemot nākošās kārtas apstiprinātu bukletu, reģistrācijas dienā uzradot šo karti komanda sevi drīkst piereģistrēt.


- Fināls būs grūts , kur katra skola cīnīsies par titulu un uzvarēs tā skolu komanda, kas visaktīvāk iesaistījusies un gatavojusies šim turnīram līdz ar to, skola savām tradicionālajām godalgām varēs pievienot šo peintbola kausu, kas parāda, ka skola ir spējīga uz daudzpusīgām aktivitātēm.

8. Organizators

8.1 Uzņemas atbildību par pasākuma sportiskās daļas Nolikuma izstrādāšanu un sacensību organizāciju.


8.2 Uzņemas visa nepieciešamā ekipējuma transportēšanu un uzstādīšanu sacensību norises vietā.


8.3 Nodrošina kvalificētu tiesnešu darbību.


8.4 Uzņemas līgumu slēgšanu ar dažādiem uzņēmumiem, kuri garantēs dalībniekiem nepieciešamo servisu, komfortu un ēdināšanu.


8.5 Organizācija rīko pasākuma kultūras programmu.


8.6 Veic visas pārējās darbības, saistītas ar sacensību realizācijas procesu.

9. Apbalvošana

9.1 Apbalvoti tiks pirmās trīs vietas, pirmās vietas komandas ieguvējiem tiks nopietnas balvas no Latvijas peintbola veikala Kr. Valdemāra ielā - peintbola aksesuāri, atlaides un daudzas citas balvas no sponsoriem, kas piekritīs atbalstīt šo skolēnu starpskolas turnīru peintbolā un tādu nebūs maz,


Vēlam veiksmi un gaidām pieteikumus !

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti