Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Plāno veidot savu „ēnu kabinetu”

LSDSP analītiskā grupa uzsākusi darbu pie vērienīga projekta, kas sabiedrībai sola piedāvāt alternatīvu Ministru Kabinetam. Šāda „ēnu kabineta" izveidošana esot laba iespēja atklāt jaunus un talantīgus politiķus.

Pretēji plašsaziņas līdzekļos izskanējušajam viedoklim, ka Latvijā neesot tādu cilvēku resursu, lai strauji nomainītos politiskā elite, LSDSP analītiskā grupa uzskata - to tomēr ir iespējams izdarīt. Mūsu valstī regulāri tiek veidotas jaunas partijas, katra no kurām saskaras ar vienu un to pašu problēmu. Proti, tas ir profesionālu kadru trūkums. Taču tā vietā, lai šādus „kadrus" veidotu no biedru un atbalstītāju vidus, dažādi avantūristi taisa tik kārtējos „laimes lāču" projektus. Esmu pārliecināts, ka partijā ar vairāk nekā 100 gadu vēsturi ir pietiekami daudz spējīgu un talantīgu cilvēku, kas varētu ne tikai atbalstīt iniciatīvu par šāda ēnu kabineta izveidi, bet arī aktīvi iesaistīties tā darbā.

Piemēram, LSDSP savu darbību atjaunoja viens no KNAB vadītāja amata kandidātiem, advokāts un bijušais drošības policijas darbinieks, Artūrs Zvejsalnieks. Es neredzu iemeslu, kāpēc gan lai viņš nevarētu kļūt par mūsu potenciālo iekšlietu ministru.

Ēnu kabineta idejas autors atzīst - šāds veidojums sevi pilnībā attaisnos tikai tad, ja tā locekļiem būs iespēja veidot konstruktīvu dialogu ne tikai ar dažādu nozaru pārstāvjiem un ekspertiem, bet arī attiecīgo jomu ministrijām. Tomēr, ja ministri nebūs gatavi ieklausīties, lai risinātu sasāpējušos jautājumus, LSDSP analītiskā grupa plāno uzrunāt presi un sabiedrību.

Liela vērība tikšot pievērsta arī dažādu nozaru speciālistu viedokļiem. Es nešaubos - ēnu kabinets kopā ar šiem ekspertiem varētu iesniegt ministrijām pārdomātus ierosinājumus un vajadzības gadījumā pat rīcības plānus atsevišķu nozaru sakārtošanai.

Jautājums ir tikai par to, vai kāds mūs gribēs sadzirdēt. Esmu pārliecināts, ka nākotnē ēnu kabinets kļūs par īstu Ministru Kabinetu, vai vismaz daļa no tā locekļiem par reāliem ministriem. Sevišķi tad, ja LSDSP Saeimas vēlēšanās saņems pietiekamu sabiedrības atbalstu.

LSDSP analītiskā grupa arī atbalsta nesen kā izveidoto jauniešu Ministru Kabinetu, kopumā atzinīgi vērtējot jauniešu iniciatīvu iesaistīties politikā. Taču vienlaikus ir smieklīgi, ka mūsu valstī eksistē tikai viens ēnu kabinets. Un to pašu ir izveidojuši bērni. Sanāk tā - bērni ir gudrāki par „neaizstājamiem" politiķiem.

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti