Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Re:Baltica: jaunākais pētījums par vardarbību ģimenē # Izdzīvotājas

Janvāra sākumā ar telefonu Liepājā nofilmēju Natāliju - sievieti, kas 29 gadus dzīvoja vardarbīgā laulībā, līdz beidzot izšķirās no vīra jūrnieka. Natālija bija pirmā no četrām sievietēm, kas piekrita pārdzīvoto izstāstīt ar savu vārdu.


Rezultātā tapa raksts Lūdzu, nesit pa acīm , kas caur sieviešu pieredzi parāda, kā notiek kontroles pārņemšana, un kas šīm sievietēm palīdzēja aiziet (lasi LV un RUS )

Ar režisori Adrianu Rozi no safilmētajiem video izveidojām īsfilmu, ko rādīja mūsu partneris LTV1 un drīzumā tā būs arī mūsu mājas lapā.


Pusgadu vācot materiālus, ātri pamanīju, ka visi iesaistītie ar lielu pateicību piemin Tukuma policijas priekšnieku Janeku Bahu. Tukuma novads bija pirmais, kur izmēģināja īpašu risku izvērtēšanas anketu. Rezultātā sociālo dienestu redzeslokā nonākuši jauni klienti, kam piedāvāta palīdzība (lasi LV un RUS ).


Visgrūtāk bija rakstīt par ģimenēm, kur attiecību skaidrošanā iesaistīti bērni. Rakstā Atņemtie bērni  latviski un krieviski ) salīdzinām divas dažādas tiesu prāvas, kur vienā tiesa mātei jau četrus gadus liedz tikties ar dēlu, jo viņa neiziet bērna emocionālās audzināšanas kursus, kamēr otrajā tiesa prasa nodrošināt saskarsmi ar tēvu, kas sitis bērna māti. Secinājums – Latvijā nav vienotas tiesiskas izpratnes, ko tieši nozīmē “labāk bērnam”.


Visi materiāli, ieskaitot video un informāciju , kur sievietēm meklēt palīdzību, atrodami šeit - latviski un krieviski.

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti