Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Senioru līnijdeju kolektīvs “Bokonu Bryuklenes”: desmit gadu jubileja nosvinēta! 1

Kāda zināma, noteikta mērķa sasniegšana, zināmu grūtību pārvarēšana ir jau zināma uzvara - tātad zināmi svētki... Un noteiktā laika sprīdī pārvarētais etaps ir jubileja - triumfs visam. Bet svētki - svētku sajūta, noteikti ir tikai tam, kam ir darbdiena... Un it nevienam aktīvistam, kas darbojas kādā sabiedriskā jomā, noteikti nav jāpaskaidro. No malas raugoties, varbūt šķiet, ka dziesmas, danči - tīrā izklaide. Tā arī ir sava taisnība - katrs mēģinājums, mūzika , kopā būšana jau ir savs dvēseles pacēlums - nelieli svētki ... Bet otra puse medaļai: līdztekus īstajai, neatliekamajai ikdienas dzīvei, kur viss jāpaspēj - otra it kā paralēlā, kurā ik nedēļas jāizbrīvē pa pāris stundām - nereti arī biežāk... Šai gadījumā mums, Senioru līnijdeju kolektīvam “Bokonu Bryuklenes”, visai cenījama gadu skaita dalībniecēm gana saspringtajā, smagajā lauku dzīvē tas nav gluži pa jokam.Katrai ir kāda saimniecība, lopi, arī algots darbs. Bet neskatoties ne uz ko, laika rats noskaitījis gan tikai pirmo desmitgadi.


Paldies Dievam, ka mēs viena ciema “meitenes” senioras esam tik spraunas - netupam aizkrāsnē, bet raujam dančus uz nebēdu. Braukājam dancodamas, nesot Dekšāres pagasta Bokānu vārdu vai pa visu Latviju. Lepojamies ar piekrišanu!


Bet nu, par triumfa jubilejas svinību norisi kopā ar draugiem Dekšāres skolas sporta zālē: ar skatītājiem, kritiķiem kas dod sparu un spītību un novērtētājiem, kas iedvesmo un paceļ spārnos, ar sirsnīgajiem Styuku ļaudīm, ar kuriem mums jau draudzība kopš 1996.gada, kad Bokānos ierīkojām saieta namu, kur rīkojām dažādus pasākumus.


Ar Dekšāres pagasta vadību un organizatorisko pagastveci Jāni Benislavski un daudzajiem atsaucīgajiem kolektīviem: skanīgo vīru ansambli “Kūzuls”, kuru gandrīz var saukt par Styuku kolektīvu, nepārspējamo pūtēju orķestri “Dekšāres” ar vadītāju Jāni Benislavski, lustīgo lauku kapelu “Sovejī” ar vadītāju Janīnu Justi, atraktīvo teātra grupu “Kūpā” ar vadītāju Elizabeti Leimani, ar dzirkstošo vokālo ansambli “Vālodzīte”.


Mēs, “Bokonu Bryuklenes”, Dekšārēs esam uzstājušās 33 reizes. Ar ciešu kaimiņu Varakļānu jestru meiteņu līnijdeju kolektīvu “Četras debespuses” un ar vadītāju Anitu Sārni ( mūsu grupas danču skolotāja). Varakļānos esam uzstājušās 23 koncertos. Ar Sīļukalnu saejamies jau 9 gadus - ciemojušas 8 reizes, bet dancojušas 6 reizes. Pie mums jubilejā ieradušies: draudzīgais, dziedošais senioru kolektīvs “Zilais lakatiņš” ar muzikālo Agnesi Solozemnieci, ritmiskā dāmu deju grupa “Ritms” un veiklās, dejojošās senioras “Pagrieziens” ar Anitu Upenieci valdībā.


Ar 2006.gada sākumu aizsākās sadraudzība ar Nagļiem. Šodien ciemos dziedošā, sapņainā “Ilūzija” un pamatīgā folkloras “Skreine” ar pūra locītāju Venerandu Rimšu un kultūras organizatori Annu Baleišu, pie viņiem gandrīz kā savās mājās danci giezušas 14 reizes.


Stirnienes visurgājēja lokumatīve Ieva Zepa atvilka teātra grupas veselu vilcienu ar dažada tipāža sastāvu - kopš 2009.gada, novērtētas kā lielas sēbrinieces, esam lekušas dančus 8 reizes. Veselus 5 gadus uzturam draudzīgas attiecības ar dancotājām žēlsirdīgām “Draiskajām Peonijām” no Rubenes un vadītāju Ināru Rudeviču, no trīs ielūgumiem ciemos esam viesojušās 2 reizes.


Jau 3 gadus pazīstamies, saskrienamies ar Gulbenes līnijdeju enerģiskām senioritām “Leno” un vadību Leonoru Meņķi. Viņas pie mums jau paspēja ciemoties 3 reizes, mēs pie viņām - 1 reizi. Pavisam svaiga, tikai viena mēneša draudzība ar čaklajām Sokolku “Odziņām”, kuras ieradās ar kultūras un pagasta pārvaldību Iju Visocku un Lūciju Veselovu - pie viņām ciemojāmies 1 reizi.


Un pats jaunākais draugu kolektīvs spraigais “Možums” kopā ar Zaubi no Līgatnes ar kapteini Irēnu Rešetinu komandpunktā. Jau trīs gadīga pazīšanās nupat no 2.maija pārtapa draudzībā, jo bijām uzaicinātas uz viņu 10 gadu jubileju.


Franča Trasūna muzeja “Kolnasāta” draugi neieradās, kā arī mūsu pirmā skolotāja Valentīna Briška. Pie šiem visiem kolektīviem esam bijušas jubilejās. Vēl visus draugus apjoma dēļ neuzlūdzām, tai skaitā Ādažus, “Vēlziedes”.


Uz mūsu jubileju ieradās kopskaitā 150 ciemiņi, neskaitot skatītājus. Pasākumā ar savu klātbūtni mūs pagodināja Viļānu novada sabiedrisko attiecību speciāliste Margarita Isajeva un bijušais, atsaucīgais novada priekšnieks Arnolds Pudulis, kā arī neiztrūkstošā, vērīgā “Rēzeknes Vēstis” žurnāliste Ilze Sondore, ļoti cienījamais videooperators Vitālijs Utināns un mūsu delikātais busiņa šoferis Dzintars Rozentāls. Ar sprauno uzkožamo sagatavotāju, galda servētāju un daudz citu pienākumu pildītāju Sanitu Nagli un piepalīdzēm galda klāšanā Diānu Sologubu, Madaru un Agnesi Zeltiņām, Beāti un Samantu Naglēm. Ar visas jubilejas informācijas un bukletu mākslinieci, dizaineri Beāti Nagli un ar Dekšāru kultūras kluso, bet darbīgo kā skudriņu Nelliju Strodi, kas satekāja, sarūpēja mums tik skaistus svētkus.


Neizsakāmi milzīgi, mīļš paldies visiem, visiem: ik vienam skatitājam, individuālajam apsveicējam, radiem, draugiem, vadībai, ikvienam kolektīvam! Patiesi apbrīnojams ikviena apsveicēja radošums, izdomas un fantāzijas bagātība, azartiskums, atraktivitāte - gan uzrunās, gan oriģinālā vai pašsacerētā dzejā, dziesmā, dejā. Pūtēju orķestra “Dekšāres” vadītājam Jānim Benislavskim - par veltījumu “Bokonu Bryuklenēm” - sakomponētu Brūkleņu valsi. Tas viss kopā ir neaprakstāms gods, prieks, laime, lepnums, gandarījums - cik ziedu, dāvanu, cik labu vēlējumu. Tas ir prieks caur saviļņojuma asarām, kā arī iedvesma un apņēmība nākotnei. Tas ir īsts zvaigžņu mirklis, mirklis, kura dēļ ir vērts dzīvot!!! Paldies ikvienam, kas ļāva notikt šim skaistajam pasākumam: simtlatniekiem, skolas darbiniekiem, skolas direktorei Daigai Ceipiniecei, Dekšāres pagastam, Viļānu novadam! Paldies visiem masu mēdijiem, kas visus šos gadus mūs atspoguļo: LA “Vietējās” avīzes mūsu krustmāte Skaidrīte Svikša, “Rēzeknes Vēstis”, “Varakļonīts” , visu pārnovadu avīzes , arī LR-1 “Viensēta”, LTV-1 “Province”, SIA”Vītoli”, arī LEADER projektu sakarā Ineta Brizga, Iveta Piziča, Ilona Brence. Paldies bijušajām un esošajām dancotājām, kas “dienē” “Bokonu Bryuklenēs”!!


Dziļā pateicibā un cieņā visu, visu priekša zemu noliecu galvu! 


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Sarmīte

Līnijdejas gulbenē ir populāras bet no kultūŗas viedokļa neatbalstītas
fiziski grūti, iemaņas jāizkopj, bet skatītājs redz tikai 4 minūšu deju
kapēc neraksta par musu meitenem kas dejo katrā pagastā?

pirms 5 gadiem, 2015.06.03 13:32

Lietotāju raksti