Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svētkos veikali būs slēgti 4

Šodien tirdzniecības nozares Sociālā dialoga padome lēma par nepieciešamību likumos veikt grozījumus ar mērķi noteikt, ka veikali svētkos nestrādās. Perspektīvā paredzēts, ka ar laiku šis aizliegums tiktu paplašināts arī attiecībā uz darbu svētdienās, kā tas ir daudzās Eiropas Savienības valstīs, kur veikali ir slēgti arī svētdienās.

Galīgo lēmumu, kāds izskatīsies likumdevējam iesniedzamais priekšlikums par šo ierobežojumu, pieņems Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) konferencē 18. augustā un Latvijas Tirdzniecības darbinieku arodbiedrība (LTDA) savā padomē 13. septembrī.

Sociālais ieguvums – tirdzniecībā strādājošiem būtu iespēja svētkos veltīt laiku ģimenei, bērniem un atpūtai. Savukārt lielajiem darba devēju ieguvums būtu no tā, ka augs darba ražīgums, jo atpūties cilvēks spēj strādāt ar lielāku atdevi.

“Uzskatu, ka nozares dominējošiem spēlētājiem darbs svētdienās peļņu nenes, jo ir mazāks apgrozījums, savukārt darba izmaksas ir divas reizes lielākas. Tomēr, lai nodrošinātu iespēju iegādāties pārtiku vai veikt citus nepieciešamos pirkumus tiem cilvēkiem, kas nav paspējuši to izdarīt vai kuru darba grafiki sakrīt ar veikalu darba laiku darbdienās, jāatļauj mazajiem veikaliem strādāt arī brīvdienās. Latvijas Tirgotāju asociācija uzskata un arī to pārrunājusi ar Ekonomikas ministriju, ka šādas izmaiņas veikalu darba laikā uzlabotu mazo tirgotāju konkurētspēju,” saka LTA prezidents Henriks Danusēvičs

“Latvijas Tirdzniecības darbinieku arodbiedrība iestājas par veikalu darba laiku ierobežošanu, vispirms tos slēdzot Valsts svētku dienās. Vēlamies panākt, lai mūsu valstī tiktu mainītas iepirkšanās tradīcijas un svētkos būtu slēgti visi veikali un tirdzniecības centri, nodrošinot brīvdienas to darbiniekiem, lai viņi varētu būt kopā ar savām ģimenēm un iegūtu svētku sajūtu. Galīgais lēmums tiks pieņemts Latvijas Tirdzniecības darbinieku  arodbiedrības padomes sēdē 13.septembrī,” apstiprina LTDA priekšsēdētāja Maira Muceniece.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

prieks

Beidzot! Bet vai šie noteikumi attieksies uz visiem? Vai neatradīs veidus kā likumu apiet?

pirms 3 gadiem, 2016.08.05 10:26

Malda

Tīklu veikalos darbinieki strādā pēc grafika, tādēļ runāt par atpūtu darbiniekiem, ja veikali būs slēgti svētdienās, ir muļķības. Savukārt strādājošiem pircējiem tiks liegta iespēja brīvajā dienā normāli izvēlēties nepārtikas preces. Kam no tā ieguvums?

pirms 3 gadiem, 2016.08.08 22:16

latviete

pilnigi pareizi ,beidzot viens kartigs likums

pirms 3 gadiem, 2016.09.06 08:02

Varda

Es stradaju pilnas sesas darbadienas. Bus ka padomju laikos. Naudas daudz bet nopirkt neko nevaressu. Parzinu visu eiropu. Svedienas ir saisinats darbalaiks un pie mainu darba divas strada, divas brivas domaju ka parstradatoes nevar

pirms 3 gadiem, 2016.09.22 12:17

Lietotāju raksti