Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Trakums vien ir

"Čau, Jēci! Šodien tu tāds smaidīgs, laikam nāc ar labu ziņu."
"Nu, protams, kas mums ar laulenēm nedzīvot, jo mēs, pensionāri, tā sakot, esam turīgo slānis. Nevis tā, kā mans attālais radinieks Ontiks, kurš ietilpst pašā trūcīgajā kategorijā. Nu gaida viņš to paciņu dāvanu, sagatavojis tukšās konservu bundžiņas, kurās tad sadalīšot to bagātību, tā sakot, pa frakcijām - pa dienām, lai katliņā biezputra iznāktu katrai pārdienai. Cilvēks māk taupīt. Bet Pēcis, bezdarbnieks, nemāk sadalīt savu pabalstu, nāk pie manas Amālijas un grib aizņemties kādu latiņu. Šī atkal nedod: no kā viņš atdošot šai to parādu? Šis izmisumā biežāk un biežāk sāk runāt par cilpas ziepēšanu."

Amālija pārkrustās: "Nedod Dievs, notikt tādai nelaimei! Būtu biežāk gājis uz mežu vākt meža veltes un krāt ziemai. Lūk, citi tādi paši brāļi rīkojas racionālāk - piesavinās no zemniekiem dažas aitas, lai ziemā būtu atspaids."

"Amālij, ko tu muldi? Mudini Pēci uz nedarbiem? Tiks vēl cietumā!"
"Nu un kas pavisam, vai tur slikti? Dzīvo siltumā, ēst arī iedod un vēl apsargā. Zemnieka Antona Mildiņa žēlojās, ka šās vīriņš pavisam sadrūmis, naktīs slikti guļot, apetītes galīgi neesot, mati nosirmojot.

 

Laika apstākļi draņķīgi, raža zema, bankas parādi lieli, palīdzību neviens nesolot, graudu uzpircēji arī ņirgājas un sola maksāt par graudiem smieklīgu cenu, par kuru nevar nosegt izdevumus. Bet pats Antons vēl smej: kas zemniekam nekaiš dzīvot - darbs nodrošināts, pašam paliek kūtsmēsli un pilna galva problēmu."


"Nu trakums vien ir, novada kungiem arī problēmas, trūkst finanšu, bet bez finansēm uz vienām idejām tālu neaizbrauksi. Bezdarbnieku skaits aug kā sēnes pēc lietus - nu jau novadā sasniedz 1471 vienību. Ja nu šie un viņu līdzjutēji sadomā rīkot pie novada kungu durvīm protesta akciju, kā tad rīkoties? Vai policija līdzēs? Tie paši pārdzīvo reformas un algu samazinājumu. Bet kungi pirms vēlēšanām sacerējuši tādas programmas! Šie nodrošināšot cilvēkus ar darbu, veidošot jaunas darbavietas, atbalstīšot un veicināšot vidējo un mazo biznesu. Cīnīšoties, lai netiktu slēgtas skolas, utt. Vārdu sakot, plāni kā kādreiz Napoleonam."


"Jēci, nepaliec smieklīgs, es jau arī tev daudz ko esmu solījis, bet vai izpildu? Solīju izmaksāt "krutkas" pudeli, abi nodzertu, bet manas finanses stingri kontrolē laulene Rozālija. Nesanāk - krīze! Ar to var aizbildināties visos, tā sakot, nestandarta gadījumos. Un visi to cītīgi piekopj, pat cenas pārtikai esot samazinājuši par 0,6 %."


Bet Amālija lamājas: "Ko viņi muld! Bezdarbnieku karuselis uzņem apgriezienus - kuri tajā iekļūst, ārā netiek, var būt tev kaut trīs augstākās izglītības! Pie apvāršņa parādās vēl topošais bezdarba apkarošanas plāns pašā spicē."


Rozālija par šo projektu smej un piebilst: "Vai tie projekta sastādītāji ņirgājas vai ir galīgi ķerti, būvējot ražotnes, kur cilvēkiem strādāt, nevis mistiskos projektus?"


Nu mēs ar Jēci neizprotam, jo augsti kungi saka: nācija sākot pagrimt. Bet mēs ar laulenēm tāpat skaitām pātarus. Jauniešus gan vilina citas laicīgās nodarbes, no kurām jau paši sākuši pagurt. Kā būs 1.septembrī? Vai skolotāji rīkos protesta akcijas un vai mēs piedalīsimies un viņus atbalstīsim? Vēl jau lemjam. Var būt, ka notiek brīnumi, jo viss šai dzīvē iespējams. Bet, ja izveidosies paēdušo un neēdušo slānis, tad policijai būs varen daudz darba.

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti