Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzkrāj enerģiju nākamajai sezonai

Gulbenes kultūras centra deju kopas "Vērdiņš" sestā darba sezona noslēgusies ar diviem lieliem pasākumiem.

30.maijā notika XV Senioru svētki Kuldīgas estrādē, kuru mērķis - aktualizēt deju kā novada kultūras vērtību, popularizēt senioru deju kolektīvu tradīcijas un veicināt deju kolektīvu aktīvu darbošanos laikā starp Dziesmu un deju svētkiem.


Kuldīgā XV Senioru deju svētkos piedalījās 47 deju kolektīvi ar 940 dalībniekiem, kuru pulkā bijāmarī mēs - "Vērdiņa" dejotāji, izdejojot Vidzemes novada dejas "Caur sidraba birzi gāju", "Brūtes maršs" un "Lustīgo danci".


Nelielajā pārtraukumā, kas bija starp mēģinājumiem un koncertu, paspējām iepazīt Kuldīgu, pastaigājoties pa šarmantajām un šaurajām vecpilsētas ieliņām, priecājoties par Kuldīgas "Venēciju" - Alekšupīti, tās ūdenskritumu, redzējām senās ēkas ar unikālajām durvīm un virsgaismas lodziņiem, priecājāmies par Ventas rumbu.


Tikko "Vērdiņa" dejotāji kopā ar Balvu kultūras nama deju kopu "Luste" atgriezušies no ceļojuma, kura mērķis bija 41. Aboras folkloras svētki "Euro Folk 2009" Slovākijā.


Sākām ar Krakovas iepazīšanu: Pūķi, Karaļu kronēšanas vietu - Vāveles pili un cietoksni, Krakovas universitāti, Sv.Marijas baznīcu ar taurētāju zvanu tornī un vecpilsētu. Neaizmirstamas stundas pavadījām Veļičkas sālsraktuvēs.


Tālāk - Slovākijā brauciens ar plostiem 3 kilometru garumā pa Dunajecas upi, vērojot skaistos dabas skatus un klausoties plostnieku leģendās. Stipri lija, bet tas netraucēja mums baudīt kalnu varenību.
Trešajā ceļojuma dienā - folkloras festivāls, kurš bija paredzēts ārā, bet, tā kā turpināja līt, koncerts tika pārcelts telpās. Festivāla gājiens gan notika pa pilsētas ielām un noslēdzas ar izdancošanos (tenperamentīgie serbi, čehi, bulgāri uzgriež danci ar mūsmeitām).


Bez mums, latviešiem, festivālā piedalījās Bulgārijas dziesmu un deju ansamblis "Illinden", folkloras ansamblis "Mladost" no Serbijas, dziesmu ansamblis no Čehijas Brno pilsētas un pašu Slovāku ansambļi. Neskatoties uz straujajām citu ansambļu dejām un to skanīgajām balsīm, mūsu - latviešu dejas guva lielu atsaucību un aplausus.
Pēc koncerta vēl paspējām iepazīties ar Slovākijas otro lielāko pilsētu Košici, doties kalnos uz Studenovodskas apbrīnojamiem ūdenskritumiem, relaksēties Popradas akvaparkā.


Neskatoties uz to, ka visas dienas stipri lija, dejotājiem palika daudz neaizmirstamu iespaidu. Uzkrāta enerģija, izturība un dzīvesprieks visas vasaras un arī nākamajai sezonai.

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti