Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vai balsosim par tagadējiem pašvaldību vadītājiem?

Guntis Blūms, Daukstu pagasta padomes deputāts
Pēdējā brīdī noliks mandātus?
Mārtiņš Kokars, Gulbenes Nevalstisko organizāciju centra vadītājs
Ko nozīmē svītrot kādu sarakstā?
Zlata Kallase, Gulbenes viesnīcas īpašniece
Gribu domē redzēt jauniešus!

Pēdējā brīdī noliks mandātus?

Guntis Blūms, Daukstu pagasta padomes deputāts


Gulbenes rajona pagastveči tuvu 100 procentiem ir ļoti labi cilvēki. Viņiem ir izvēle - kļūt par deputātiem vai par izpilddirektoriem pagastos. Ja tiks ievēlēts, taču grib būt izpilddirektors pagastā, būs jānoliek deputāta mandāts. Savukārt, ja pagastvecis kļūs novada deputāts, tad nāksies meklēt citu darbu.

 

Par deputāta darbu jau saņems gaužām maz. Ja bijušie pagastveči būs partiju sarakstu priekšgalā, bet reāli par deputātiem nekļūst, tad viņu vietā novada domē tiks ievēlēti cilvēki, kas ir aiz viņiem un kas mums, vēlētājiem, iespējams, neko neizsaka. Taču mums pazīstamie pagastveči, visticamāk, rīkosies tieši tā - pēdējā brīdī noliks mandātus, atteiksies kļūt par deputātiem, lai strādātu par izpilddirektoriem.

 

Būtu labāk, ja šie cilvēki varētu vienlaikus būt gan deputāti, gan izpilddirektori pagastos.


Ko nozīmē svītrot kādu sarakstā?

Mārtiņš Kokars, Gulbenes Nevalstisko organizāciju centra vadītājs

 

Iepriekšējās vietējo pašvaldību vēlēšanas jau ir parādījušas, ka vismaz 30 procenti deputātu kandidātu ir tie paši vecie. Pat vairāk. Par viņiem viena daļa balso, jo pazīst. Otra daļa pazīst, izsvītro, bet vienalga nobalso par šo cilvēku sarakstu. Un pēc tam sūkstās: "Es viņu izsvītroju, bet viņu vienalga ievēlēja."

 

Es tad saku, ka nav ko sūdzēties. Nobalsoji taču par sarakstu! Tas nekas, ka kādu tajā izsvītroji, bet nobalsojis esi vienalga. Neko jau vairāk nevajag - svītro vai ne, ka tikai nobalso par sarakstu. Tas ir jāsaprot. Tas būtu jāskaidro vēlētājiem. Sevišķi laukos. Lai cilvēki saprot, par ko viņi ir balsojuši. Pretējā gadījumā vēlētāji tiek maldināti.

 

Presei tas būtu jāskaidro. Jāsaprot, ka katras partijas sarakstu "velk lokomotīves". Par tām vai pret tām arī cilvēki balso, jo pazīst šos līderus.


Gribu domē redzēt jauniešus!

Zlata Kallase, Gulbenes viesnīcas īpašniece


Es balsošu par jaunām sejām Gulbenes novada domē. Neatkarīgi no tā, kādas partijas šie cilvēki pārstāvēs. Laikam man gribas redzēt pašvaldībā citu paaudzi, savus vienaudžus. Viss būs atkarīgs no mums pašiem, jo mēs taču būsim vēlētāji.

 

Es nezinu, ko es gaidu no novada deputātiem. Neesmu par to domājusi. Šobrīd vairāk interesējos par valsts politiku un par to, ko runā un dara premjers Ivars Godmanis.

 

Uzskatu, ka dzīve novadā ir pakārtota tam, kas notiek valstī. Tā ir kā ķēdes reakcija. Zinu, ka Latvijā administratīvi teritoriālā reforma ir ilgusi gadiem ilgi, nekādi nespēja pabeigt sadalīšanos novados. Kāda būs dzīve Gulbenes novadā, grūti iedomāties. Saprotu vienīgi, ka pilsēta bija un būs centrs. Tas priecē. Es ceru, ka jaunā novada dome strādās godīgi, gādājot par līdzsvarotu pilsētas un lauku attīstību.

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti